reklama
CNN Prima News Rudolf Jindrák

Rudolf Jindrák

Výpis příspěvků ke štítku „Rudolf Jindrák“

Další odhalené informace o Hamáčkově cestě do Moskvy: S přípravami pomáhal i Hrad

9. května 2021 11:13

S přípravou plánované cesty do Moskvy pomáhal vicepremiérovi a ministrovi vnitra Janu Hamáčkovi (ČSSD) také Hrad. Pomoc se měla týkat uspořádání rusko-amerického summitu v Praze. Podle šéfa zahraničního odboru prezidentské kanceláře Rudolfa Jindráka by prezidenti Vladimir Putin a Joe Biden museli být pozváni prezidentem Milošem Zemanem, a toto pozvání už bylo napsáno. Jindrák informaci potvrdil webu Seznam Zprávy.

Rusko vyhostí 20 zaměstnanců české ambasády, musejí odjet do pondělní půlnoci

18. dubna 2021 20:55
Aktualizováno

Rusko vyhostí 20 zaměstnanců české ambasády, ze země musejí odjet do pondělní půlnoci. Ruské ministerstvo zahraničí to oznámilo českému velvyslanci v Moskvě Vítězslavu Pivoňkovi. Toho si předvolalo v reakci na rozhodnutí České republiky vyhostit 18 ruských diplomatů kvůli podezření, že se příslušníci ruské tajné služby zapojili do výbuchu skladu munice ve Vrběticích z roku 2014.

Roztržka s Moskvou bude na dlouho, říká Zemanův muž pro vztahy s Ruskem

18. dubna 2021 18:21

Já to dělat nebudu, odpověděl ve vysílání CNN Prima NEWS ředitel zahraničního odboru Kanceláře prezidenta republiky Rudolf Jindrák na otázku, zda se chystá za Hrad oslovit ruskou ambasádu, případně přímo Kreml, kvůli vysvětlení podezření kolem výbuchu skladu munice ve Vrběticích. Jindrák zároveň uvedl, že nějaký modus vivendi Česko s Ruskem budou muset najít, ale chce to čas.

Putin je báťuška car, podporujete samoděržaví, vmetl Vondra poslanci KSČM Pawlasovi

19. července 2020 12:37

Jedním z témat nedělní Partie Terezie Tománkové byly česko-ruské vztahy. Ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) i europoslanec Alexandr Vondra (ODS) současné poměry oznámkovali jako ve škole známkou čtyři (dostatečné). Komunistický poslanec Daniel Pawlas prohlásil, že by si přál jedničku, za což si vysloužil posměšky od Vondry.

Jindrák: Jako pamětník doby před rokem 1989 se bojím toho, jak se Čína zachová

11. června 2020 11:30

Co nám hrozí z čínské strany? Zeptal se v pořadu K věci televize CNN Prima NEWS Rudolf Jindrák, šéf zahraničního odboru Kanceláře prezidenta republiky. A sám si také odpověděl: „Sami jsme zvědaví. Nějaké reakce už byly v rovině diplomatické. S čínským velvyslancem jsem poměrně dlouho hovořil a Čína protestuje proti cestě předsedy Senátu na Tchaj-wan.“

reklama