CNN Prima News přípravy

přípravy

Výpis příspěvků ke štítku „přípravy“

Šest let do třetí světové války? Analýza věští, že po porážce Ukrajiny by Rusko napadlo NATO

Pokud se nepodaří Rusko na Ukrajině vojensky porazit, už do šesti let může rozpoutat plošný konflikt se silami NATO. K tomuto závěru dospěla analýza respektovaného think tanku Německé rady pro zahraniční vztahy. Novinář Jiří Just žijící v Rusku ale pro CNN Prima NEWS sdělil, že by Moskvu od takového scénáře odradila hrozba jaderné války.

Vlastní emodži, logo i hudba na míru. Korunovace Karla III. nabídne řadu moderních zajímavostí

Přestože bude korunovace britského krále Karla III. mnohem méně pompézní než jeho matky Alžběty II., bude i tak prošpikovaná řadou symbolických atributů a zajímavostí. A zrcadlit se v ní má i duch moderní doby. Korunovace získala dokonce i vlastní logo nebo emodži, moderní má být rovněž královský „soundtrack“. Tématu se věnuje i web Sky News.

Herečka Arichteva má před Vánoci napilno: Vůbec nestíhám a nemám jediný dárek

Do Vánoc zbývá jen několik dní a mnozí z nás mají pořádně napilno. Výjimkou není ani herečka Veronika Arichteva, která přiznává, že zatím nemá koupený ani jeden dárek. Samozřejmě s výjimkou těch, které pořídila pro svého syna Luka. V pořadu Showtime popsala, jak oslaví letošní svátky a jaké zajímavosti se objeví na jejich štědrovečerní tabuli.

Štědrý večer v Betlémě: Vánoce oslavíme i přes omezení, ujistil starosta

Vánoční oslavy jsou ve městě Betlémě na západním břehu Jordánu v plném proudu. Brzy ráno město zaplavili příslušníci bezpečnostních sil, kteří hlídají přístupové cesty. Pracovníci radnice pak dezinfikovali kostely na náměstí Manger a kostel Narození Páně. Na Vánoce se do tohoto biblického města obvykle sjíždí tisíce lidí z celého světa, letos se však ceremonie kvůli pandemii koronaviru omezí jen na obyvatele města.