CNN Prima News pražský magistrát

pražský magistrát

Výpis příspěvků ke štítku „pražský magistrát“

Kalousek cupuje Fialu: Ať se na to vykašle, pokud neumí zjednat pořádek ve vlastní straně

16. prosince 2022 12:01

Neuvěřitelná neschopnost a impotence. Těmito slovy okomentoval odložení volby nového pražského primátora na únor bývalý ministr financí a expředseda TOP 09 Miroslav Kalousek. Výsledek táhlých a bezvýsledných jednání na magistrátu označil za neakceptovatelný. Ostrou kritikou nešetřil ani na adresu premiéra a šéfa ODS Petra Fialu – tomu vzkázal, „ať se na to vykašle“, pokud nedokáže zjednat pořádek ve své vlastní straně. Praha hledá nové vedení už přes dva měsíce.

Pospíšil žaluje Čižinského: Lže o mém sesazení, s Hlubučkovou kauzou nemám nic společného

18. června 2022 16:43

Kauza pražského dopravního podniku rozvířila spor mezi zástupci uskupení Praha sobě a TOP 09. Europoslanec a šéf pražské TOP 09 Jiří Pospíšil plánuje podat žalobu na starostu Prahy 7 Jana Čižinského kvůli jeho výrokům na sociálních sítích. Podle lídra Prahy sobě se jeden z podezřelých – Matej Augustín – stal ekonomickým ředitelem dopravního podniku i díky TOP 09. To pak mělo vést k sesazení Pospíšila z funkce šéfa zastupitelského klubu na pražském magistrátu.

Blahobyt Pražanů kvůli Ukrajině končí a Piráti selhávají, pustil se do Hřiba politik ANO

24. března 2022 15:07

Pražské zastupitelstvo se aktivně pustilo do řešení toho, jak mohou město i městské části dlouhodobě pomáhat Ukrajincům, kteří do české metropole přišli. Především opoziční politici po vedení Prahy požadují, aby okamžitě poslalo městským částem peníze. Problém podle nich představuje i fakt, že nepanuje shoda na tom, co město požaduje po státu. Předseda pražského hnutí ANO Ondřej Prokop prohlásil, že blahobyt občanů skončil, a pokud s tím Piráti něco neudělají, Pražané přestanou být ochotní pomáhat a být solidární, protože krizi sami začínají dramaticky pociťovat.

Čižinský: Chci být primátorem Pražanů. S Piráty a STAN získáme přes 50 procent

2. února 2022 18:22

Předseda Prahy sobě a starosta Prahy 7 Jan Čižinský věří, že jeho hnutí, Piráti a STAN získají ve volbách v Praze více než 50 procent hlasů a porazí tak ANO a koalici Spolu (ODS, TOP 09 a lidovci), která se utvořila v minulém týdnu. Spolupráci s těmito dvěma uskupeními odmítá a sám je připraven být primátorem všech Pražanů, zdůraznil v rozhovoru pro CNN Prima NEWS.

Ohlasy z fotobanky, provozovatel v Záhřebu. Hřib se pochlubil oceněním od pochybného webu

16. ledna 2022 17:53

Zdeněk Hřib (Piráti) to schytal od kritiků i vtipálků poté, co se na sociálních sítích pochlubil oceněním v žebříčku nejlepších evropských primátorů. Cenu mu udělila stránka Mayors of Europe (Starostové Evropy), jejíž pozadí ale vzbuzuje nemalé pochybnosti. Není například zřejmé, kdo za ní stojí, podle databází by ji měl spravovat chorvatský neziskový think tank. Samotná stránka navíc není příliš zabezpečená a v sekci s ohlasy používá fotky lidí z fotobank. Hřib se po kritice už k ocenění nevyjádřil, reagoval pouze jeho poradce.

Hřib usnul během zasedání města, zlobili se zastupitelé. V takovém kraválu těžko, reagoval

16. října 2021 19:32

Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) se stal terčem kritiky opozičních zastupitelů za to, že si během jednání na magistrátu zdříml. Podle deníku Blesk se to stalo ve chvíli, kdy se probírala petice občanů ke kritizované výstavbě. Hřib se ale brání a odmítá tvrzení, že usnul – podotkl, že v takovém „kraválu“ by to šlo jen těžko.

Pražský magistrát šetří provozní výdaje. Propouští sedm procent svých zaměstnanců

16. října 2021 08:35

Pražský magistrát bude mít od 1. listopadu méně zaměstnanců. V letošním roce jde o snížení o sedm procent, konkrétně o zhruba 88 takzvaných systematizovaných míst na přibližně 2 248. Na odstupném zaplatí město asi 12,5 milionu korun. Vyplývá to z dokumentu, který v pondělí projednají městští radní. Úřad lidem již v uplynulých měsících rozdával výpovědi. Další propouštění přijde v příštím roce.

Poslední metry domů na kole zdarma. Praha spouští projekt pro držitele Lítaček

11. října 2021 23:16

Držitelé časových kuponů na pražskou MHD si mohou od pondělí 11. října na 15 minut zdarma vypůjčit sdílená kola společností Rekola a Nextbike. Informovali o tom zástupci magistrátu, poskytovatelů a organizace Ropid, která se stará o pražskou veřejnou dopravu. Zkušební provoz potrvá do začátku příštího roku, poté ho město vyhodnotí a případně vypíše tendr na trvalého provozovatele.