reklama
CNN Prima News přehledně

přehledně

Výpis příspěvků ke štítku „přehledně“

Nejasnosti v pravidlech karantén kvůli omikronu. Co od pondělí platí? Odpovídá Válek

17. ledna 2022 06:28

Pravidla kolem izolace a karantény se v Česku mění tak často, že se lidé začínají ztrácet v tom, co vlastně platí. Mají očkovaní z karantény výjimku? Na jak dlouho musíte v současnosti po pozitivním testu zůstat v izolaci? A kdy potřebujete k ukončení karantény negativní test? Na to, jak se ve zmatku kolem karantén vyznat, jsme se ptali přímo ministra zdravotnictví Vlastimila Válka (TOP 09) a přinášíme odpovědi na vaše nejčastější otázky.

PŘEHLEDNĚ: Omezené silvestrovské oslavy i počet lidí u stolu. Od středy zpřísňují opatření

28. prosince 2021 20:54

Kabinet Petra Fialy (ODS) si na závěr roku připravil sérii nových opatření, která začnou platit od 29 prosince. Týkají se především počtu lidí na hromadných akcích a provozu v restauracích, silvestrovské oslavy tak proběhnou ve značně omezeném režimu. Další možné změny v reakci na šíření varianty omikron chce vláda probrat na středečním jednání, jedná se například o povinné testování ve firmách. Přinášíme přehled schválených opatření, která ve středu vejdou v platnost.

PŘEHLEDNĚ: Příští rok podraží energie, voda i teplo. Ve kterém kraji a o kolik?

26. prosince 2021 06:48

Ceny energií, tepla ale i vody příští rok podraží téměř v celé ČR. Naopak jízdné v městské veřejné dopravě většinou zůstane na letošní úrovni. Nejvíce si lidé připlatí za teplo, a to až o desítky procent. Standardní ceníky u elektřiny se zvýší v průměru o 17 procent, u plynu o 16 procent. Zdražování se nedotkne fixovaných smluv. Vyplývá to z informací firem v jednotlivých regionech.

PŘEHLEDNĚ: Co dělat, pokud jste se nakazili koronavirem? A jak se liší karanténa od izolace?

10. prosince 2021 12:15

Většina lidí má ve vládních opatřeních stále zmatek. Třebaže se Česká republika zmítá v pandemii už druhým rokem, ne všichni mají přehled o tom, jak se vlastně při nákaze koronavirem zachovat. Komu zavolat a jak se nahlásit? Jaká pravidla platí pro očkované, u kterých vyjde pozitivních test na covid? A jaký je rozdíl mezi karanténou a izolací? Redakce CNN Prima NEWS pro vás připravila velký přehled současných pravidel.

PŘEHLEDNĚ: Prokazovat se očkováním nemusíte všude. Kde platí test a kdy vám ho uhradí?

17. listopadu 2021 18:04

Vláda kvůli zhoršující se pandemické situaci v zemi chystá zpřísnění opatření. Brzké přijetí takzvaného bavorského modelu, který neakceptuje testy (jak antigenní, tak PCR) jako průkaz bezinfekčnosti, oznámil premiér v demisi Andrej Babiš (ANO). Co se od 22. listopadu změní a existují nějaké výjimky? Redakce CNN Prima NEWS připravila přehledný souhrn.

PŘEHLEDNĚ: Nejžhavější kandidáti na ministry. Jak bude vypadat vláda Petra Fialy

3. listopadu 2021 19:38

Jednání koalic Spolu a PirSTAN o vládě se po úterní dvanáctihodinové schůzi posunula kupředu. Nový kabinet by měl mít 18 členů, z nichž šest postů včetně premiéra připadne ODS, tři lidovcům a dva TOP 09. Zbylých sedm míst si rozdělí Piráti a Starostové, pravděpodobně poměrem čtyři křesla pro STAN a tři pro Piráty. I když konkrétní personální zastoupení zatím lídři koalic nechtějí prozradit, redakce CNN Prima NEWS na základě zákulisních informací a spekulací odhadla, jak by mohla nová vláda vypadat.

PŘEHLEDNĚ: Respirátory na pracovišti a zkrácená karanténa. Co se od pondělí mění?

24. října 2021 20:12

S příchodem nového týdne dochází ke změnám v koronavirových opatřeních. Ke znatelnějšímu zpřísnění pravidel dojde až od začátku listopadu, ale už od pondělí 25. října vzhledem k narůstajícím číslům pozitivně testovaných na COVID-19 budou některé věci jinak. Připravili jsme PŘEHLEDNÝ seznam opatření, s nimiž máte počítat.

reklama