reklama

rady

Výpis příspěvků ke štítku „rady“

Autem na zahraniční dovolenou? Pokud chcete ušetřit, natankujte ještě v Česku

3. července 2021 18:33

Poslední letní prázdniny byly pro české turisty doslova frustrující. Pandemie koronaviru a s ní spjatá vládní opatření zásadně omezily možnosti cestování. Nyní už je ale všechno jinak a léto opět probíhá v plném proudu. Spousty tuzemských „dovolenkářů“ konečně míří odpočinout si do zahraničí. Připravili jsme proto přehled cen pohonných hmot v okolních evropských zemích, ale také rady, jak a kde ušetřit.

Chystá se velké zdražení vody, někde až o desetinu. Šikovné triky vám ušetří tisíce

29. prosince 2020 13:05
Aktualizováno

Přestože inflace za rok 2020 činila v průměru asi tři procenta, řada distributorů vody chystá od nového roku velké zdražení. Nejvíce si připlatí obyvatelé na jihu Moravy, kteří ji odebírají od společnosti VaK Židlochovicko. Za kubík zaplatí od ledna 110 korun, což je o 9,9 procenta meziročně více. Nárůst ceny vody ovšem lze alespoň částečně kompenzovat.

Flegrovo aktualizované protiepidemické desatero: Utrácejte a hledejte smysl života

10. října 2020 21:10

Česko se zmítá ve spleti koronavirových opatření, která se mohou i nadále zpřísňovat. Pokud je nebudeme dodržovat, hrozí premiér Andrej Babiš lockdownem. Ministr zdravotnictví je pro zpřísnění opatření také a ministr vnitra zmínil možnost přistoupení k izraelskému režimu. Parazitolog Jaroslav Flegr aktualizoval v návaznosti na současný stav pandemie své desatero rad, které by měly omezit riziko nákazy koronavirem na minimum, a zveřejnil tak na svém Facebooku tzv. dvanáctero.

Batole bojovalo o život, opařil ho šálek horké kávy. Znáte první pomoc popáleným?

8. října 2020 07:12

8. říjen patří Mezinárodnímu dni boje proti popáleninám. Popáleninové úrazy patří bezpochyby k těm nejhorším a nejbolestnějším. Nejčastější příčinou bývá vařící voda. Ročně se s popáleninami různého stupně léčí více než deset a půl tisíce pacientů, z toho 40 procent jsou děti. Své o tom ví maminka dnes už devítileté Vendulky, která na sebe jako batole strhla vařící kávu. Následky jí zůstanou na celý život.

Ve vedru se chovejte podle kondice, apeluje lékař, hrozí infarkty, mrtvice či embolie

21. srpna 2020 07:35
Aktualizováno

Chování přiměřené kondici radí pro horké dny primář kardiologie Nemocnice Na Homolce Petr Neužil. Vedro zatěžuje hlavně kardiaky, srdeční komplikace ale mohou postihnout každého. Tělo reaguje na horko rozšířením cév a pocením, což vede k úbytku vody. Objem obíhající krve i tlak klesnou, srdce pracuje rychleji. Krev se zahušťuje, stoupá riziko vzniku sraženin, které mohou způsobit infarkt, mrtvici či plicní embolii, varuje primář.

Kdo má ambice na rozvodněné řece, nemá s sebou brát děti, říká specialista

22. června 2020 12:32

Nejbezpečnější je se do takového nebezpečí vůbec nedostat. Tak reagoval Petr Hrdlička, ředitel outdoorové agentury Outdoor Center a Outdoorová škola, organizující i aktivity na raftech, na sobotní tragickou událost. Osmileté děvče zemřelo v nemocnici poté, co s otcem a starší sestrou sjížděli řeku Morávku na Frýdecko-Místecku, a školačka z raftu spadla do vody.

reklama