CNN Prima News rizika

rizika

Výpis příspěvků ke štítku „rizika“

Nadějný lék na covid: EMA dala zelenou další pilulce, ale jen pro část pacientů

19. listopadu 2021 19:43

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) se v pátek vyslovila pro léčbu covidu u některých pacientů pilulkou vyvinutou farmaceutickou společností Merck. Lék s názvem molnupiravir zatím nedostal plnohodnotné povolení, podle EMA jej ale lze začít podávat dospělým lidem, kteří po nákaze koronavirem zvládají sami dýchat, ovšem panuje u nich riziko těžkého průběhu onemocnění. Unijní agentura také ohlásila, že začala posuzovat obdobnou pilulku od společnosti Pfizer.

Tonoucí v zamrzlém rybníku vydrží plavat sotva pár minut, varují hasiči

10. ledna 2021 09:48

Hasiči z Železné Rudy upozorňují na nebezpečí spojená se zimními aktivitami v přírodě. Podle nich si mnozí lidé neuvědomují, jaká rizika podstupují, když například navštěvují zamrzlé rybníky. „Jak dlouho myslíte, že dokáže tonoucí plavat, nebo se udržet nad hladinou v mrznoucí vodě, než přijede pomoc?“ varují. Popisují přitom reálné případy, se kterými se setkávají.

Museli jsme odpojit přibližně padesát podvodníků, říká šéf on-line srovnávače cen

25. listopadu 2020 13:05

Mezi pomyslné vítěze koronavirová krize jednoznačně patří prodej přes internet. Loni lidé v e-shopech utratili přes 150 miliard korun. Letošní tempo podle odhadců tuto částku ještě zvýší. Black Friday a vánoční nákupní horečka jsou pro e-komerci každoročně žně. Právě v tomto období ale musejí být zákazníci ostražití a nenaletět na podvodné slevy a nabídky.