Pražský okruh ochromily mnohakilometrové kolony. U Jinočan se srazilo několik aut

Dopravní komplikace na Pražském okruhu

Dopravu na Pražském okruhu poblíž Jinočan ve směru k dálnici D1 ve středu ráno zkomplikovaly dvě nehody pěti aut v jednom místě, vytvořily se mnohakilometrové kolony, řekla policejní mluvčí Eva Kropáčová. Průjezd se plně obnovil kolem 10:00, vyplývá z oznámení policie na sociální síti X. Pomoc zdravotnických záchranářů nikdo nepotřeboval, konstatovala jejich mluvčí Jana Poštová.

Auta se srazila kolem 7:00 na 21. kilometru okruhu. Policie kvůli kolizi uzavřela oba jízdní pruhy, auta tak mohla projíždět jen odstavným pruhem. Hodinu po nehodě policie hlásila čtyřkilometrovou kolonu ve směru od Ruzyně, na dálnici D5, ze které se na Pražský okruh sjíždí, v tu dobu kolona začínala zhruba devět kilometrů před nehodou. Kropáčová po obnovení provozu upozornila, že právě na D5 mohou problémy přetrvat ještě dlouhou dobu.

ČTĚTE TAKÉ: Fiasko Hřibových nejdelších trolejbusů za půl miliardy. Nabourají samy do sebe, smějí se lidé

„Policisté na místě zadokumentovali dvě dopravní nehody a nyní zjišťují jejich přesnou příčinu a viníky,“ uvedla Kropáčová na síti X. Záběry, které tam policie zveřejnila, ukazují osobní auta po nehodě na lesklé vozovce. Pro většinu Česka včetně Prahy v noci na dnešek platila výstraha meteorologů před ledovkou.

Poštová řekla, že záchranáři k nehodě vyjeli, ošetřit ale nikoho nemuseli. Pražští hasiči na síti X napsali, že zasahovali u nehody pěti vozidel, vyproštění lidí ale nebylo potřeba.

Tagy:
policie dopravní nehoda havárie Praha Ruzyně Dálnice D1 Policie České republiky Jinočany