CNN Prima News pražský magistrát

pražský magistrát

Výpis příspěvků ke štítku „pražský magistrát“

Čižinský ostře k Pospíšilovi: Lhal a křivě přísahal. Piráti jsou alibisti, tolerují korupci

Jiří Pospíšil (TOP 09) nemluvil v kauze Dozimetr pravdu. Lhal, křivě přísahal a tvářil se jako kolemjdoucí, přitom aktérům organizoval schůzku, tvrdí v rozhovoru pro CNN Prima NEWS pražský zastupitel a předseda hnutí Praha sobě Jan Čižinský. V nejbližších dnech bude usilovat o Pospíšilovo odvolání z vedení magistrátu. Na konto koaličních Pirátů uvedl, že se chovají alibisticky. „Takhle se proti korupci nebojuje, takhle se toleruje. Pirátská strana by měla okamžitě přispěchat s dementi, že své vyjádření nemyslela vážně,“ řekl redakci.

Paní Pekarová, rozpusťte pražskou TOP 09, vyzývají zastupitelé kvůli Pospíšilovi a Dozimetru

Rozpusťte pražskou buňku TOP 09, vyzvalo předsedkyni strany Markétu Pekarovou Adamovou hnutí Praha sobě. Důvodem jsou nové okolnosti v kauze Dozimetr, do níž má být zapleten náměstek primátora a europoslanec Jiří Pospíšil. Podle šéfa hnutí Jana Čižinského sice nepadlo obvinění ze strany policie, i tak by měl Pospíšil vyvodit politickou odpovědnost. „Naším cílem je nyní jeho konec ve vedení Prahy,“ řekl Čižinský redakci CNN Prima NEWS.

Dusno v metropoli. Pospíšil musí pryč, ať rezignuje na všechny funkce, vyzývá Praha sobě

Pod náměstkem primátora Jiřím Pospíšilem (TOP 09) se možná kýve židle. Opozice na pražském magistrátu chce kvůli novým skutečnostem v kauze Dozimetr mimořádné jednání zastupitelstva. Hnutí Praha sobě rovnou požadovalo Pospíšilovu rezignaci na všechny politické funkce a dalo mu na to 48 hodin, jinak podnikne další kroky. Detaily chce odhalit ve čtvrtek v pravé poledne. „Člověk s takovými styky neměl působit ve vedení Prahy ani jako europoslanec reprezentovat Českou republiku. Nejenže lhal o schůzkách s lidmi z Dozimetru, údajně je sám organizoval,“ řekl redakci Jan Čižinský, předseda Prahy sobě.

Kalousek cupuje Fialu: Ať se na to vykašle, pokud neumí zjednat pořádek ve vlastní straně

Neuvěřitelná neschopnost a impotence. Těmito slovy okomentoval odložení volby nového pražského primátora na únor bývalý ministr financí a expředseda TOP 09 Miroslav Kalousek. Výsledek táhlých a bezvýsledných jednání na magistrátu označil za neakceptovatelný. Ostrou kritikou nešetřil ani na adresu premiéra a šéfa ODS Petra Fialu – tomu vzkázal, „ať se na to vykašle“, pokud nedokáže zjednat pořádek ve své vlastní straně. Praha hledá nové vedení už přes dva měsíce.

Pospíšil žaluje Čižinského: Lže o mém sesazení, s Hlubučkovou kauzou nemám nic společného

Kauza pražského dopravního podniku rozvířila spor mezi zástupci uskupení Praha sobě a TOP 09. Europoslanec a šéf pražské TOP 09 Jiří Pospíšil plánuje podat žalobu na starostu Prahy 7 Jana Čižinského kvůli jeho výrokům na sociálních sítích. Podle lídra Prahy sobě se jeden z podezřelých – Matej Augustín – stal ekonomickým ředitelem dopravního podniku i díky TOP 09. To pak mělo vést k sesazení Pospíšila z funkce šéfa zastupitelského klubu na pražském magistrátu.

Blahobyt Pražanů kvůli Ukrajině končí a Piráti selhávají, pustil se do Hřiba politik ANO

Pražské zastupitelstvo se aktivně pustilo do řešení toho, jak mohou město i městské části dlouhodobě pomáhat Ukrajincům, kteří do české metropole přišli. Především opoziční politici po vedení Prahy požadují, aby okamžitě poslalo městským částem peníze. Problém podle nich představuje i fakt, že nepanuje shoda na tom, co město požaduje po státu. Předseda pražského hnutí ANO Ondřej Prokop prohlásil, že blahobyt občanů skončil, a pokud s tím Piráti něco neudělají, Pražané přestanou být ochotní pomáhat a být solidární, protože krizi sami začínají dramaticky pociťovat.

Čižinský: Chci být primátorem Pražanů. S Piráty a STAN získáme přes 50 procent

Předseda Prahy sobě a starosta Prahy 7 Jan Čižinský věří, že jeho hnutí, Piráti a STAN získají ve volbách v Praze více než 50 procent hlasů a porazí tak ANO a koalici Spolu (ODS, TOP 09 a lidovci), která se utvořila v minulém týdnu. Spolupráci s těmito dvěma uskupeními odmítá a sám je připraven být primátorem všech Pražanů, zdůraznil v rozhovoru pro CNN Prima NEWS.

Ohlasy z fotobanky, provozovatel v Záhřebu. Hřib se pochlubil oceněním od pochybného webu

Zdeněk Hřib (Piráti) to schytal od kritiků i vtipálků poté, co se na sociálních sítích pochlubil oceněním v žebříčku nejlepších evropských primátorů. Cenu mu udělila stránka Mayors of Europe (Starostové Evropy), jejíž pozadí ale vzbuzuje nemalé pochybnosti. Není například zřejmé, kdo za ní stojí, podle databází by ji měl spravovat chorvatský neziskový think tank. Samotná stránka navíc není příliš zabezpečená a v sekci s ohlasy používá fotky lidí z fotobank. Hřib se po kritice už k ocenění nevyjádřil, reagoval pouze jeho poradce.