reklama
CNN Prima News pražský magistrát

pražský magistrát

Výpis příspěvků ke štítku „pražský magistrát“

Obyvatelce Prahy vadí kolony v hlavním městě. Hřibův poradce se jí vysmál a čelí kritice

Rozkopaná Praha se sice stala terčem vtipů, samotný průjezd hlavním městem v posledních dnech už rozhodně legrační není. Množství rozkopaných silnic a uzavírek nutí řidiče vyrážet na cesty s velkým předstihem. A do zpěvu není ani vedení magistrátu. Naposledy to nejen od občanů schytal poradce primátora Zdeňka Hřiba a šéf Pirátů na Praze 8 Martin Štěrba.

Turisté v Praze přišli o alkoholovou atrakci. Z ulic nadobro zmizí pivní kola

Pomalu jedoucí vozidla s pípou, též zvaná jako „beerbike“, drásala nervy nejen pražským řidičům. Parta rozjařených lidí sedících u jednoho stolu s nohama na pedálech a s půllitrem v ruce bujaře dováděla v ulicích hlavního města, ať šlo o cyklostezky, silnice nebo pěší zóny. Tomu je ale konec. Nejvyšší správní soud (NSS) rozhodl, že v ulicích nemají co dělat.

Nová linka metra dostala od zastupitelů zelenou. Opozice kritizuje údajně přemrštěnou cenu

Hlavní město začne stavět linku metra D. Jako první bude vybudován úsek trasy z Pankráce na Nové Dvory. Náklady by měly být při započtení inflace zhruba 52,09 miliardy korun. Rozhodli o tom ve čtvrtek pražští zastupitelé. Přesný termín zahájení stavby není ale zatím jasný. Zastupitelé dnes rovněž schválili garanci financování stavby. Peníze na ni bude dopravní podnik (DPP) shánět u Evropské investiční banky (EIB) i komerčních bank. Město chce rovněž jednat o podpoře státu.

Bitva na magistrátu o zahrádky hospod v centru Prahy graduje. Ve hře jsou i úplatky

Již několik měsíců současné vedení Prahy řeší kultivaci veřejného prostoru v historickém srdci města. V rámci toho rozhodlo o zrušení nájemních smluv celkem 65 zahrádek v centru. Většině z nich město ale plánuje nabídnout nové nájemní smlouvy. Přestože už více než padesátka výpovědí z nájmu odešla, restauratéři se bouří a ve čtvrtek večer plánují zrušení předzahrádek ještě zvrátit. Mezi nimi i zástupci vlivného pražského podnikatele, který je právě kvůli boji za zahrádky podezřelý z uplácení politiků. Na jejich stranu se staví i opozice ANO a ODS.

Bém: Jed z ropuchy byl fenomenální zážitek, charismatičtí politici skoro vymřeli

Pavel Bém coby primátor zanechal velmi hlubokou stopu v historii Prahy. Proslul projekty jako je tunel Blanka či karta Opencard, které však nejsou většinou bezvýhradně přijímány. Dnešní politici podle něj na takové věci nemají odvahu a charismatičtí lídři skoro vymřeli, řekl Bém v pořadu Interview na CNN Prima NEWS. Podělil se i o své zážitky z horolezectví a zkušenosti s nejsilnějším halucinogenem světa.

Korupce na magistrátu? Policie vyšetřuje podnikatele kvůli zahrádkám v centru Prahy

Pražská policie se zabývá kauzou úplatků na magistrátu. V té figuruje především vlivný pražský podnikatel z oblasti pohostinství. Podle informací CNN Prima NEWS je obviněn podnikatel a majitel několika luxusních hotelů v centru Prahy P. B. V kauze se řeší, zda docházelo ze strany podnikatele k uplácení pražských politiků výměnou za to, že se postaví na stranu provozovatelů restauračních služeb a budou podporovat zachování předzahrádek v centru města.

Za MHD si Pražané připlatí. Zdraží jednotlivé jízdenky a vznikne nový tarif

V pražské integrované dopravě (PID) zdraží od 1. srpna jízdenka na 30 minut z 24 na 30 Kč a 90minutová z 32 na 40 korun. Zdraží rovněž SMS jízdenky – v případě 30minutové z 24 na 31 Kč a 90 minutové z 32 na 42 Kč. Důvodem jsou zvyšující se náklady na provoz veřejné dopravy. Vznikne nový tarif pro lidi ve hmotné nouzi, kteří zaplatí měsíčně 165 Kč. Ceny měsíčních a ročních kuponů zůstanou zachovány. Vyplývá to z dokumentu, který v pondělí schválili pražští radní.

reklama