reklama

Protesty v USA zvyšují riziko opětovného šíření koronaviru, na Floridě se neotevřou pláže

Masivní protesty napříč Spojenými státy zvyšují riziko opětovného šíření koronaviru. Nové případy nákazy přibývají v osmnácti státech. Na Floridě kvůli demonstracím odložili otevření pláží.

reklama

Masivní demonstrace napříč Spojenými státy zvýšily obavy z nového šíření koronaviru. „Lidem, kteří venku pokojně protestují, chci vzkázat: Pokud začnete mít příznaky nákazy koronavirem, izolujte se. Budeme muset zmapovat vaše kontakty. V tomto rozsahu by to bylo strašně náročné,“ řekl guvernér státu Minnesota Tim Walz.

K tématu

Není pochyb, že demonstrace mohou zrychlit šíření koronaviru. Na Floridě kvůli protestům odložili otevření pláží. Navštěvovat už ale lze souostroví Florida Keys. V Connecticutu zase zpřístupnili kasina. Ve státě Georgia mohou otevřít bary a noční kluby. V Ohiu lze pořádat hostiny až pro tři sta lidí. V Kentucky jsou v provozu posilovny i národní parky. V Rhode Islandu už pouští do kadeřnictví i vnitřku restaurací. Rhode Island patří mezi 23 států, kde klesá počet nových případů nákazy. V osmnácti státech naopak nové případy přibývají.

Floridu ale začíná zajímat jiná hrozba, a sice zahájená sezóna hurikánů. Úřady se zásobují miliony roušek, rukavic a obličejových štítů. Každému pečovatelskému domu zajišťují generátor. Evakuační střediska budou asi vypadat jinak. Lidi možná rozmístí i do učeben a hotelů. Vše v zájmu většího rozdělení a udržení rozestupů. Počítá se i s měřením teploty. Cílem je ujistit obyvatele Floridy, že i po evakuaci budou v bezpečí. Více se dozvíte v reportáži.

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Hygienička: Pokud je dítě na táboře, v ČR musí být přítomen i zákonný zástupce

Hygienička: Pokud je dítě na táboře, v ČR musí být přítomen i zákonný zástupce

O tomto víkendu se naplno rozbíhá sezóna dětských táborů. I ty letos poznamenala koronavirová krize. Jak hlásí mnozí vedoucí, dětí oproti loňsku jim ještě přibylo, protože lidé rušili dovolené v zahraničí a posílali náhradou děti právě na tábory. Hygienici už také vyrazili na kontroly, letos samozřejmě i se zaměřením na dodržování zvýšených hygienických požadavků kvůli prevenci nákazy koronavirem, jak potvrdila v rozhovoru pro CNN Prima NEWS ředitelka odboru hygieny dětí a mladistvých, Krajské hygienické stanice Jihočeského kraje Marie Nosková.

reklama
Prezidentské volby rozhoduje jen několik států USA. Jak tyto swing states fungují?
reklama
reklama
Japonsko má revoluční rychlovlak šinkansen, může jet i při zemětřesení

Zahraničí

Domácí zpravodajství

Milion chvilek volá po společné opoziční stínové vládě. Nejde to, reagují politici
Šikana mezi vězni: Odsouzenému ostatní propichují ušní bubínky nebo strhávají nehty
Černý pátek na českých silnicích: Následkem nehod zemřelo šest lidí, letos nejvíce
Další články
reklama
reklama