reklama

Jak špatně na tom ekonomicky jsme kvůli pandemii? Havlíček jedná se Zemanem v Lánech

Od deseti hodin projednává poradní tým prezidenta Miloše Zemana na zámku v Lánech za účasti ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka (za ANO) ekonomické dopady protiepidemických opatření. Havlíček v pátek ve Sněmovně uvedl, že seznámí prezidenta a jeho poradce s prioritami ministerstva průmyslu a obchodu a ministerstva dopravy pro letošní rok.

reklama

„Budeme diskutovat o prioritách na rok 2021 jak v oblasti průmyslu, tak v oblasti dopravy. Představím to, co chceme v rámci dopravy dobudovat,“ uvedl v pátek ve Sněmovně Havlíček. Debata podle něj bude také o jaderné energetice, nízkouhlíkovém zákonu, transformaci teplárenství, podpoře obnovitelných zdrojů nebo konci těžby uhlí.

V případě ekonomických dopadů protipandemických opatření vyplývá z údajů ministerstva financí (MF), že ze státního rozpočtu šlo na boj s pandemií koronaviru od loňského března do konce letošního ledna 231,5 miliardy korun.

Přímá opatření například v podobě kompenzačních bonusů, programů Antivirus a dalších programů si vyžádaly 144,1 miliardy korun. Odklad záloh daní vyčíslilo MF na 24,3 miliardy korun a výdaje na zdravotnictví v podobě nákupu ochranných prostředků, odměn zdravotníkům nebo oddlužení vybraných nemocnic na 63,1 miliardy korun.

Podle ekonomů rok trvající pandemie koronaviru připravila českou ekonomiku o stamiliardy korun a desetitisíce pracovních míst. Ekonomika loni klesla o rekordních 5,6 procenta.

K tématu

Další hlavní zprávy

Fotbal

Ztráta s Příbramí už byla příliš. Guľa končí v Plzni, nástupce oznámí Viktoria brzy

Ztráta s Příbramí už byla příliš. Guľa končí v Plzni, nástupce oznámí Viktoria brzy

Minulý týden debakl na Slavii, teď remíza s Příbramí. Tyto dva nezdary byly posledními zápasy Adriana Guľy v pozici trenéra fotbalové Viktorie Plzeň. Ke konci slovenského kouče přispěly také další ztráty v tomto ligovém ročníku i v součtu s neúspěšným bojem o evropské poháry. Spolu s Guľou končí u západočeského týmu také jeho asistenti. Nástupce by měl klub oznámit na začátku příštího týdne.

Do wehrmachtu jsem musel v sedmnácti, říká poslední z Čechů v Hitlerově armádě
Další odhalené informace o Hamáčkově cestě do Moskvy: S přípravami pomáhal i Hrad
Přestaňte do manžela kopat, už kvůli našim dětem, apeluje Křížková na veřejnost
reklama
reklama
Jágr vs. děti. Proč jsi nosil dlouhé vlasy jako holka? ptaly se drsně legendy

Hokej

Domácí zpravodajství

Další články
reklama
reklama