CNN Prima News Rudolf Jindrák

Rudolf Jindrák

Výpis příspěvků ke štítku „Rudolf Jindrák“

Kolik si vloni vydělal Mynář či Ovčáček? Hrad zveřejnil platy a odměny zaměstnanců

6. ledna 2023 10:17

Pražský hrad ve čtvrtek zveřejnil platy vedoucích zaměstnanců kanceláře prezidenta republiky. Více než dva a čtvrt milionu čistého si vydělal loni i díky odměnám například prezidentův kancléř Vratislav Mynář. Oproti tomu mluvčí Jiří Ovčáček patří mezi hůře placené vedoucí pracovníky na Hradě, přesto si za rok 2022 i s odměnami přišel na více než milion korun čistého.

Katarský emír předčasně odletěl z Prahy. Brusel neodsouhlasil jeho účast na summitu

6. října 2022 11:41

Katarský emír Tamim bin Hamad Sání ve středu večer odletěl z Česka, potvrdil ředitel hradní diplomacie Rudolf Jindrák. Důvodem podle něj bylo, že Brusel neodsouhlasil, aby se emír stal účastníkem čtvrtečního neformálního summitu evropských zemí v Praze. Podle Deníku N, který na odjezd emíra upozornil, odcestoval do Londýna. Velvyslanec v Kataru Petr Chalupecký pak uvedl, že emír odletěl spokojený a podstatná část delegace v Praze zůstává.

Sledujte ZÁZNAM: Zeman i Síkela řešili dodávky plynu s katarským emírem. Na čem se dohodli?

5. října 2022 11:59

S vojenskými poctami přivítal tuto středu prezident Miloš Zeman na Pražském hradě katarského emíra Tamima bin Hamada Sáního. Během dopoledne měli mezi čtyřma očima i v rámci národních delegací mluvit mimo jiné o ekonomické spolupráci mezi oběma zeměmi. Tiskovou konferenci po jednání sledujte od 12:30 v televizi CNN Prima NEWS nebo živě v tomto článku.

O kolik se zvýší životní minimum? Sledujte tiskovou konferenci po jednání vlády

29. června 2022 13:07

Zvýšení životního a existenčního minima či úpravy ve vyplácení solidárního příspěvku pro lidi, kteří u sebe zdarma ubytovávají uprchlíky, projednala na středečním zasedání vláda. Ministři měli také jmenovat novým ředitelem Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) dosavadního náměstka Lukáše Kintra. Tiskovou konferenci po jednání vlády sledujte živě na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku. Začít by měla ve 13 hodin.

Putin při jednání používá Stalinovy metody. Diplomati se uráží čekáním i řečmi o podlidech

28. dubna 2022 05:19

Svět doufá, že válku na východě zastaví mírová jednání mezi Ruskem a Ukrajinou. Mohou si ale zástupci znesvářených stran sednout po všech těch hrůzách za jeden stůl? Jakým způsobem by spolu asi mluvili? Šéf zahraničního odboru Hradu Rudolf Jindrák je zkušený diplomat, zblízka poznal Trumpa, Merkelovou i Putina. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS popisuje, jak taková jednání na nejvyšší úrovni vypadají. A že při nich někdy víc než ze slov vyčtete z toho, kde kdo sedí, co má na sobě nebo jak podává ruku.

Jindrák: S ministerstvem jsme o Mynářově cestě do Kataru jednali, možná nevěděli o datu

31. března 2022 18:47

Českem aktuálně rezonuje další kauza Vratislava Mynáře, kancléře prezidenta Zemana. Jeho cestu do Kataru, během níž měl do Česka oficiálně pozvat tamního emíra Tamíma bin Hamada Ál Tháního, vyvolala pozdvižení a kritiku. Šéf zahraničního odboru prezidentské kanceláře Rudolf Jindrák však Mynáře hájí. Zeman ho měl pověřit coby nejvyššího úředníka v kanceláři a cesta prý byla zkonzultována s ministerstvem zahraničí. Resort podle Jindráka možná jen nevěděl o konkrétním datu.

Sovětský úředník, soustředěný a bez emocí. Co čeští politici říkají o Putinovi s Lavrovem?

11. března 2022 21:18

Jak čeští diplomaté a politici vzpomínají na setkání s ruskými protějšky prezidentem Vladimirem Putinem a ministrem zahraničí Sergejev Lavorvem? Nejčastěji je popisují jako soustředěné muže a typické úředníky. Exministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD) si například myslí, že ho Putin ani neposlouchal. A něco podobného naznačil i bývalý premiér Andrej Babiš (ANO).

Další odhalené informace o Hamáčkově cestě do Moskvy: S přípravami pomáhal i Hrad

9. května 2021 11:13

S přípravou plánované cesty do Moskvy pomáhal vicepremiérovi a ministrovi vnitra Janu Hamáčkovi (ČSSD) také Hrad. Pomoc se měla týkat uspořádání rusko-amerického summitu v Praze. Podle šéfa zahraničního odboru prezidentské kanceláře Rudolfa Jindráka by prezidenti Vladimir Putin a Joe Biden museli být pozváni prezidentem Milošem Zemanem, a toto pozvání už bylo napsáno. Jindrák informaci potvrdil webu Seznam Zprávy.

Rusko vyhostí 20 zaměstnanců české ambasády, musejí odjet do pondělní půlnoci

18. dubna 2021 20:55
Aktualizováno

Rusko vyhostí 20 zaměstnanců české ambasády, ze země musejí odjet do pondělní půlnoci. Ruské ministerstvo zahraničí to oznámilo českému velvyslanci v Moskvě Vítězslavu Pivoňkovi. Toho si předvolalo v reakci na rozhodnutí České republiky vyhostit 18 ruských diplomatů kvůli podezření, že se příslušníci ruské tajné služby zapojili do výbuchu skladu munice ve Vrběticích z roku 2014.