reklama

Pražská policie zadržela muže, který je podezřelý, že útočil na ženy nožem

Pátrání po nebezpečném útočníkovi, který v Praze v posledních dnech ohrožoval nožem několik žen, se možná nachýlilo ke svému konci. Kriminalisté zadrželi podezřelého muže, který odpovídá popisu. Podle mluvčí pražské policie Evy Kropáčové nyní muže čeká výslech, o dalších krocích bude informovat později. Za loupež mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na deset let.

reklama

K dopadení podezřelého došlo v Praze 8 ve středu půl hodiny po poledni. „Na linku 158 zavolala žena, která ho poznala, a následně ho dohledal zaměstnanec policie obsluhující kamery, který navedl zasahující policisty přímo k podezřelému útočníkovi,“ sdělila Kropáčová.

Muž zaútočil na jednu z žen na Hlávkově mostě. Napadené se podařilo z místa utéct. „Pachatel však bezprostředně poté opět zaútočil na jinou ženu jdoucí po ulici,“ uvedla Kropáčová.

Policistům se ozvalo pět napadených žen

„Pachatel k ženě přijde, má zřejmě vystřelovací nůž, a ten pak přiloží k tělu ženy. Promluvil na ni anglicky, žena mu vydala hotovost,“ popsal incident jeden z kriminalistů pro CNN Prima NEWS s tím, že policistům se ozvalo už pět žen, které ohrožoval.

„Máme zadokumentovaného pachatele den před incidentem, jak se pohybuje na stanici metra Muzeum. Byl bez roušky, dostával se do konfliktů s ostatními cestujícími a v jednu chvíli dokonce kopal do soupravy metra,“ dodal kriminalista.

„Děkujeme všem občanům za zaslané poznatky, za pomoc při pátrání po hledaném muži. Také děkujeme všem médiím za zveřejnění pátrání,“ napsali policisté na Twitteru.

K tématu

Další hlavní zprávy

Jan Hamáček

Hamáček zkolaboval kvůli tlaku. Před pár týdny podstoupil operaci

Hamáček zkolaboval kvůli tlaku. Před pár týdny podstoupil operaci

Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) zkolaboval. Pro Blesk Zprávy uvedl, že zřejmě kvůli tlaku. Ruší tak své schůzky a nedorazí na jednání Sněmovny, v péči lékařů však není. Před pár týdny šéf ČSSD podstoupil operaci. Nachází se navíc i pod značným politickým tlakem poté, co ministr kultury Lubomír Zaorálek zatím odmítl převzít funkci po odvolaném ministru zahraničí Tomáši Petříčkovi.

Krimi

Útok na dítě na Petříně: Krátce předtím napadl pes jinou oběť. Policie označila viníka

Útok na dítě na Petříně: Krátce předtím napadl pes jinou oběť. Policie označila viníka

Muž venčící psa, který v Praze 1. dubna vážně zranil dítě, byl obviněn z těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti. Na webu policie to v úterý oznámila mluvčí pražských policistů Violeta Siřišťová. Potvrdila také, že stejný pes jen několik dní před napadením dítěte údajně zaútočil i na dalšího člověka a jeho psa. Státní veterinární správa nyní na podnět policie rozhoduje, zda bude pes odebrán ženě, které patří. Majitelce psa by hrozil postih, pokud by se prokázalo, že byla při některém z útoků také přítomna, dodal Siřišťová.

Jiří Schelinger byl hodný kluk se sklony k melancholii, říká zpěvákova neteř
Drama na Přerovsku. Starosta se musel schovat na úřadě, útočník mu hrozil nožem
Krevní sraženiny po vakcíně Johnson & Johnson. Úřady chtějí pozastavit očkování
Bombastická výměna Vrány do Detroitu: Musí se naučit prohrávat, ale trejd mu pomůže
reklama
reklama
Prymula: Opatření musíme vydržet ještě dva měsíce, pak epidemie začne ustupovat

Nový den

Domácí zpravodajství

Zaorálek kultuře úplně nerozumí. Jsme ale ve schizofrenní situaci, říká Šporcl
Antigenní testy jsou pandemické pexeso, kritizují rebelové. Hospodám radí, jak otevřít
Masox i víno z tygrů. Soud zmírnil Berouskovi podmínku za nelegální zabíjení zvířat
Ztrátu chuti a čichu po covidu nepodceňujte. Kdy je třeba zajít k lékaři?
Další články
reklama
reklama