CNN Prima News přehledně

přehledně

Výpis příspěvků ke štítku „přehledně“

PŘEHLEDNĚ: Jak získat voličský průkaz? Máte poslední možnost žádat písemně či on-line

5. ledna 2023 16:59

Chcete volit prezidenta jinde než ve volebním okrsku, kde máte trvalé bydliště? Pak je potřeba zažádat o voličský průkaz. Písemnou či on-line žádost mohou lidé podat do pátku 6. ledna. Voliči mají tedy poslední možnost tak učinit. Osobně si pak lidé mohou o průkaz žádat až do středy 11. ledna do 16 hodin. Redakce CNN Prima NEWS sepsala přehledný návod, jak na to.

OBRAZEM: Lesy v plamenech, Fiala ve vestě a Hlubuček ve vazbě. Jak vypadal český rok 2022?

31. prosince 2022 14:20

Bouřlivé demonstrace, České Švýcarsko v plamenech, ale i evropské politické špičky na Hradě či masivní policejní razie na pražském magistrátu, kvůli které pak ve vládě padaly hlavy. Nejen tyto události definovaly dynamický a místy vyhrocený rok 2022 v české kotlině. Co všechno se za uplynulých dvanáct měsíců odehrálo? Vybrali jsme klíčové momenty, které letos hýbaly celou společností.

PŘEHLEDNĚ: Hotovo. Do prezidentských voleb se přihlásilo 21 kandidátů, účast nemají jistou

8. listopadu 2022 16:00

Přihlášky do prezidentské volby uzavřeny. Ministerstvo vnitra eviduje 21 kandidátních listin. Jedna přihláška přišla e-mailem. Účast v lednových volbách ale nemají všichni kandidáti jistou. Po uzavření přihlášek začne 14denní lhůta, během níž budou úředníci kontrolovat platnost podpisů a dalších náležitostí. Definitivní seznam uchazečů o Pražský hrad pak zveřejní 25. listopadu. Kteří kandidáti na prezidenta se přihlásili a kdo svůj boj o post hlavy státu naopak vzdal?

PŘEHLEDNĚ: Poslední týden. Někteří prezidentští kandidáti už boj o Hrad vzdali, kdo zbyl?

2. listopadu 2022 10:38

Kandidáti na post prezidenta republiky mají poslední necelý týden na to, aby shromáždili dostatečný počet podpisů daný zákonem. U některých uchazečů o Pražský hrad je už ale jasné, že si nestihnou do úterního termínu zajistit dostatečnou podporu, ať už ze strany občanů, či zákonodárců. Kdo půjde nakonec do voleb, kdo ještě na poslední chvíli sbírá podpisy a kdo se boje o prezidentský post nakonec nezúčastní? Redakce CNN Prima NEWS vám přináší velký přehled kandidátů.

PŘEHLEDNĚ: Tři měsíce do voleb. Kdo má dost podpisů a kdo boj o Hrad pomalu vzdává?

13. října 2022 05:23

Přesně za tři měsíce začne první kolo prezidentských voleb. O Pražský hrad se ucházejí jak političtí, tak občanští kandidáti. Někteří z nich už oznámili, že mají dostatek podpisů pro svou řádnou kandidaturu. Další zájemci o post hlavy státu mají ještě necelý měsíc na to, aby dosáhli cílové mety. Podívejte se na přehled redakce CNN Prima NEWS, která se zeptala prezidentských kandidátů, v jaké fázi se nachází jejich sběr podpisů.

PŘEHLEDNĚ: Jakou pomoc mají Češi během krize k dispozici a co je potřeba splnit?

20. září 2022 18:31

Češi se v důsledku energetické krize častěji než v minulosti dostávají do složité finanční situace. Vláda v poslední době připravila několik forem pomoci pro každého, kdo se dostal kvůli raketové inflaci do existenční krize. Které příspěvky je možné čerpat a co pro to musí člověk udělat? Přinášíme přehled možností včetně stanovených podmínek.

PŘEHLEDNĚ: Klec, skákání do řeči i emotivní syn. Jak vypadal první týden Babišova soudu?

16. září 2022 23:03

Na půdě pražského městského soudu se odehrálo první soudní líčení v kauze Čapí hnízdo. Reálných posunů v případu nebylo příliš mnoho, o bizardní momenty ale nebyla nouze. Týden odstartovala přistavená pojízdná cela spolku Milion chvilek, pokračovalo to skákáním do řeči ze strany expremiéra Andreje Babiše (ANO) a skončilo výpovědí jeho syna Babiše ml., který uvedl, že otec „znásilnil jeho základní lidská práva“. Přinášíme vám přehledný souhrn událostí ze soudní síně i mimo ni.

PŘEHLEDNĚ: Alžběta II. a její životní milníky. Jako první britská panovnice navštívila ČR

8. září 2022 21:17

Život britské královny Alžběty II. který se ve čtvrtek uzavřel v šestadevadesáti letech, se stal kronikou 20. století. Britská královna jej podle svých slov „zasvětila službě monarchii“ a překonala v něm mnoho historických milníků. Panovnice ztělesňující povinnost a stabilitu vládla déle než 70 let. Pokud by se její pracovní cesty měly počítat, obletěla by panovnice 42krát zeměkouli. Přinášíme přehled jejích životních milníků.

PŘEHLEDNĚ: Už žádné fronty na úřadech, o „rodičák“ můžete žádat on-line. Jak na to?

2. srpna 2022 05:11

Od srpna mohou lidé žádat o rodičovský příspěvek on-line. Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) spustilo portál v rámci slibované digitalizace. „Rodičák“ v současné době činí 300 tisíc korun a rodiče si mohou prostřednictvím formuláře určit i to, jak vysokou částku budou měsíčně pobírat. Jak o příspěvek tedy zažádat z pohodlí domova?

PŘEHLEDNĚ: Mám pozitivní test na koronavirus nebo příznaky nemoci. Co mám dělat?

21. července 2022 16:18

Čísla nově nakažených koronavirem v Česku opět strmě rostou, v zemi už ale neplatí žádná protiepidemická opatření, kterých by se mohli lidé držet. I proto se mnozí ztrácí v tom, jak pravidla izolací a karantén vlastně fungují. Jaké postupy a doporučení za současné situace platí, když má člověk například pozitivní covidový test?