CNN Prima News pracovníci

pracovníci

Výpis příspěvků ke štítku „pracovníci“

Z přepážky do vězeňské služby. Pracovníkům pošty se nabízejí tři scénáře, kde je o ně zájem?

Zemětřesení uvnitř České pošty pocítí nejsilněji okolo 950 pracovníků. Těm vedení podniku nabídne rekvalifikaci na jinou pozici, místo u obchodních partnerů či odstupné podle odsloužených let. Stejně tak se nabízí uplatnění v jiných strukturách státních firem a služeb, od policie po vězeňské služby. Některé z nich už spustily nábor a lákají k sobě nové potenciální kolegy. Scénáře, co bude s několika stovkami zaměstnanců České pošty, souvisí s velkou restrukturalizací podniku, která k 1. červenci plánuje zavřít 300 svých poboček.

Umění šéfovat: Přátelská atmosféra je v zájmu všech. Jak ji na pracovišti vybudovat?

Dobrý kolektiv je výhrou pro každého šéfa. Přátelská atmosféra a schopnost všech členů týmu táhnout za jeden provaz a vzájemně si pomáhat je klíčem ke špičkovým výkonům. Jak ale týmového ducha na pracovišti vyvolat a navíc i udržet? Chce to pevné odhodlání vedoucích pracovníků a jasně vytyčené cíle. Sám šéf navíc musí jít dobrým příkladem.

Kritik MS v Kataru ze Sparty: Hráči si neuvědomují vliv, nemají mlčet. FIFA je arogantní

Je potřeba, abychom o Kataru mluvili. To napsal loni Tim Sparv v článku, který si získal pozornost celého světa. Tehdy ještě kapitán finské fotbalové reprezentace poukazoval na to, jak šílené z mnoha úhlů pohledu je, že konzervativní ministát v Perském zálivu bude hostit světový šampionát. Jelikož skandální „mundial“ klepe na dveře, mluvil o Kataru i v rozhovoru pro CNN Prima NEWS.

Myslí si, že jsme stroje. Stadiony v Kataru vznikaly i díky nucené práci, tvrdí studie

Výčet faktorů, kvůli kterým zůstává letošní mistrovství světa v Kataru kritizovanou událostí, je rozsáhlejší. Ale nejčastěji skloňovaným tématem zůstává zacházení s dělníky, kteří v minulých letech budovali megalomanské stadiony. Hnutí Amnesty International zveřejnilo závěry vyšetřování podmínek pro zahraniční síly a tvrdí, že nablýskané zázemí pro šampionát bylo vykoupeno nucenou prací.

Farma na trávník pro MS uprostřed pouště. Dělníci umírají, hřiště jsou abnormálně hýčkaná

Jedna obrovská sportovní akce s řadou kontroverzí „na krku“ skončila, na dveře klepe další. Štafetový kolík pochybností po olympiádě v Pekingu přebírá Katar, kde se letos v listopadu a prosinci uskuteční fotbalové mistrovství světa. Kritiku šampionát schytává nejen kvůli mizernému zacházení s dělníky, ale také kvůli úmorným klimatickým podmínkám. Hráče v nich čeká dřina teprve za více než půl roku, trávníkaři mají práce nad hlavu již mnoho let.

Nezaměstnanost klesla, nižší byla naposledy minulý březen. Pracovních míst je méně

Nezaměstnanost v Česku v listopadu klesla z říjnových 3,4 procenta na 3,3 procenta. Nižší byla naposledy loni v březnu. Uchazečů o práci úřady evidovaly 245 549, zhruba o 6 100 méně než v předchozím měsíci a o téměř 29 tisíc méně než před rokem, kdy nezaměstnanost činila 3,8 procenta. Nabídka pracovních míst se proti předchozímu měsíci sice snížila, nicméně stále jich bylo více než uchazečů. Zaměstnavatelé jich nabízeli téměř 345 tisíc. Na volné místo tak připadá v průměru 0,7 uchazeče, informoval dnes Úřad práce ČR. Analytici pokles nezaměstnanosti předpokládali.