reklama

Zeman by byl přísný k podnikům jako Techtle Mechtle. Varuje však před panikou

Plošná opatření nejsou rozumná, řekl v Partii Terezie Tománkové v televizi Prima a CNN Prima NEWS prezident Miloš Zeman. Roušky by podle něj měly být povinné jen v ohniscích nákazy koronaviru a všude jinde dobrovolné. Prezident veřejně vystoupil poprvé od operace zlomené ruky.

reklama

O tom, jak čísla o koronaviru v Česku rostou, se Zeman podle svých slov nechává pravidelně informovat.

K tématu

„Pro mě je základní údaj nikoliv počet nakažených, ale počet zemřelých. Nákazu můžete vyléčit, smrt je jen jedna,“ řekl v Partii Zeman. K sobotnímu datu zemřelo v Česku v souvislosti s koronavirem 429 lidí, potvrzených případů celkem je přes 27 tisíc. „Varuji před panikou, buďme opatrnými optimisty,“ dodal prezident.

Roušky by podle něj dávaly smysl především v zasažených oblastech. „Myslím, že by bylo dobré, aby roušky byly povinné jen v ohniscích, kterých je 160, zatímco všude jinde dobrovolné,“ řekl Miloš Zeman. „Proč jsou omezující opatření a roušky v regionech, kde není jediný nakažený? Buďme velmi přísní k zařízením jako je bar Techle Mechtle a dalším ohniskům, tam jsem pro silná a drastická omezení“ uvedl také v souvislosti s pražským podnikem, který se před časem stal centrem nákazy.

Od prvního září se povinnost zakrytých úst a nosu v Česku týká cestování ve veřejné dopravě, pohybu ve zdravotnických zařízeních, či vnitřních hromadných akcí s účastí nad sto osob.

„V pondělí mi vytáhnou stehy“

Rozhovor s Terezií Tománkovou byl prvním veřejným vystoupením hlavy státu od konce srpna, kdy podstoupil operaci zlomené ruky. I o tom v Partii Miloš Zeman hovořil. „V pondělí mi vytáhnou stehy, zlepšuje se to každým dnem,“ řekl a poděkoval všem, kteří mu přáli brzké uzdravení.

Zmínil také, jaká nejbližší politická jednání ho čekají. V úterý přijme premiéra Andreje Babiše (ANO) a vicepremiéra a ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD). „Budeme diskutovat obsazení předsedy ÚOHS (Úřad pro ochranu hospodářské soutěže – tzv. antimonopolní úřad, pozn. red.). Další pondělí mám oběd s premiérem, pak expertní tým ke státnímu rozpočtu. Další akcí bude porada nejvyšších ústavních činitelů k zahraniční politice. Zranění nebrání akceschopnosti, pouze je nepohodlné,“ řekl prezident.

K tématu

Tagy: Miloš Zeman roušky CNN Prima NEWS Partie Terezie Tománkové koronavirus povinné roušky

Další hlavní zprávy

Názory

Komentář: Flákanec Volný není nejostřejší tužka v penále. I tak se jeho ubohosti tleská

Komentář: Flákanec Volný není nejostřejší tužka v penále. I tak se jeho ubohosti tleská

Známý intelektuální velikán a nezařazený poslanec Lubomír Volný se ve čtvrtek ve Sněmovně znovu postaral o nebývalý rozruch. Přímo v jednacím sále, kam vyrazil ve vytahaném triku a bez roušky, profackoval pár svých kolegů, protože mu nedovolili mluvit. Nejen slovy „jestli tady pudeš, dostaneš flákanec“ opět prokázal, že by tak složitou disciplínu, jakou je mluvené slovo, měl přenechat jiným. Mnohem více pozornosti než samotný incident si zaslouží fakt, že i Volný reprezentuje jistou část české společnosti, která podobnému chování tleská.

Vláda

Sledujte ŽIVĚ: Blatný představí nového PSA. Jaká opatření od února navrhuje?

Sledujte ŽIVĚ: Blatný představí nového PSA. Jaká opatření od února navrhuje?

Prodlouží se nouzový stav a protiepidemická opatření? Vláda bude v pátek mimořádně jednat formou videokonference. Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) chce navíc představit aktualizovanou tabulku opatření navázaných na protiepidemický systém PES. Bude navrhovat, aby platila od 1. února. Sledujte tiskovou konferenci živě v tomto článku. Začátek je plánovaný na 8:30.

Nechceme Trumpa za souseda. Lidé z Palm Beach se ho snaží vyštípat z jeho rezidence
Blatný: Pokud kvůli britské mutaci všechno selže, musí přijít nestandardní zásah
Pomáháme umělcům pouze přežít, hned tak se z toho nevyhrabeme, řekl Zaorálek
reklama
reklama
Bitka a pěsti ve Sněmovně. Poslanci se porvali kvůli rouškám

Sněmovna

Domácí zpravodajství

Dám ti facku, opičáku! Čeští poslanci si rozbíjejí nosy od konce 19. století
Další články
reklama
reklama