K otřesnému případu došlo před několika dny v Indii. Sedmdesátiletou ženu Mayu Murmuovou tam napadl divoký slon, když šla nabírat vodu. Zvíře se ale nezastavilo ani na pohřbu a na mrtvé tělo seniorky zaútočilo i tam. O zprávě jako první informoval indický zpravodajský web The Print.
Murmuová si šla ve východní části Indie jako každý den pro vodu. Náhle ji však začalo pronásledovat stádo slonů. Ti zabloudili z rezervace divoké zvěře Dalma Wildlife Sanctuary, která leží nedaleko indického města Jamshedpur. Poté, co jedno ze zvířat na ženu zaútočilo, byla převezena do nemocnice. Svým zraněním však podlehla, řekla webu inspektorka Lopamudra Nayaková.
V den pohřbu napadené ženy však došlo k nepochopitelnému deja vu. Slon se objevil i na ceremonii, přiblížil se k pohřební hranici a tělo shodil, uvedl The Print. Pak po něm začal znovu šlapat a následně ho odhodil. Pohřeb byl dokončen až o několik hodin později.
Sloni jako turistická atrakce
Právník a zakladatel charitativní organizace Save The Asian Elephants Duncan McNair pro web amerického týdeníku Newsweek uvedl, že incident je názornou ukázkou toho, že ačkoli jsou sloni mírní tvorové, mohou být nebezpeční a smrtelní. Dodal ale, že k těmto incidentům dochází v případech, kdy slona nikdo neprovokuje, jen zřídka. „Ohrožení sloni mohou být smrtelně nebezpeční, zvláště, když je někdo dráždí a provokuje,“ poznamenal.
Obzvlášť asijští sloni jsou podle McNaira vystaveni mučení a týrání a mnohdy se využívají jako atrakce pro turisty. „Sloni jsou obecně neškodní a pasivní. Nezačnou z ničeho nic útočit na lidi, kteří pro ně nepředstavují žádnou hrozbu,“ řekl s tím, že tento incident je překvapivý právě proto, že k žádné provokaci zvířete podle všeho nedošlo. „Je tedy možné, že pokud byl v blízkosti ostatků ženy v době pohřbu, zkrátka ji poznal. Mohl si její pach spojit s nějakou katastrofou,“ dodal McNair.