reklama

Protesty v USA zvyšují riziko opětovného šíření koronaviru, na Floridě se neotevřou pláže

Masivní protesty napříč Spojenými státy zvyšují riziko opětovného šíření koronaviru. Nové případy nákazy přibývají v osmnácti státech. Na Floridě kvůli demonstracím odložili otevření pláží.

reklama

Masivní demonstrace napříč Spojenými státy zvýšily obavy z nového šíření koronaviru. „Lidem, kteří venku pokojně protestují, chci vzkázat: Pokud začnete mít příznaky nákazy koronavirem, izolujte se. Budeme muset zmapovat vaše kontakty. V tomto rozsahu by to bylo strašně náročné,“ řekl guvernér státu Minnesota Tim Walz.

K tématu

Není pochyb, že demonstrace mohou zrychlit šíření koronaviru. Na Floridě kvůli protestům odložili otevření pláží. Navštěvovat už ale lze souostroví Florida Keys. V Connecticutu zase zpřístupnili kasina. Ve státě Georgia mohou otevřít bary a noční kluby. V Ohiu lze pořádat hostiny až pro tři sta lidí. V Kentucky jsou v provozu posilovny i národní parky. V Rhode Islandu už pouští do kadeřnictví i vnitřku restaurací. Rhode Island patří mezi 23 států, kde klesá počet nových případů nákazy. V osmnácti státech naopak nové případy přibývají.

Floridu ale začíná zajímat jiná hrozba, a sice zahájená sezóna hurikánů. Úřady se zásobují miliony roušek, rukavic a obličejových štítů. Každému pečovatelskému domu zajišťují generátor. Evakuační střediska budou asi vypadat jinak. Lidi možná rozmístí i do učeben a hotelů. Vše v zájmu většího rozdělení a udržení rozestupů. Počítá se i s měřením teploty. Cílem je ujistit obyvatele Floridy, že i po evakuaci budou v bezpečí. Více se dozvíte v reportáži.

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Další obrat vlády. Třítýdenní karanténu zkrátila o týden, novinka platila dva dny

Další obrat vlády. Třítýdenní karanténu zkrátila o týden, novinka platila dva dny

Délka karantény pro rodiny, ve kterých je někdo nakažený koronavirem a nemůže se izolovat od ostatních členů domácnosti, se zkracuje ze tří týdnů na 14 dnů. Rozhodla o tom vláda na mimořádném zasedání. Nařízení začne platit od půlnoci z úterý na středu. Jedná se přitom o jeden z dalších názorových obratů o 180°. O předchozím prodloužení na tři týdny totiž vláda rozhodla minulý týden ve čtvrtek, platilo tedy nakonec od 1. března pouhé dva dny.

Hamza: Šlesingr a Moravec se dají nahradit, mladí čeští biatlonisté mají perspektivu
Podezřelý z vyhrožování Babišovi smrtí je v Česku. Hrozí mu osm let
reklama
reklama
Bizarnosti vládních opatření: Někdo nemůže za dům, druhý má k dispozici půl Jeseníků

Nouzový stav

Domácí zpravodajství

KB s Fidoo pomáhají firmám s digitalizací jejich financí
Další články
reklama
reklama