Satoranský opět vládne: Z českých sportovců vydělává nejvíce, kdo se seřadil za ním?

Úspěšnost sportovců lze hodnotit podle toho, kolik dají gólů, kolik bodů nasbírají, kolik turnajů či závodů vyhrají nebo kolik fanoušků okouzlí. A pak také na základě vydělaných peněz. Toto hledisko podle nového žebříčku magazínu Forbes říká, že mezi českými sportovními personami vede o parník basketbalista Tomáš Satoranský. Kdo mu kouká na záda? Podívejte se v GALERII.

Královsky vydělávající sportovce lze rozdělit do dvou skupin. Na ty, kteří si drtivou většinu peněz zajistí svými výkony. Do této společnosti spadají Češi. A pak ty, u nichž známý obličej znamená pomalu stejné příjmy – nebo i vyšší – ze sponzoringu jako odměny plynoucí čistě z odváděných sportovních služeb.

I u 35letého fotbalisty Lionela Messiho platí, že velké procento celkové sumy představují sponzoři a byznys. Mezi nejvýznamnější partnerství argentinského génia patří ta uzavřená se společnostmi Adidas, Hard Rock Café, Pepsi, Mastercard. Touto cestou si ročně přijde na 55 milionů dolarů, od Paris Saint-Germain dostává 75 milionů dolarů. Dohromady jde o horentních 130 milionů, což je v přepočtu 3,1 miliardy korun.

Tomu se ani zdaleka nemůže rovnat výdělek nejlépe placeného českého sportovce, kterým je pro rok 2022 – a potřetí v řadě – basketbalista Tomáš Satoranský, jak informuje magazín Forbes. Byť jde samozřejmě stále o víc než slušnou sumu. Rozehrávač, jenž nedávno po turbulentním období, kdy opakovaně měnil dres, definitivně ukončil angažmá v NBA a vrátil se po letech do Barcelony – vydělal 242 milionů korun.

Pódium doplňují hokejisté z NHL – Jakub Voráček (181 milionů) z Columbusu Blue Jackets a bostonský David Pastrňák (170 milionů). V nejlepší desítce následuje fotbalový kanonýr Patrik Schick (148 milionů), pak opět zástupci zámořského hokejového světa Tomáš Hertl (129 milionů), Ondřej Palát (129 milionů), Jakub Vrána (113 milionů). Na osmém místě utíná šňůru „hokejek“ fotbalista Tomáš Souček (112 milionů), devátá pozice patří znovu hokejistovi, a to Dominiku Kubalíkovi (95 milionů). TOP 10 uzavírá fotbalista Matěj Vydra (85 milionů).

Ženský prapor drží nejvýše – na celkové 17. příčce – tenistka Karolína Plíšková. Roční výdělek 68 milionů korun je velice solidní, ale 30letá hráčka by ho jistě ráda ještě navýšila například o prize money z premiérového vítězství na některém z grandslamů.

Nejvíce pozic v žebříčku 25 nejlépe placených sportovců zabírají hokejisté, kterých je dohromady 13.

Tagy:
David Pastrňák výdělky výdělek Dominik Kubalík fotbal sport prize money Tomáš Hertl Jakub Vrána tenis hokej basketbal Tomáš Satoranský Jakub Voráček Patrik Schick Ondřej Palát Tomáš Souček Matěj Vydra Forbes Karolína Plíšková