CNN Prima News primátorka

primátorka

Výpis příspěvků ke štítku „primátorka“

Lidé v Hradci zuří: Muselo zemřít dítě, abyste si všimli, co se děje? Z nádraží mají strach

Lidé v Hradci Králové po vraždě 14letého mladíka na nádraží překypují emocemi. Primátorce Pavlíně Springerové proto na sociálních sítích připomínají, jak situace na místě vypadá. „Všude žebráci, narkomani. Obtěžující u všech vchodů,“ vzkázal jeden z uživatelů. Spolu s dalšími zdůrazňuje, že strach mají kolemjdoucí, cestující i prodavači. Někteří se ptají, zda byla nutná „brutální vražda dítěte“, aby si vedení města tristní situaci uvědomilo. Na místě tragédie se v neděli uskuteční pieta.

Tvrdé drogy jako znak luxusu i pocit moci. Experti promluvili o narkotikách v politice

Neexistuje snad země, která by u svých politiků nezažila drogovou kauzu. Proč k tvrdým návykovým látkám inklinují? Je to rychlý únik z každodenního provozu, ale také znak luxusu. Drahé drogy jsou pro ně dokladem, že jsou mocní. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to uvedl politolog Jan Kubáček. Podle jeho kolegy Lukáše Valeše jde u uživatelů drog také o otázku výkonnosti. Připomněl, že se návykové látky ve velkém užívají nejen v českém prostředí, a připomněl kauzu v Evropském parlamentu spojenou s rozbory odpadních vod.

Koalice jede dál. Kokainová kauza Vaňkovou nezlomila, uhájila si post primátorky Brna

Koalice v Brně bude pokračovat beze změn, jednotlivé strany podporují brněnskou primátorku Markétu Vaňkovou (ODS) i poté, co se objevila fotka, kde je zachycen bílý prášek. Novinářům to ve středu řekli představitelé jednotlivých stran. Vaňková podstoupila test na drogy, je negativní, stejně jako v případě náměstka Roberta Kerndla (ODS), který je na fotce také zachycený. Vaňkovou kontaktovala policie, podala už vysvětlení, další komentáře pro média zatím poskytovat nechce. Kerndla zatím policie neoslovila.

Kolář kritizuje dvojí metr: Pokud je „lajna“ Vaňkové v pořádku, proč vadí drogy na festivalu?

Řada vládních politiků po kauze brněnské primátorky Markéty Vaňkové (ODS) tvrdila, že její možné užívání drog bylo v pořádku, protože probíhalo ve volném čase. Na druhé straně zákonodárci sledovali, jak policejní komando jede rozprášit hudební festival pro podezření na braní návykových látek. Je to absurdní. Tak v pořadu Zprávy PLUS hodnotil případy kolem návykových látek posledních dní komentátor MF DNES Petr Kolář a poukázal na dvojí metr.

Co dělá látka HHC, k níž se přiznala Vaňková? Zvýší výkon, v extrémech ale vyvolá paranoiu

Kokain není jedinou návykovou látkou, které holduje nejeden vrcholový politik či manažer. Mnozí užívají také kanabinoid HHC, jenž se získává z konopí. Důvod je jednoduchý – umí výrazně zvýšit výkon i soustředění. Obzvlášť vytížení lidé po něm sahají například proto, aby dokázali udržet nelítostné pracovní tempo. V rozumné míře tolik uškodit nemůže, jakmile se ale užívání drogy vymkne kontrole, vyvolává pocity podrážděnosti a až paranoidní chování. „To už platí pro případy, kdy se látka užívá trošku intenzivněji,“ vysvětlil redakci CNN Prima NEWS adiktolog Michal Miovský.

Střet Portlíka a Hřiba se neobešel bez obviňování ze lží, primátor předčítal SMS zprávy

Piráti blokují jednání o vedení Prahy, obul se do primátora Zdeňka Hřiba (Piráti) pražský zastupitel a starosta Prahy 9 Tomáš Portlík (ODS). Hřib jeho slova označil za lži a vznesl podezření, že koalice Spolu zřejmě jedná s hnutím ANO. Svému oponentovi předčítal ve vysílání CNN Prima NEWS i SMS zprávy, které podle něj ukazují nezájem o spolupráci.

Byla jsem naivní husa. Babiš nemá základní znalosti o Česku, říká exprimátorka Prahy

Byla jsem naivní husa, když jsem vstoupila do hnutí ANO, řekla v pořadu Interview televize CNN Prima NEWS bývalá primátorka Prahy Adriana Krnáčová. Z hnutí vystoupila v březnu 2020. O předsedovi ANO a premiérovi Andreji Babišovi řekla, že nemá základní znalosti o Česku, a když mu prý vysvětlovala historické souvislosti, neposlouchal ji. Krnáčová v pořadu mluvila i o deníku předsedy poslaneckého klubu hnutí ANO Jaroslava Faltýnka.