CNN Prima News radary

radary

Výpis příspěvků ke štítku „radary“

Četníci se stopkami a neomezená rychlost za Husáka aneb Z dějin měření rychlosti

Řidiči mají potřebu vést závod s časem už více než sto let, zatímco bezpečnostní orgány se jim v tom stejně dlouho pokouší bránit. Celý tento týden měřily rychlost tisíce policistů v rámci mimořádné prázdninové akce, jak se ale hlídala rychlost před vynálezem radaru? A proč se čeští šoféři osobních vozů mohli v sedmdesátých letech valit neomezenou rychlostí i po okreskách?

Řidič Ferrari zaměnil okresku za závodní okruh. Policisté mu naměřili 199 km/h

„Nepřizpůsobení rychlosti patří mezi nejtragičtější příčiny dopravních nehod.“ Věta, kterou policisté a média omílají dennodenně neustále dokola. Přesto základní pravidlo silničního provozu i nadále porušuje až devadesát procent českých řidičů. Řada z nich má však štěstí a rukám zákona se zdárně vyhýbá. Jednoho dne ale může nečekaně spadnout klec. Své o tom ví sedmatřicetiletý řidič luxusně-sportovního Ferrari.

Policisté se v pátek chystají na neukázněné řidiče. Radary budou na téměř 900 místech

Na zhruba 900 místech v Česku bude policie v pátek kontrolovat, zda řidiči dodržují maximální povolenou rychlost. Lokality vybrali nejen policisté, ale také veřejnost. Policie o tom dnes informovala na svém webu. Do bezpečnostní akce nazvané Speed marathon se policejní hlídky zapojují každoročně, loni při ní zkontrolovaly na 7 500 aut a zjistily na 3 200 přestupků. Dvě třetiny z nich se týkaly překročení povolené rychlosti.