CNN Prima News prize money

prize money

Výpis příspěvků ke štítku „prize money“

Úspěšná a křehká Ósakaová, kterou už tenis nerajcuje. Mimo kurt vydělává padesátinásobek

Bývalá nejlepší hráčka světa – čtyřnásobná grandslamová vítězka – pokračuje ve svém tenisovém detoxu. Naomi Ósakaová se z neznámých důvodů odhlásila z Australian Open, což zapadá do její „akčnosti“ z minulých sezon. Ačkoliv jí nedávno bylo teprve 25 let, na kurty se nehrne za každou cenu, jedním z důvodů je i špatné zvládání tlaku. A také fakt, že patří mezi anomálie ze světa vrcholového sportu, pro které zdaleka nejsou obrovské výdělky z turnajů hlavním zdrojem příjmu.

Satoranský opět vládne: Z českých sportovců vydělává nejvíce, kdo se seřadil za ním?

Úspěšnost sportovců lze hodnotit podle toho, kolik dají gólů, kolik bodů nasbírají, kolik turnajů či závodů vyhrají nebo kolik fanoušků okouzlí. A pak také na základě vydělaných peněz. Toto hledisko podle nového žebříčku magazínu Forbes říká, že mezi českými sportovními personami vede o parník basketbalista Tomáš Satoranský. Kdo mu kouká na záda? Podívejte se v GALERII.

Vyrovnat maximum a vydělat další miliony. Jaký bonus čeká Slavii při vyřazení Feyenoordu?

Slávisté vedení Františkem Ciprem na jaře roku 1996 dokráčeli až do semifinále Poháru UEFA, dnes známého pod názvem Evropská liga. O 26 let později červenobílé z lavičky diriguje Jindřich Trpišovský a je velmi blízko tomu, aby vyrovnal počin s podpisem Cipra, který znamená nejen klubové, ale také české maximum v evropských pohárech. V odvetě Konferenční ligy s Feyenoordem Rotterdam (čtvrtek, 21:00) hraje Slavia nejen o prestiž, ale také o slušné peníze.

Kolik si vydělají sportovci za olympijské medaile? Česko patří mezi nejštědřejší

Zimní hry v Pekingu mohou nejvíce změnit život hongkongským sportovcům. Čistě teoreticky. Šance, že někdo z tříčlenné výpravy ukořistí zlato a shrábne 13,6 milionu korun za zlato, prakticky neexistuje. To Ester Ledecká už má jeden nejcennější kov v kapse a na odměnách od Národní sportovní agentury si vydělá 2,4 milionu. To je sice oproti hongkongské odměně málo, ale v celoolympijském měřítku velký nadprůměr.

Odměna za zlato z Pekingu vystačí Ledecké na dva měsíce závodění. Koho si v týmu hýčká?

Za olympijské zlato dostane Ester Ledecká 2,4 milionu korun, odměny jsou dopředu dané. Za fenomenální třetí zlato může samozřejmě vděčit především sama sobě, ale bez asistence rozsáhlého týmu by se na absolutní vrchol stoupalo jen těžko. Na službách „svých“ mužů tak nijak nešetří. Měsíční náklady na chod týmu se rovnají zhruba polovině odměny za snowboardový triumf v olympijském Pekingu.

Esportová revoluce. Česko se dočká první arény, herní šampionát bude o miliony

Fanoušky esportu letos čekají revoluční novinky. V Praze se na jaře otevře vůbec první turnajová aréna, která nabídne na ploše 1 000 metrů čtverečních desítky herních počítačů, prostor pro zápasy týmů, natáčecí studio i bar. Projekt Vodafone PLAYzone Arena vznikl ve spolupráci se skupinou FTV Prima a dalšími partnery. Navíc se prestižní Mistrovství ČR v počítačových hrách dočká rekordního prize poolu ve výši 4,5 milionu korun, oznámila agentura PLAYzone na tiskové konferenci.

Slavia i Sparta přišly o čtvrt miliardy. Kolik může vydělat Plzeň a spol. v nové soutěži?

Milionářská soutěž, její chudší sestřička a teď i skoupější sestřenice. Tak se dají v kontextu vyplácení odměn popsat Liga mistrů, Evropská liga a nová Evropská konferenční liga. Rozdíly v tom, kolik dostávají kluby od organizace UEFA v jednotlivých soutěžích, nejsou malé. V této sezoně počítají prize money z českých týmů pražská Slavia se Spartou, Jablonec a Plzeň. Slovácko už žádné peníze na mezinárodní klubové scéně v tomto ročníku „nevyždíme“.