reklama

Přemohla ho žárlivost. Muž střílející u Horního Slavkova obviněn z dvojnásobné vraždy

Karlovarští kriminalisté obvinili šedesátiletého muže, který měl v sobotu večer na odlehlém místě poblíž Horního Slavkova zastřelit dva lidi. Jeho motivem měla být žárlivost, podle informací CNN Prima NEWS je však sám ženatý. I zavražděná žena měla být vdaná.

reklama

Vražda se stala v sobotu ve večerních hodinách na odlehlém Šibeničním vrchu na Sokolovsku. Šedesátiletý Václav K. měl zastřelit pravděpodobně dva milence, šestatřicetiletou ženu a jednačtyřicetiletého muže.

Podle informací CNN Prima NEWS měl mít Václav K. už delší dobu podezření, že je mu jeho o 24 let mladší partnerka nevěrná. Proto se ji rozhodl sledovat. V sobotu si s sebou vzal jednu ze svých několika legálně držených zbraní. V záchvatu žárlivosti pak měl několikrát zmáčknout spoušť.

Pod tíhou svědomí si prý plánoval vzít život. Nakonec se ale psychicky zhroutil, zavolal na linku 158 a celý incident popsal policistům, kteří ho zadrželi jen kousek od místa činu.

V pondělí odpoledne policisté 60letého muže obvinili ze zvlášť závažného zločinu vraždy. V případě prokázání viny mu hrozí 15 až 20 let za mřížemi. Vzhledem k tomu, že šlo o zabití dvou lidí, může ve vězení skončit až na doživotí. „Na případu kriminalisté intenzivně pracují. Vzhledem k tomu, že je případ na samém začátku vyšetřování, ke způsobu smrti ani k dalším okolnostem se v současné době nebudeme vyjadřovat,“ uvedla policie.

Vyšetřovatelé teď musí hlavně rozplést pavučinu osobních vztahů. Podle informací CNN Prima NEWS nešlo pouze o milostný trojúhelník. Jak 60letý muž, kterého policisté v pondělí obvinili z vraždy, tak i jeho o 24 let mladší milenka měli žít každý v jiném manželství.

Policisté už podali státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na vzetí obviněného muže do vazby. Soud by o tom měl rozhodovat v úterý.

Tagy:

Hlavní zprávy

Německý viceadmirál odstoupil poté, co chválil Putina. Pomoci Ukrajině ale země neplánuje

Šéf německého námořnictva Kay-Achim Schönbach odstoupil kvůli svým kontroverzním výrokům na adresu Ukrajiny a Ruska, uvedla agentura Reuters. Mluvčí německého ministerstva obrany řekla, že viceadmirálova prohlášení, ať už jde o jejich obsah či formu, neodrážejí oficiální postoj Německa. Vztahy našeho západního souseda s Ukrajinou jsou však nadále napjaté. Německo se totiž staví velmi odmítavě k vojenské pomoci Ukrajině v souvislosti s hrozící ruskou invazí.

Dosáhnete na státní podporu kvůli energiím? Jurečka představil kalkulačku pro zájemce

Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) představil plán na vyplácení podpory kvůli zdražení energií. Zájemci o příspěvek na bydlení si mohou díky nově spuštěné kalkulačce spočítat, zda na státní podporu dosáhnou. Podle šéfa resortu na něj mají nárok vlastníci bytu a trvalí nájemníci, kterým na úhradu přiměřeného bydlení v Praze nestačí 35 procent celkových příjmů. V jiných oblastech činí hranice pro příspěvek 30 procent příjmů.

Vědce děsí nová mutace omikronu. Měla by získat vlastní řecké písmeno, myslí si

Nová mutace omikronu vědce děsí. Subvarianta s označením BA.2, které se též přezdívá „skrytá verze omikronu“, je podle dostupných dat přenosnější. Odborníci se proto obávají, že by mohla vyvolat další vlny pandemie po celém světě, již nyní by v některých zemích mohla dominovat. Apelují tak na to, aby varianta získala vlastní písmeno z řecké abecedy.

reklama

Domácí zpravodajství

Lámali vězňům nohy a bili je do obličeje. Dozorcům z Valdic hrozí až 10 let za mřížemi

Vyšetřovatelé Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) stíhají osm dozorců z věznice Valdice na Jičínsku. Viní je z toho, že fyzicky napadali odsouzené nebo násilí přihlíželi. Dvěma dozorcům hrozí až desetileté tresty. GIBS zahájila trestní stíhání po vyhodnocení důkazů i znaleckých posudků loni v říjnu, informovala v sobotu mluvčí inspekce Ivana Nguyenová.

Další mrazivé záběry z nehody na D5: Utekli za svodidla, jejich auto smetl kamion

Na sociálních sítích se objevilo další video ze čtvrteční hromadné nehody na dálnici D5 u Žebráku na Berounsku. Kvůli špatnému počasí a nezodpovědnosti některých řidičů tam havarovalo 36 aut a šest lidí se zranilo. Provoz byl zastaven na 11 hodin. Poslední video názorně ukazuje, jak je důležité při havárii na dálnici ihned opustit vozidlo a dostat se od něj co nejdál.

reklama