reklama
CNN Prima News psycholožka

psycholožka

Výpis příspěvků ke štítku „psycholožka“

Oběti znásilnění jdou s pravdou ven až po čase. Cítí strach, stud a dehonestaci

30. května 2021 11:37

Oběti sexuálního zneužití cítí stud, strach a bojí se negativních reakcí okolí, zdůvodňuje psycholožka Hedvika Boukalová z Filozofické fakulty Univerzity Karlovy důvody, proč se oběti násilí bojí o incidentu hovořit. Někdy až po letech získávají větší odvahu, reagovala Boukalová na dotazy CNN Prima NEWS s ohledem na kauzu kolem Dominika Feriho, který čelí obvinění ze sexuálního násilí.

Jako živelní katastrofa. Pandemie má obrovský dopad na psychiku, naději střídá vztek

24. ledna 2021 16:55

Dlouhé restrikce i strach z nemoci COVID-19 dopadají negativně na psychiku většiny z nás. 31letá Eliška si prošla depresemi už v dospívání. Přestože se snažila držet si současnou situaci od těla, přiznává, že na ni stále více doléhá. Nejistota, sociální izolace, nemožnost dělat věci, které ji bavily, v ní vyvolávají úzkosti a obavy z budoucnosti. Jak si udržet v současné době „zdravý rozum“ a nepodléhat obavám? Redakce CNN Prima NEWS se ptala klinické psycholožky.

Policejní psycholožka: Prokop velmi dobře zvládal svou situaci, nebál se rizika

7. května 2020 18:03

Jaromír Prokop, poslední člen tzv. Berdychova gangu, je od posledního dubnového dne v americkém vězení. Policie ho dopadla v Seattlu, v USA se údajně skrýval 16 let. „Šlo o nejkrásnější roky mého života,“ prohlásil Prokop do policejní kamery při zatýkání. „U zločince jeho ražení to není nic neobvyklého,“ hodnotí v rozhovoru pro CNN Prima NEWS policejní psycholožka Ludmila Čírtková.

reklama