reklama

Rakovina mu vzala ženu. Teď se musí soudit o jejího psa

Paul chce za Tootsie bojovat u soudu. (Zdroj: CBS42)

Truchlící manžel Paul Marinsky zažívá jednu ránu za druhou. Nejdříve přišel po dlouhé nemoci o svou ženu Britani, nyní musí u soudu bojovat o jejího asistenčního psa Tootsie. Po smrti ženy pudla zabavila společnost, kde byl pes vycvičen. Člena rodiny se však Paul nevzdá bez boje.

reklama

Paulova žena Britani trpěla chronickou nemocí, kvůli které měla potíže s pohybem. Při zjišťování informací přišla na to, že části jejích obtíží by ji mohl zbavit asistenční pes, a proto oslovila společnost Starfleet Service Dogs, kde se takoví psi cvičí. Britani se na první pohled zamilovala do Tootsie, černé fenky plemene sheepadoodle.

Britani svému onemocnění podlehla. Přála si však, aby Tootsie zůstala s Paulem. (Zdroj: CBS42)
Britani svému onemocnění podlehla. Přála si však, aby Tootsie zůstala s Paulem. (Zdroj: CBS42)

Podle Paula pak jeho žena vynaložila tisíce dolarů na dokončení jejího výcviku. Tootsie se po dvou letech nestala jen cvičeným pomocníkem, ale i důležitým členem rodiny Marinských. Britani v té době již věděla, že onemocnění brzy podlehne, a proto se chtěla ujistit, že Tootsie zůstane Paulovi oporou. Manželé kontaktovali výcvikovou společnost, aby mohli fenku natrvalo adoptovat. „Britani obdržela 10. srpna zprávu, že její rakovina je neléčitelná, a rozhodla se v léčbě nepokračovat. Ten den jsem zavolal ředitelce a zakladatelce Starfleetu a zeptal se jí, co mám udělat, aby Tootsie mohla zůstat se mnou. Odpověděla mi, že Tootsie je asistenční pes, ale že se můžeme pobavit o nějakých možnostech,“ vysvětluje Paul, který se nabídl, že Tootsie odkoupí.

Tootsie žila v rodině Marinských dva roky. (Zdroj: CBS42)
Tootsie žila v rodině Marinských dva roky. (Zdroj: CBS42)

Několik měsíců po smrti jeho ženy Brittani ho společnost znovu kontaktovala s tím, že si pro psa přijedou. Situace se vyhrotila, když vzal Paul Tootsie k veterináři se zánětem v uchu. Zaměstnanci kliniky totiž společnost jakožto majitele psa informovali o jeho přítomnosti a odmítli Tootsie Paulovi vydat. Od té doby Tootsie neviděl. Paul se však nehodlá vzdát a obrátil se na soud. „Bude to běh na dlouhou trať. Nevzdám se, dokud ji nedostanu zpět,“ dodává Paul.

K tématu

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

360°

Meghan je hloupá husa, která poučovala Brity o feminismu, tvrdí publicista Tomský

Meghan je hloupá husa, která poučovala Brity o feminismu, tvrdí publicista Tomský

Vévodkyni ze Sussexu nazval publicista Alexander Tomský ve vysílání pořadu 360° Pavlíny Wolfové hloupou husou. „Nic neuměla a nic nevěděla. Mohla mluvit jen o multikulturní společnosti a komplexech rasismu, které jsou ale typicky americké. Navíc bych ji neustále nesrovnával s Dianou,“ upozorňuje Tomský. Zástupkyně šéfredaktora Expres.cz Barbora Koukalová by ale Meghan husou nenazývala: „Hloupá není. Jejím největším úspěchem však je, že si vzala bohatého muže.“

Přibližně deset procent zaměstnanců povinné testování odmítá. I přes hrozbu pokuty
Výrok o poplácaní ženy po zadku je hrubé nedorozumění, hájí se sexuolog Uzel
Blatný chce výměnu hlavní hygieničky Rážové. Babiš s ní není spokojený
reklama
reklama
Velký přehled nemocnic: Vyčerpání, nakažený personál, rušení operací. Kde je nejhůř?

Zdravotnictví

Domácí zpravodajství

KB s Fidoo pomáhají firmám s digitalizací jejich financí
Letos žádná maturitní zkouška, navrhuje Babiš. Místo ní by stačil průměr známek
Další články
reklama
reklama