Připomínáte Jakeše, vzkázal Koten Fialovi kvůli platům. Nejsme loseři, namítl premiér
rozmnožování
Výpis příspěvků ke štítku „rozmnožování“
Vědci stvořili živé roboty, kteří se sami rozmnožují. Byl to pro mě šok, přiznal expert
Američtí vědci, kteří stvořili první živé stroje známé jako xenoboti, přišli s další převratnou informací – tyto formy života jsou nyní schopné se rozmnožovat, a to zcela jiným způsobem než rostliny nebo živočichové. Xenoboti by tak v budoucnu mohli posloužit například při ochraně životního prostředí nebo i v medicíně, informuje web stanice CNN.
Fascinující pohled. Přes 50 milionů krabů migruje do oceánu, lidé jim staví mosty
Pro některé noční můra, na australském Vánočním ostrově každoročně fascinující podívaná. Pravidelně se miliony krabů červených vydávají z džungle do oceánu, aby se mohli rozmnožit. Jejich migrace kříží velmi často cestu lidem, a tak ochránci každoročně staví speciální mosty a bariéry, aby se co největší počet korýšů dostal k vytouženému cíli. Místní turistům radí, aby se do záplavy tvorů s klepety postavili a užívali si jedinečnou podívanou.
Revoluční objev. Samice dravých kondorů se dokážou rozmnožovat i bez oplodnění samcem
Kriticky ohrožení kondoři kalifornští možná uniknou vyhynutí i díky schopnosti samic, které se dokážou rozmnožovat bez oplodnění samcem. Vědci ze zoo v San Diegu zjistili, že samice kondorů při několika příležitostech vyseděly vejce s mláďaty, která oplodnily samy a která nemají žádnou genetickou spojitost s dalším jedincem. Samice přitom sdílely voliéry s plodnými samci. Napsal o tom deník The Times.
Šéf zoo: Antikoncepce u zvířat není ideální. Některá ale jednou budeme muset utratit
Zvířatům rozmnožování prospívá, z antikoncepce mohou být samice frustrované, uvedl v pořadu Interview CNN Prima NEWS ředitel ZOO Praha Miroslav Bobek. Případný nadbytek zvířat se pražské zoo zatím dařil řešit, jednou ale přijde den, kdy je nebude kam umístit, dodal. Některá pak bude nutné utratit.
Tučňáci do konce století vyhynou, varuje studie. Pokud bude led ubývat stejným tempem
Populace tučňáka císařského by mohla do konce tohoto století téměř vyhynout, ukázala nová studie. Jako příčinu vědci uvádějí globální oteplování, které způsobuje tání mořského ledu, životně důležitého pro tento druh, v Antarktidě. Výzkum vedl odborníky k závěru, že by se měli tučňáci císařští zařadit na seznam ohrožených druhů.
Broumovsko hlásí nová vlčata. Setkání s touto šelmou by si měl člověk užít, radí zoolog
V oblasti mezi Krkonošemi a Orlickými horami byla letos prokazatelně vyvedena další vlčí mláďata. Fotopasat zachytila tři. Setkání s touto šelmou ve volné přírodě by si měl člověk užít, radí zoolog.