CNN Prima News pracovníci

pracovníci

Výpis příspěvků ke štítku „pracovníci“

Kritik MS v Kataru ze Sparty: Hráči si neuvědomují vliv, nemají mlčet. FIFA je arogantní

10. listopadu 2022 06:26

Je potřeba, abychom o Kataru mluvili. To napsal loni Tim Sparv v článku, který si získal pozornost celého světa. Tehdy ještě kapitán finské fotbalové reprezentace poukazoval na to, jak šílené z mnoha úhlů pohledu je, že konzervativní ministát v Perském zálivu bude hostit světový šampionát. Jelikož skandální „mundial“ klepe na dveře, mluvil o Kataru i v rozhovoru pro CNN Prima NEWS.

Makali v Rusku na stavbách, teď prchají. Severokorejští dělníci se bojí přesunu na Donbas

15. října 2022 12:46

Dodělejte, co máte, ale na nové zakázky už nenastoupíte. Zpráva, která mezi severokorejskými dělníky pomáhajícími na stavbách v Rusku vzbuzuje paniku. Kreml je totiž chce poslat na okupovaná ukrajinská území, aby tam pomáhali s obnovou poničených staveb. Pracovníci z Kimovy říše však raději prchají, jak uvedl webový portál Rádia Svobodná Asie.

Myslí si, že jsme stroje. Stadiony v Kataru vznikaly i díky nucené práci, tvrdí studie

10. dubna 2022 06:31

Výčet faktorů, kvůli kterým zůstává letošní mistrovství světa v Kataru kritizovanou událostí, je rozsáhlejší. Ale nejčastěji skloňovaným tématem zůstává zacházení s dělníky, kteří v minulých letech budovali megalomanské stadiony. Hnutí Amnesty International zveřejnilo závěry vyšetřování podmínek pro zahraniční síly a tvrdí, že nablýskané zázemí pro šampionát bylo vykoupeno nucenou prací.

Farma na trávník pro MS uprostřed pouště. Dělníci umírají, hřiště jsou abnormálně hýčkaná

14. března 2022 11:33

Jedna obrovská sportovní akce s řadou kontroverzí „na krku“ skončila, na dveře klepe další. Štafetový kolík pochybností po olympiádě v Pekingu přebírá Katar, kde se letos v listopadu a prosinci uskuteční fotbalové mistrovství světa. Kritiku šampionát schytává nejen kvůli mizernému zacházení s dělníky, ale také kvůli úmorným klimatickým podmínkám. Hráče v nich čeká dřina teprve za více než půl roku, trávníkaři mají práce nad hlavu již mnoho let.

Bez Ukrajinců se neobejdeme. Zemědělci v Česku nabízejí zázemí pro celé rodiny

26. února 2022 22:04

Odchody ukrajinských pracovníků, kteří se vrací do okupované země bránit své rodiny a domovy, trápí jejich zaměstnavatele v Česku. Ti nabízejí rodinám svých zaměstnanců v krizi ubytování nebo jídlo, nemocnice zase chtějí organizovat evakuaci uprchlíků. Programy ekonomické migrace se ale i kvůli zavřené české ambasádě na Ukrajině zastavují.

Nezaměstnanost klesla, nižší byla naposledy minulý březen. Pracovních míst je méně

8. prosince 2021 10:42

Nezaměstnanost v Česku v listopadu klesla z říjnových 3,4 procenta na 3,3 procenta. Nižší byla naposledy loni v březnu. Uchazečů o práci úřady evidovaly 245 549, zhruba o 6 100 méně než v předchozím měsíci a o téměř 29 tisíc méně než před rokem, kdy nezaměstnanost činila 3,8 procenta. Nabídka pracovních míst se proti předchozímu měsíci sice snížila, nicméně stále jich bylo více než uchazečů. Zaměstnavatelé jich nabízeli téměř 345 tisíc. Na volné místo tak připadá v průměru 0,7 uchazeče, informoval dnes Úřad práce ČR. Analytici pokles nezaměstnanosti předpokládali.

Hamáček: Nechceme dovézt 300 tisíc otroků, kteří budou brát našim lidem práci

22. září 2021 23:30

Česku nepomůže levná pracovní síla z východních zemí, řekl ve Speciálu 360°: Hlas lidu na CNN Prima NEWS ministr vnitra a předseda ČSSD Jan Hamáček. Podle něj není cílem dovézt do Česka lidi, kteří budou pracovat za minimální mzdu. Poslanec KSČM Zdeněk Ondráček podotkl, že Česko by si mělo pracovníky ze zahraničí vybírat už po střední škole a umožnit jim kvalitní vzdělání.

Sledujte ZÁZNAM tiskové konference vlády: Proplatí pojišťovna v září testy na covid všem?

23. srpna 2021 14:58

V pondělí se ve 14 hodin sešla vláda v čele s premiérem Andrejem Babišem (ANO). Na programu má kromě projednání zavedení mistrovské zkoušky či ročních zpráv i téma covidové. Kabinet by měl řešit i proplácení testů na covid v září. Před týdnem schválil, že nárok na proplácení testů ze zdravotního pojištění budou mít lidé do 18 let. Zvedne se hranice? Sledujte tiskovou konferenci vlády od 15:30 v tomto článku i ve vysílání CNN Prima NEWS.