CNN Prima News prize money

prize money

Výpis příspěvků ke štítku „prize money“

Satoranský opět vládne: Z českých sportovců vydělává nejvíce, kdo se seřadil za ním?

3. srpna 2022 10:49

Úspěšnost sportovců lze hodnotit podle toho, kolik dají gólů, kolik bodů nasbírají, kolik turnajů či závodů vyhrají nebo kolik fanoušků okouzlí. A pak také na základě vydělaných peněz. Toto hledisko podle nového žebříčku magazínu Forbes říká, že mezi českými sportovními personami vede o parník basketbalista Tomáš Satoranský. Kdo mu kouká na záda? Podívejte se v GALERII.

Vyrovnat maximum a vydělat další miliony. Jaký bonus čeká Slavii při vyřazení Feyenoordu?

14. dubna 2022 06:05

Slávisté vedení Františkem Ciprem na jaře roku 1996 dokráčeli až do semifinále Poháru UEFA, dnes známého pod názvem Evropská liga. O 26 let později červenobílé z lavičky diriguje Jindřich Trpišovský a je velmi blízko tomu, aby vyrovnal počin s podpisem Cipra, který znamená nejen klubové, ale také české maximum v evropských pohárech. V odvetě Konferenční ligy s Feyenoordem Rotterdam (čtvrtek, 21:00) hraje Slavia nejen o prestiž, ale také o slušné peníze.

Kolik si vydělají sportovci za olympijské medaile? Česko patří mezi nejštědřejší

12. února 2022 05:42

Zimní hry v Pekingu mohou nejvíce změnit život hongkongským sportovcům. Čistě teoreticky. Šance, že někdo z tříčlenné výpravy ukořistí zlato a shrábne 13,6 milionu korun za zlato, prakticky neexistuje. To Ester Ledecká už má jeden nejcennější kov v kapse a na odměnách od Národní sportovní agentury si vydělá 2,4 milionu. To je sice oproti hongkongské odměně málo, ale v celoolympijském měřítku velký nadprůměr.

Odměna za zlato z Pekingu vystačí Ledecké na dva měsíce závodění. Koho si v týmu hýčká?

10. února 2022 06:50

Za olympijské zlato dostane Ester Ledecká 2,4 milionu korun, odměny jsou dopředu dané. Za fenomenální třetí zlato může samozřejmě vděčit především sama sobě, ale bez asistence rozsáhlého týmu by se na absolutní vrchol stoupalo jen těžko. Na službách „svých“ mužů tak nijak nešetří. Měsíční náklady na chod týmu se rovnají zhruba polovině odměny za snowboardový triumf v olympijském Pekingu.

Esportová revoluce. Česko se dočká první arény, herní šampionát bude o miliony

2. února 2022 14:00

Fanoušky esportu letos čekají revoluční novinky. V Praze se na jaře otevře vůbec první turnajová aréna, která nabídne na ploše 1 000 metrů čtverečních desítky herních počítačů, prostor pro zápasy týmů, natáčecí studio i bar. Projekt Vodafone PLAYzone Arena vznikl ve spolupráci se skupinou FTV Prima a dalšími partnery. Navíc se prestižní Mistrovství ČR v počítačových hrách dočká rekordního prize poolu ve výši 4,5 milionu korun, oznámila agentura PLAYzone na tiskové konferenci.

Kometa sezony Krejčíková stoupá žebříčkem a plní konto. Kolik si na odměnách vydělala?

9. září 2021 18:28

Rok 2021 změnil tenistce Barboře Krejčíkové život. Po boku Kateřiny Siniakové byla sice už delší dobu nadmíru úspěšná v deblu, ale ten z hlediska prize money a mediálního i veřejného zájmu značně pokulhává za dvouhrou. Letos se brněnská rodačka dokázala etablovat mezi absolutní špičkou, což jí přineslo značné finanční benefity.

Slavia i Sparta přišly o čtvrt miliardy. Kolik může vydělat Plzeň a spol. v nové soutěži?

13. srpna 2021 19:45

Milionářská soutěž, její chudší sestřička a teď i skoupější sestřenice. Tak se dají v kontextu vyplácení odměn popsat Liga mistrů, Evropská liga a nová Evropská konferenční liga. Rozdíly v tom, kolik dostávají kluby od organizace UEFA v jednotlivých soutěžích, nejsou malé. V této sezoně počítají prize money z českých týmů pražská Slavia se Spartou, Jablonec a Plzeň. Slovácko už žádné peníze na mezinárodní klubové scéně v tomto ročníku „nevyždíme“.

Prohrát v prvním kole je lepší. Seberu peníze a vypadnu z bubliny, překvapil tenista

25. března 2021 14:21

Tenisté často slyší, že mají pohádkový život, během kterého zamíří každý týden do jiného kouta světa a pohledem nadšeného cestovatele jim může leckdo závidět. Realita je ale běžně trochu jiná. Z dané destinace vidí hráči prakticky pouze letiště, kurt a hotel, v době covidové je tento režim umocněný na druhou. Jenže najdou se i výjimky, kterým je v současnosti jedno, jak to při zápase dopadne – hlavně, že si mohou užít automatického výdělku z prvního kola a pořádně zrelaxovat. Třeba Francouz Benoit Paire.