reklama

Jak špatně na tom ekonomicky jsme kvůli pandemii? Havlíček jedná se Zemanem v Lánech

Od deseti hodin projednává poradní tým prezidenta Miloše Zemana na zámku v Lánech za účasti ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka (za ANO) ekonomické dopady protiepidemických opatření. Havlíček v pátek ve Sněmovně uvedl, že seznámí prezidenta a jeho poradce s prioritami ministerstva průmyslu a obchodu a ministerstva dopravy pro letošní rok.

reklama

„Budeme diskutovat o prioritách na rok 2021 jak v oblasti průmyslu, tak v oblasti dopravy. Představím to, co chceme v rámci dopravy dobudovat,“ uvedl v pátek ve Sněmovně Havlíček. Debata podle něj bude také o jaderné energetice, nízkouhlíkovém zákonu, transformaci teplárenství, podpoře obnovitelných zdrojů nebo konci těžby uhlí.

V případě ekonomických dopadů protipandemických opatření vyplývá z údajů ministerstva financí (MF), že ze státního rozpočtu šlo na boj s pandemií koronaviru od loňského března do konce letošního ledna 231,5 miliardy korun.

Přímá opatření například v podobě kompenzačních bonusů, programů Antivirus a dalších programů si vyžádaly 144,1 miliardy korun. Odklad záloh daní vyčíslilo MF na 24,3 miliardy korun a výdaje na zdravotnictví v podobě nákupu ochranných prostředků, odměn zdravotníkům nebo oddlužení vybraných nemocnic na 63,1 miliardy korun.

Podle ekonomů rok trvající pandemie koronaviru připravila českou ekonomiku o stamiliardy korun a desetitisíce pracovních míst. Ekonomika loni klesla o rekordních 5,6 procenta.

K tématu

Další hlavní zprávy

Sledujte ŽIVĚ: Přesvědčí ČSSD ministry za ANO o uzavření podniků? Vláda jedná o dalším zpřísnění
Vakcína Sputnik v Česku? Lékový ústav se jí zabývá, Blatný zatím výjimku udělit nechce
Evropským autem roku 2021 je Toyota Yaris. Škoda Octavia neměla šanci
reklama
reklama
Babiš: Chtěli nás zastřelit, tak jsem vyhnal ženu do Dubaje. O ničem nevěděla

Andrej Babiš

Domácí zpravodajství

KB s Fidoo pomáhají firmám s digitalizací jejich financí
Začaly kontroly mezi okresy. Lidé si dávají echo, jak se vyhnout policistům
Další články
reklama
reklama