CNN Prima News rodičovský příspěvek

rodičovský příspěvek

Výpis příspěvků ke štítku „rodičovský příspěvek“

Zvedněme daně lidem s vyšším příjmem, uvažuje Jurečka. Schillerová připomněla slib vlády

24. listopadu 2022 21:38

Kdo bere hodně peněz, mohl by platit vyšší daně. O tom se chce s koaličními partnery bavit ministr práce Marian Jurečka (KDU-ČSL). Jednalo by se podle něj o akt solidarity s chudšími občany. Česká státní kasa má totiž výrazný deficit a díry by mohly zalepit vyšší daně. Jenže to je něco, čemu se ODS, tedy nejsilnější vládní strana, dlouhodobě brání. A kritizuje to i bývalá ministryně financí Alena Schillerová (ANO).

Rodičovská by mohla být tři roky, zvažuje Kupka. Vláda jen vyvolává vztek, má jasno Nacher

13. listopadu 2022 13:03

Národní ekonomická rada vlády (NERV) navrhla zkrácení rodičovské dovolené i rodičovského příspěvku jako jedno z opatření, pomocí nichž by stát měl konsolidovat veřejné finance. Vládní koalice hodlá o návrhu debatovat, a to zejména o zkrácení rodičovské ze čtyř na tři roky. „V České republice je bezkonkurenčně nejdelší. I tři roky jsou významnou pomocí,“ řekl v Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS místopředseda ODS Martin Kupka.

Koaliční rozkol? Stanjura volá po zkrácení rodičovské, Jurečka ji chce navyšovat

11. listopadu 2022 08:48

Zkrácení rodičovské dovolené? Jako první člen vlády o něm začal mluvit ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS). Nevyloučil ani to, že by se snížila celková částka 300 tisíc, kterou rodiče pobírají. Ovšem jeho koaliční partneři se zkrácením doby rodičovské dovolené nesouhlasí. Naopak by rádi navýšili i celkový finanční příspěvek.

Úřady začnou vyplácet 5 000 korun na dítě od středy. Někteří rodiče ho dostali automaticky

19. srpna 2022 14:54

Příspěvek 5000 korun na dítě začnou rodičům, kteří o tuto podporu požádali, úřady práce vyplácet 24. srpna. V pátek to řekl ministr práce Marian Jurečka (KDU-ČSL). Podle něj rodiny s přídavkem na dítě, které peníze dostaly automaticky, už obdržely 1,2 miliardy korun. Ministerstvo uvedlo, že přijalo od pondělka 272 tisíc žádostí o příspěvek pro 428 tisíc dětí. Jednorázová dávka je pro rodiny s loňským hrubým příjmem do milionu korun. Vláda jí chce zmírnit dopady zdražování. Výdaje mají činit asi 7,8 miliardy korun.

PŘEHLEDNĚ: Už žádné fronty na úřadech, o „rodičák“ můžete žádat on-line. Jak na to?

2. srpna 2022 05:11

Od srpna mohou lidé žádat o rodičovský příspěvek on-line. Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) spustilo portál v rámci slibované digitalizace. „Rodičák“ v současné době činí 300 tisíc korun a rodiče si mohou prostřednictvím formuláře určit i to, jak vysokou částku budou měsíčně pobírat. Jak o příspěvek tedy zažádat z pohodlí domova?

Recept proti zdražování? Inspirujme se a udělejme to, co Británie, nabádá Richterová

5. července 2022 09:06

Ohledně pomoci občanům během ekonomické krize je potřeba se inspirovat v zahraničí. V Novém dni na CNN Prima NEWS to uvedla místopředsedkyně Sněmovny Olga Richterová (Piráti). Vláda čelí stále silnější kritice, že občanům v posledních měsících nepomáhá. Richterová se ale hájí tím, že kabinet Petra Fialy (ODS) připravil nebo připravují krátkodobá i dlouhodobá opatření.

Senát dal zelenou příspěvku 5000 korun na dítě. Vládní návrh dostane k podpisu prezident

24. června 2022 11:35

Rodiny, jejichž loňské příjmy nepřevýšily jeden milion korun hrubého, budou dostávat od srpna jednorázový příspěvek 5 000 korun na dítě do 18 let věku. Předpokládá to vládní návrh zákona, jehož přijetí v pátek umožnil Senát. Senátoři se na návrh předsedy klubu ODS a TOP 09 Zdeňka Nytry rozhodli, že se předlohou nebudou zabývat, což jim umožňuje senátní jednací řád. Návrh zákona tak nyní dostane k podpisu prezident.

Piráti už nejsou. ODS je dominantní v tématu války, říká Zlámalová. Pustila se do Jurečky

2. června 2022 16:17

ODS je v tématu války dominantní a velmi silná, zato v ekonomických otázkách má obrovské rezervy. Ve vysílání CNN Prima NEWS to řekla analytička webu Echo24 Lenka Zlámalová. Ostatní vládní strany podle ní nemají osobnosti, které dokáží v současné době komunikovat nejrůznější problémy. Pustila se například do Pirátů a šéfa lidovců, ministra práce a sociálních věcí Mariana Jurečky.

Jurečka: Nemůžeme všechny dávky zvýšit hned. Rodičovský příspěvek je záloha, když bude hůř

26. dubna 2022 08:16

Vláda nemůže podle ministra práce a sociálních věcí Mariana Jurečky (KDU-ČSL) zvýšit všechny sociální dávky a podpory lidem teď. Aktuálně je podle něj na řadě navýšení slevy na dítě, rodičovský příspěvek je až záloha na dobu, jestli bude ještě hůř. Řekl to v rozhovoru pro CNN Prima NEWS. Dále se rozpovídal o Hnutí pro život a potratech, stávce úředníků a slíbil i aplikaci na sociální dávky.