CNN Prima News rouškovné

rouškovné

Výpis příspěvků ke štítku „rouškovné“

Příspěvek na dítě? Úplně stejná hra jako u Babiše s kupováním důchodců, kritizuje Kovanda

Vláda svým jednorázovým příspěvkem na dítě jen rozhazuje peníze a připomíná Babišův kabinet. V pořadu Co na to vaše peněženka na CNN Prima NEWS to řekl hlavní ekonom Trinity Bank Lukáš Kovanda. Hlavní ekonom Banky Creditas Petr Dufek upozornil, že mnoho rodin ani nebude o příspěvek žádat. Podle něj by bylo daleko efektivnější jiné systémové opatření.

Maláčová o dluhu: Česko si podkoplo nohy. Za obrovský problém může Babiš s ODS

Česku chybí ve státním rozpočtu asi 200 miliard korun ročně. Úkolem vlády je najít způsob, jak veřejné finance dostat zpět do rovnováhy. „Je třeba posílit příjmovou stránku,“ řekla ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) v nedělní Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS. Podle bývalého viceguvernéra České národní banky Mojmíra Hampla je ale třeba omezit velikost státu.

ČSSD chce pro důchodce další rouškovné. Jen nakupují hlasy, kritizuje Kalousek

Sociální demokraté mluví o tom, že by důchodci mohli i letos dostat mimořádný příspěvek. Naznačila to ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD), konkrétní částku ale neřekla. Loni dostali senioři „rouškovné“ ve výši pět tisíc korun. Nápad ČSSD zkritizoval šéf poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek. Podle něj jde jen o předvolební dáreček .

Vláda dává rouškovné jen kvůli volbám, říká Richterová. Onderka: Důchodci jsou na tom nejhůř

Jednorázový příspěvek 5 000 korun pro důchodce prošel prvním čtením v Poslanecké sněmovně. Je to však správná cesta podpory? Nebo se jedná o předvolební tah? Hosty pořadu 360° Pavlíny Wolfové byli místopředseda sněmovního rozpočtového výboru Roman Onderka (ČSSD) a místopředsedkyně sněmovního výboru pro sociální politiku Olga Richterová (Piráti).

Důchodci si budou muset počkat. Rychlejší schválení 5 000 korun stoply ODS a TOP 09

Vládní návrh na mimořádný příspěvek pět tisíc korun pro seniory v úterý prošel ve Sněmovně prvním čtením. Vláda ANO a ČSSD původně chtěla novelu schválit zrychleně a rovnou ji poslat do Senátu, to ale ODS a TOP 09 zamázly. Opozice dlouhodobě vládu kritizuje, že příspěvkem uplácí voliče před krajskými a senátními volbami, které se konají 2. a 3. října.

Zamrazilová z rozpočtové rady: Rouškovné pro seniory je neopodstatněné a nadměrné

Vláda ve středu schválila jednorázový příspěvek pro důchodce ve výši pět tisíc korun. Ti, kteří pobírají starobní, invalidní nebo pozůstalostní penzi, dostanou takzvané rouškovné ke svým důchodům před Vánoci. Stát to vyjde na 15 miliard korun, což se nelíbí opozici ani Národní rozpočtové radě (NRR). Její předsedkyně Eva Zamrazilová, která byla hostem pořadu 360° Pavlíny Wolfové, je toho názoru, že jednorázová finanční pomoc důchodcům je předčasná, neopodstatněná a nadměrná. Návrh projednají poslanci 15. září ve Sněmovně.