reklama
CNN Prima News rouškovné

rouškovné

Výpis příspěvků ke štítku „rouškovné“

Maláčová o dluhu: Česko si podkoplo nohy. Za obrovský problém může Babiš s ODS

23. května 2021 11:12

Česku chybí ve státním rozpočtu asi 200 miliard korun ročně. Úkolem vlády je najít způsob, jak veřejné finance dostat zpět do rovnováhy. „Je třeba posílit příjmovou stránku,“ řekla ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) v nedělní Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS. Podle bývalého viceguvernéra České národní banky Mojmíra Hampla je ale třeba omezit velikost státu.

Pilný o Schillerové: Měla by hlídat státní kasu, ne do ní dělat ještě větší sekeru

21. května 2021 22:31

Ministr financí má hlídat státní kasu, ne do ní dělat ještě větší sekeru, řekl na účet Aleny Schillerové v pořadu 360° televize CNN Prima NEWS bývalý ministr financí za ANO Ivan Pilný. Narážel tím na fakt, že vláda hovoří o navýšení důchodů nad zákonnou valorizaci či o finanční příspěvek pro seniory v podobě „rouškovného“.

ČSSD chce pro důchodce další rouškovné. Jen nakupují hlasy, kritizuje Kalousek

19. ledna 2021 13:04

Sociální demokraté mluví o tom, že by důchodci mohli i letos dostat mimořádný příspěvek. Naznačila to ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD), konkrétní částku ale neřekla. Loni dostali senioři „rouškovné“ ve výši pět tisíc korun. Nápad ČSSD zkritizoval šéf poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek. Podle něj jde jen o předvolební dáreček .

Vláda dává rouškovné jen kvůli volbám, říká Richterová. Onderka: Důchodci jsou na tom nejhůř

15. září 2020 23:11

Jednorázový příspěvek 5 000 korun pro důchodce prošel prvním čtením v Poslanecké sněmovně. Je to však správná cesta podpory? Nebo se jedná o předvolební tah? Hosty pořadu 360° Pavlíny Wolfové byli místopředseda sněmovního rozpočtového výboru Roman Onderka (ČSSD) a místopředsedkyně sněmovního výboru pro sociální politiku Olga Richterová (Piráti).

Důchodci si budou muset počkat. Rychlejší schválení 5 000 korun stoply ODS a TOP 09

15. září 2020 17:20

Vládní návrh na mimořádný příspěvek pět tisíc korun pro seniory v úterý prošel ve Sněmovně prvním čtením. Vláda ANO a ČSSD původně chtěla novelu schválit zrychleně a rovnou ji poslat do Senátu, to ale ODS a TOP 09 zamázly. Opozice dlouhodobě vládu kritizuje, že příspěvkem uplácí voliče před krajskými a senátními volbami, které se konají 2. a 3. října.

Schillerová: Řada matek žije sama naschvál, aby měly výhody a dosáhly na dávky

3. září 2020 16:49

Některé rodičovské páry žijí odděleně kvůli tomu, aby dosáhly na různé dávky. Tvrdí to ministryně financí Alena Schillerová (za ANO), která prý o takových případech ví ze svého okolí. Šéfka státní kasy v rozhovoru CNN Prima NEWS mluvila také o přidávání důchodcům, rýpla si i do ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové.

Rozdávání Maláčové je tragický omyl. Důchodci ekonomiku nenakopnou, varuje Kalousek

3. září 2020 07:15

Slova ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové (ČSSD) o tom, že její náplní práce je rozdávat peníze, považuje šéf poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek za tragický omyl. Společně s dalšími členy opozice i ekonomy se navíc shoduje v tom, že 5 000 korun pro každého důchodce nepomůže rozhýbat ekonomiku po koronaviru, jak Maláčová tvrdí.

Zamrazilová z rozpočtové rady: Rouškovné pro seniory je neopodstatněné a nadměrné

2. září 2020 23:49

Vláda ve středu schválila jednorázový příspěvek pro důchodce ve výši pět tisíc korun. Ti, kteří pobírají starobní, invalidní nebo pozůstalostní penzi, dostanou takzvané rouškovné ke svým důchodům před Vánoci. Stát to vyjde na 15 miliard korun, což se nelíbí opozici ani Národní rozpočtové radě (NRR). Její předsedkyně Eva Zamrazilová, která byla hostem pořadu 360° Pavlíny Wolfové, je toho názoru, že jednorázová finanční pomoc důchodcům je předčasná, neopodstatněná a nadměrná. Návrh projednají poslanci 15. září ve Sněmovně.

Kalousek: Vláda sáhla vnoučatům do kočárků a vzala z nich pět tisíc pro důchodce

31. srpna 2020 22:42

Vláda prohlásila, že důchodcům v prosinci přidá pět tisíc korun. Je však rouškovné rozpočtově zodpovědné? Odkud vláda vezme peníze? A byly vládní programy na podporu proti pandemii prospěšné? Na tato témata spolu v pořadu 360° Pavlíny Wolfové diskutovali předsedkyně sněmovního rozpočtového výboru Miloslava Vostrá (KSČM) a exministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09).

reklama