CNN Prima News přístroje

přístroje

Výpis příspěvků ke štítku „přístroje“

Definitivní konec smutného příběhu. Lékaři odpojili Archieho od přístrojů, rodině navzdory

6. srpna 2022 15:05

Po odpojení od přístrojů zemřel v sobotu 12letý Brit Archie Battersbee. Informuje o tom web Sky News. Ukončení života chlapce, kterého našla jeho matka v dubnu v bezvědomí, bylo poslední měsíce doprovázeno ostrým sporem mezi lékaři a rodinou, opakovaně zasahovaly v případu soudy. I když si matka přála, aby Archie zemřel v hospici obklopen rodinou, jeho život nakonec vyhasl v nemocnici.

Chlapce v kómatu odpojí od přístrojů ve středu. Ostudné, říká matka a zkouší poslední věc

2. srpna 2022 23:24

Případ, který hýbe Velkou Británií, směřuje ke smutnému konci. Rodina 12letého Archieho Battesbeea neuspěla ani u britského nejvyššího soudu, a chlapec tak bude ve středu dopoledne odpojen od přístrojů, které za něho vykonávají prakticky všechny životní funkce. Matka Archieho označila konání nemocnice a soudů za ostudné a hodlá využít ještě jeden pokus, jak definitivní smrt svého syna oddálit. Chlapec je v kómatu od dubna, kdy byl nalezen doma v bezvědomí.

Naděje zhasla, nemocnice může odpojit chlapce v kómatu. Je to poprava, říká zdrcená matka

1. srpna 2022 19:47

Britský Odvolací soud zamítl žádost o prodloužení léčby Archieho Battersbeea. Přístroje, které 12letého chlapce udržují při životě, tak mohou být během několika hodin odpojeny. Battersbee leží v londýnské nemocnici od 7. dubna, kdy byl svoji matkou nalezen v kómatu doma. Lékaři ale chlapce považují za prakticky mrtvého a v udržování ho při životě pomocí přístrojů nevidí smysl. Soudy jim daly ve sledovaném případě za pravdu. Rodina ale ostře nesouhlasí.

Zemře kvůli výzvě na TikToku. Soud povolil odpojení chlapce v kómatu, zdrcená rodina je proti

17. července 2022 05:42

Velká Británie řeší mimořádně citlivé téma. Teprve 12letého Archieho Bettersbeea drží při životě přístroje, které za něj dělají prakticky všechno. Soud nyní rozhodl, že nemocnice má právo školáka odpojit. S tím ale ostře nesouhlasí rodina, která stále věří, že se chlapec alespoň částečně zotaví, informuje web stanice BBC.

Úřednické zmatky: Nemocnice nedostaly přístroje, které pomáhají v boji proti covidu

11. března 2021 21:23

Několik českých nemocnic doufalo, že dostane nový přístroj, který by pomohl v péči o pacienty na umělé plicní ventilaci a třeba i zachránil lidské životy. Projekt, který měl osm přístrojů zaplatit už v první vlně epidemie, tedy loni na jaře, ale vyšuměl do ztracena. Místo toho, aby stát přístroje koupil, si ministerstva kompetence přehazují jako horký brambor.