reklama

Ranní mrznoucí mlhy vystřídají přeháňky a déšť. Na horách se lidé dočkají sněhu

V neděli panuje od brzkého rána nízká oblačnost a mlhy, ty mohou být i mrznoucí. Během dne se budou nejvyšší teploty pohybovat mezi 4 až 8 °C, při déletrvajícím slunečním svitu bude až 11 °C, na horách nad 1 000 metrů kolem 5 °C. K večeru však dorazí přeháňky a déšť, na horách bude sněžit.

reklama

Již od nedělního rána bude na horách a místy i jinde skoro jasno. Během dne však bude přibývat oblačnosti, v severní polovině Čech se místy objeví přeháňky a déšť. Na horách ve výšce nad 900 metrů bude padat sníh.

Nejvyšší denní teploty v nížinách se budou pohybovat mezi 4 až 8 °C, při déletrvajícím slunečním svitu vyšplhají až na 11 °C. Na horách teploty dosáhnou maximálně 5 °C. Vát bude slabý západní až jihozápadní vítr o síle 1 až 4 m/s.

V noci na pondělí bude oblačno až zataženo, v severní polovině území se ojediněle objeví déšť a přeháňky. Na horách nad 700 metrů se objeví sněhové přeháňky. Nejnižší teploty padnou k 5 až 1 °C.

Nový týden začne ve znamení sychravého počasí. Bude zataženo a na většině území budou panovat přeháňky a občasný déšť. Na horách ve výšce nad 600 metrů se objeví srážky smíšené nebo sněhové. Odpoledne bude od severozápadu ubývat srážek a částečně i oblačnosti. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat mezi 3 až 7 °C.

Tagy:

Hlavní zprávy

Dělám, co považuji za správné, hají Vojtěch svůj návrh povinného očkování
360°

Dělám, co považuji za správné, hají Vojtěch svůj návrh povinného očkování

Ministr zdravotnictví v demisi Adam Vojtěch (za ANO) navrhl v pondělí vládě povinné očkování proti covidu pro zdravotníky, vojáky, policisty, hasiče i lidi starší 60 let. Taková vyhláška by měla platit od 1. března 2022. Je ale možné, že budoucí vláda premiéra Petra Fialy (ODS) takové rozhodnutí zruší. „Může se stát, že nám to pak AntiCovid tým zruší. Já teď ale činím to, co myslím, že je správné,“ vysvětloval končící ministr v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

Válek chce vyměnit hlavní hygieničku. Svrčinová by se měla starat o jídlo ve školách

Budoucí ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) chce změnu na postu hlavní hygieničky. Nepočítá s tím, že by tuto funkci nadále zastávala Pavla Svrčinová. Je odbornice na výživu, a měla by se tedy na ni zaměřit. S odkazem na mluvčího TOP 09 a AntiCovid týmu koalice Spolu Vladana Vaňka to napsal Deník N. Kdo by měl Svrčinovou nahradit, Vaněk nesdělil. Na dotaz podle webu nereagoval ani Válek.

reklama

Domácí zpravodajství

Ledecký k Prymulovi: Mám s vámi problém. Doporučujete opatření, přitom na nich vyděláváte

Na kamarádství to nevypadá. Hudebník Janek Ledecký se v pořadu Co Čech, to politik! televize CNN Prima NEWS postavil exministrovi zdravotnictví Romanu Prymulovi. Na epidemiologovi mu vadí, že doporučuje opatření jako jsou testy a vakcinace, a přitom na tom zároveň vydělává. Podle Prymuly to ale není pravda. Exministr zdůraznil, že ve střetu zájmů není.

reklama