reklama

Už si na ni asi nezabrnkáte, ale parádu ještě udělá

Máte doma vzpomínkovou španělku, kterou už ale nejde spravit? Možná jste se na ní učili jako dítě hrát své první akordy a možná vám na ni hrál manžel pod oknem, když se vás snažil za každou cenu získat. Takové vzpomínky se samozřejmě nevyhazují. Zkuste ji proto s naší pomocí proměnit na stylovou poličku pro nové vzpomínky.

reklama

Na hodně rozbitou kytaru se už hrát nedá, ale vyhodit se také hned nemusí. S trochou zručnosti a kreativity můžete získat stylovou poličku na knihy nebo dekorace. V kuchyni může posloužit jako polička na kořenky a bylinky. Stačí vyndat přední a vnitřní část, obrousit a vložit dvě vhodné police. Kam ji umístíte a jak ji využijete je už čistě na vás.

Jak proměnit rozbitou kytaru na stylovou poličku

Připravte si štípací kleště a klasické kleště, brusku nebo smirkový papír, pilku, dřevěnou desku na police, metr, tužku, několik vrutů, vrtačku a šroubovák. Nic další nebudete potřebovat, celá proměna bude rychlá a hodně jednoduchá.

Nejdříve uvolněte napětí strun, aby při štípání nevyletěly a nezranily vás. Pak je rozštípněte a sundejte z kytary. Jsou bohužel na vyhození, další využití už nemají.

Pomocí klasických kleští postupně odstraňte přední část těla kytary a vnitřní lišty. Pracujte opatrně a po menších částech. Dávejte pozor v okolí hmatníku, ať ho zbytečně nepoškodíte, budeme ho nechávat. Na okrajích obvodu také dávejte pozor, abyste neštípali do stran.

Zabruste hrany, aby nedošlo k poranění, třeba malou třískou. Brousit můžete kotoučovou bruskou, ale vystačíte si také s klasickým smirkovým papírem či brusnou houbičkou.

Poté si změřte šířku vnitřní části na místech, kam chcete poličku umístit, vejdou se vám zhruba dvě až tři police. Nezapomeňte také na hloubku.

Přeneste naměřené rozměry na dřevěnou desku a poličky vyřízněte. Nezapomeňte přizpůsobit také hloubku poličky, aby zbytečně netrčela, případně z toho můžete udělat umělecký záměr.

Zkontrolujte správnou velikost a zakreslete si místa, kam budete poličky umisťovat. Na těchto místech si předvrtejte díry pro ukotvení poliček.

Předvrtejte si díry z přední strany, abyste police mohli přišroubovat snadněji a na správné místo. Použijte elektrickou vrtačku, ale určitě si poradíte i ručním domácím nářadím.

Pak už jen vložte police do těla kytary a z druhé strany je připevněte vrutem. Aku šroubovákem se vám bude pracovat nejlépe.

Nakonec ještě umístěte očko, aby bylo možné kytarovou polici umístit na zeď. Skvěle poslouží jako dekorace a praktická polička kdekoliv v domě či bytě.

Tagy:

Hlavní zprávy

Sledujte ŽIVĚ Hlavní zprávy: Koho se bude týkat povinné očkování a jaké sankce hrozí?
Sledujte v TV

Sledujte ŽIVĚ Hlavní zprávy: Koho se bude týkat povinné očkování a jaké sankce hrozí?

Ty nejnovější ověřené zprávy z domova i ze světa. Do konce týdne má být jasno ohledně povinného očkování proti covidu u vybraných skupin. Existují ale obavy, že někteří i přesto vakcínu odmítnou, a zaměstnavatelé tak přijdou o své lidi. Koho se povinné očkování bude týkat a co jim hrozí v případě, že vakcinaci odmítnou? Nejen o tom v Hlavních zprávách od 18:55.

Připoutal pětiletou holčičku a nechal ji umřít žízní. Islamista dostal za umučení doživotí

Německý soud v úterý uložil doživotní vězení někdejšímu příslušníkovi Islámského státu (IS). Iráčan Táhá al-Džumajlí byl usvědčen z genocidy a spáchání válečného zločinu s následkem smrti v procesu kolem umučení zotročené jezídské dívky v Iráku. Předsedající soudce Christoph Koller řekl, že jde celosvětově o první rozsudek kvůli zločinu IS spáchanému na náboženské menšině jezídů.

Po roce a půl okopávání si Babiš s Fialou stoupli vedle sebe a propagovali očkování

Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) a nově jmenovaný předseda vlády Petr Fiala (ODS) si po roce a půl trvajících neshodách a kritice způsobů boje s pandemií koronaviru stoupli vedle sebe a propagovali očkování. „Epidemie nezná politické bariéry a týká se nás všech. Politika musí jít stranou,“ řekl Babiš na úterní tiskové konferenci iniciativy Lékaři pomáhají Česku.

reklama

Domácí zpravodajství

Exšéf Věcí veřejných i policista Petržílek se radují. Soud je v kauze odposlechů osvobodil

Soud osvobodil někdejšího předsedu Věcí veřejných (VV) Víta Bártu i policistu Jana Petržílka. Neprokázalo se, že vynesli odposlechy Bezpečnostní informační služby (BIS), v nichž se lobbista Roman Janoušek a tehdejší pražský primátor Pavel Bém (ODS) oslovovali „Mazánku“ a „Kolibříku“. Úterní verdikt není pravomocný, státní zástupce žádá pro oba muže podmíněné tresty za ohrožení utajované informace a ponechal si lhůtu pro případné podání odvolání.

Zdrogovaný pacient řádil v nemocnici v Hradci Králové. Agresor poničil urgentní oddělení

Agresivní pacient v pondělí večer ve Fakultní nemocnici (FN) Hradec Králové poničil vybavení. Zřejmě byl pod vlivem drog. V úterý to řekla mluvčí policie Lucie Konečná. Incident potvrdil také mluvčí nemocnice Jakub Sochor. Podle něj k události došlo na oddělení urgentní medicíny. Muž způsobil statisícové škody a zůstává v péči lékařů.

reklama