CNN Prima News princ Philip

princ Philip

Výpis příspěvků ke štítku „princ Philip“

Alžběta II. se překvapivě objevila na veřejnosti. Na soutěži koní rozdávala úsměvy

15. května 2022 13:22

Královna Alžběta II. se v poslední době na veřejnosti objevovala minimálně. Příčinou byly zejména zdravotní problémy. Hlava britské monarchie proto všechny překvapila, když se zúčastnila koňské show ve Windsoru. Její kůň se navíc stal šampiónem, což královnu velmi potěšilo, a nešetřila tak úsměvy. Britská panovnice je známá svou láskou ke koním, na vyjížďky se vydává i v požehnaném věku 96 let.

Meghan poprvé od odchodu z královské rodiny mimo USA. Za cestu to ale s Harrym schytali

10. dubna 2022 01:02

Vévodkyně Meghan se příští týden poprvé od svého odchodu z královské rodiny vydá mimo Spojené státy. S princem Harrym odcestuje do Nizozemska na hry pro válečné veterány, tzv. Invictus Games. Vévoda a vévodkyně ze Sussexu přeletí Atlantik do Haagu téměř dva týdny poté, co nedorazili na bohoslužbu za prince Philipa ve Westminsterském opatství.

Princ Andrew pobouřil Brity. Proti jeho pomoci královně byli i Charles a William

31. března 2022 00:29

Princ Andrew znovu pobouřil britskou veřejnost. Objevil se po boku své matky a královny Alžběty II. na mši, která se ve Westminsterském opatství konala na počest prince Philipa. Část lidí kritizovala, že dostal tak významnou úlohu poté, co se kvůli sexuálnímu skandálu musel vzdát královských povinností. A podobně prý reagovali i významní členové královské rodiny.

Královna Alžběta II. se poprvé ukázala na veřejnosti. Při vzpomínce na Philipa plakala

29. března 2022 18:39

Britská královna Alžběta II. se poprvé po pěti měsících objevila na veřejnosti. Spolu s dalšími členy královské rodiny se zúčastnila mše ve Westminsterském opatství na počest prince Philipa. Alžběta II. působila čile, avšak památka na jejího zesnulého manžela ji zřejmě velmi dojala. Během obřadu se totiž rozplakala.

Alžběta se přizpůsobí jakékoliv době. Jako matka ale není žádná výhra, tvrdí expertka

7. února 2022 00:51

Královna Alžběta II. ztělesňuje to, co je v Británii chápáno jako tradiční, ustálené, historické. Kdyby nebyla ochotna se přizpůsobit aktuální době, nemohla by tak dlouho vládnout. Ve speciálním vysílání na CNN Prima NEWS to uvedl bývalý hradní protokolář Jindřich Forejt. Podle šéfredaktorky Expres.cz Barbory Koukalové však není žádnou výhrou, pokud je Alžběta vaší matkou.

Nejdřív tragédie, pak historický moment. Alžběta II. se před 70 lety stala královnou

6. února 2022 05:51

Královské rodině se 6. února 1952 přetočil život vzhůru nohama. Zemřel totiž král Jiří VI. a na jeho místo nastoupila jeho dcera, mladičká princezna Alžběta. Ta se smutnou událost dozvěděla v daleké Keni z úst jejího manžela Philipa. Nová královna se snažila situaci zvládnout s důstojností. Korunovaci, ke které došlo za rok v červnu, však provázela řada komplikací. Speciální vysílání věnované jejímu jubileu sledujte na CNN Prima NEWS nebo přímo v tomto článku.