CNN Prima News premiérka

premiérka

Výpis příspěvků ke štítku „premiérka“

Nejlepší brigáda v historii? Trussová vládla 44 dní, do konce života bude dostávat miliony

21. října 2022 16:59

Britská premiérka vydržela ve funkci 44 dní, než oznámila ve čtvrtek svou rezignaci, kterou vyvolala vládní krize ohledně ekonomických reforem. I tak se na ni ale vztahuje britský program Příspěvek na náklady na veřejnou službu, díky kterému bude politička až do konce života pobírat roční rentu 115 tisíc liber (3,2 milionu korun).

Vrátí se po Trussové „pitbull“ Johnson? Přepsal by historii, je to velký hráč, říká expert

20. října 2022 23:36

Liz Trussová není vůdce, kterého nyní Velká Británie potřebuje, myslí si historik Martin Kovář. Konzervativci podle něj vládnou dlouho a strana se ocitá v problémech. Dodal, že bývalý předseda vlády Boris Johnson má teoretickou šanci stát se znovu premiérem. Obdobná situace se ale nikdy nestala, řekl v pořadu 360° ve vysílání CNN Prima NEWS.

Britská premiérka Trussová obětovala svého ministra financí. Kwartenga nahradil Jeremy Hunt

14. října 2022 13:56

Novým britským ministrem financí je Jeremy Hunt. Premiérka Liz Trussová jej v pátek jmenovala na místo Kwasiho Kwartenga, jenž musel ve funkci šéfa státní kasy skončit v důsledku chaosu kolem vládních ekonomických plánů. Trussová kvůli daným návrhům spolu s Kwartengem čelila rozsáhlé kritice opozice, ekonomů i svých spolustraníků. Někteří z nich podle britských médií dokonce vážně zvažují pokus o její odvolání.

Žádný trik, pouze zodpovědnost. Novinář přiblížil vítězství Meloniové i její vztah k Rusku

26. září 2022 00:47

Stefano Magni je italský novinář, spisovatel a překladatel. Žije a pracuje v Miláně, píše především pro on-line deník La Nuova Bussola Quotidiana. Zahraniční média podle něj vítězku italských voleb Giorgii Meloniovou vykreslují jako extremistku jednoduše proto, že o ní nic nevědí a její existenci zaznamenaly až nedávno. I přes její problematickou minulost jí považuje za zodpovědnou političku.

První projev Liz Trussové v roli premiérky: Snížím daně a vyřeším krizi ve zdravotnictví

6. září 2022 18:46

Nová britská premiérka Liz Trussová ve svém prvním projevu v roli ministerské předsedkyně slíbila, že podpoří hospodářský růst snížením daní a ještě tento týden přijme opatření proti růstu cen energií. V úterním vystoupení před tradičním londýnským sídlem britských premiérů v Downing Street se také zavázala, že začne řešit krizi přetíženého veřejného zdravotnictví. Trussová také sdělila, kdo obsadí posty na ministerstvech.

Politici reagují na zvolení nové britské premiérky. Lipavský Trussovou pozve do Prahy

5. září 2022 18:13

Nové britské premiérce pogratulovali ke zvolení předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová i český premiér Petr Fiala. Ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti) by rád novou britskou premiérku přivítal v Praze. Protikandidát Rishi Sunak a končící předseda vlády Boris Johnson vyzvali Konzervativní stranu k jednotě.

Další kritika: Finská premiérka se omluvila za fotografii obnažených žen z večírku

24. srpna 2022 05:41

Finská premiérka Sanna Marinová znovu čelí kritice kvůli svým soukromým aktivitám, v úterý se omluvila za kontroverzní fotografii ze svého večírku, na které pózují dvě polonahé líbající se ženy s nápisem Finsko zakrývajícím ňadra. Napsala o tom agentura Reuters. Před týdnem šéfka finské vlády rozbouřila veřejné mínění videem, které ji zachytilo, jak divoce tančí, a Marinová pak kvůli němu podstoupila test na drogy.