Překvapení v Kyjevě. Bono Vox z U2 uspořádal koncert v metru, zpíval s vojáky

Na Ukrajinu už nemíří jen zahraniční státníci, ale také celebrity. Místní obránce na místě na začátku války podpořil herec a režisér Sean Penn, před pár dny se ve Lvově objevila herečka Angelina Jolie. Další slavnou osobností, která vyrazila na Ukrajinu, je věhlasný zpěvák Bono Vox z kapely U2. Ten dokonce uspořádal překvapivý koncert lidem v Kyjevě. Vystoupil navíc ve stanici metra, kde zpíval společně s vojáky.

Překvapení čekalo na Ukrajince, kteří se během neděle pohybovali v Kyjevě. Do hlavního města Ukrajiny totiž zamířili Bono Vox a Edge – proslulá dvojice legendární rockové skupiny U2.

Slavný Bono se objevil ve stanici Chreščatyk v kyjevském metru. Společnost mu dělal jeho kytarista Edge, ale také skupina ukrajinských vojáků. Ti zde nebyli ani tak kvůli ochraně, ale překvapivě kvůli zpěvu. Jedním z nich byl totiž Taras Topolja, který je v civilním životě frontman kapely Antytila, ale kvůli válce narukoval do ukrajinských ozbrojených sil.

Bono fanouškům zazpíval za doprovodu akustické kytary v podání Edge známé skladby U2, posléze ho u některých písní doplnil právě ukrajinský zpěvák, ze kterého se stal voják.

Došlo tak na Stand by me, With or without you nebo Angel of Harlem. Ve stanici metra nebyly ani žádné ochranné ploty, které jsou na běžných koncertech nedílnou součástí, aby se fanoušci nemohli vrhnout na své idoly. Bono se tak při zpěvu rozhodl procházet přímo mezi Ukrajinci.

Vystoupení na osobní pozvání Zelenského

Bono lidem v metru řekl, že jeho skupina má běžně koncerty v metropolích po celém světě. Zmínil například Tokyo, Londýn, Paříž, Sydney nebo Chicago. „Ale chceme vám říct, že nikde jinde bychom dnes nechtěli být více než právě zde, ve slavném městě Kyjev,“ dodal Bono a sklidil ovace fanoušků, kteří se na něj na „koncertní místo“ rozhodli přijít podívat.

Proslulý irský zpěvák již dříve vyjádřil Ukrajině podporu a dokonce pro ni složil báseň. „Žal a bolest Irska je v dnešní Ukrajině a jméno svatého Patrika je teď Zelenskyj,“ stojí v jeho textu, ve kterém zmínil svatého patrona Irů. Ruského prezidenta Vladimira Putina kvůli invazi na Ukrajinu pak nazval „psychopatem“.

Kapela na sociálních sítích uvedla, že do Kyjeva přijela na přímé pozvání ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského. „Prezident Zelenskyj nás pozval k vystoupení do Kyjeva na znamení solidarity s ukrajinským lidem –⁠ a přesně proto jsme sem přijeli,“ oznámila skupina U2 na Twitteru.

Na Ukrajině byli i Angelina Jolie či Sean Penn

Jen před pár dny se na Ukrajině objevila jiná světová celebrita. V západoukrajinském Lvově se totiž ukázala americká herečka Angelina Jolie. Prvně ji Ukrajinci zaregistrovali, když přišla do jedné z městských kaváren. Podle ukrajinského serveru nv.ua se Jolie s pracovníky UNHCR podílí na pomoci ukrajinským uprchlíkům.

Na Ukrajině válku zažil také její kolega z filmové branže Sean Penn. Americký herec a režisér totiž zemi navštívil krátce po zahájení ruské invaze, její počátky tak zároveň natáčel. Poté navíc média informovala o tom, že stejně jako běžní ukrajinští uprchlíci pěšky přešel do Polska.

Tagy:
hudba U2 Ukrajina koncert herec metro zpěvák Volodymyr Zelenskyj Kyjev rock Bono Sean Penn Angelina Jolieová