CNN Prima News ruské auto

ruské auto

Výpis příspěvků ke štítku „ruské auto“

Autokanibalismus v Rusku: Případů rozebírání vozů na ulici přibývá. Duma chystá neotřelé řešení

Blatníky, nárazníky, světlomety a mnohé další základní díly ze zaparkovaných aut se v Rusku čím dál tím častěji stávají obětí zlodějských gangů obchodujících s nedostatkovými součástkami. Státní duma chce podle deníku Izvestija tento problém vyřešit úřady řízenou demontáží dílů ze starých nebo havarovaných vozů a jejich restaurováním. Odborníci však varují před možným negativním vlivem na bezpečnost provozu.

Rusové budou nová auta znovu vybavovat systémem ABS. Emise se vrátí do roku 1996

Ruské orgány pozvolna přehodnocují homologační předpisy pro nová auta, které výrazně změkčily po začátku války na Ukrajině. Západní sankce totiž zamezily přílivu řady potřebných komponentů. Teď by se některé standardy měly začít vracet, v první řadě například znovuobnovení povinnosti vybavovat auta protiblokovacím systémem brzd, takzvaným ABS. Změna by měla platit od podzimu. Postupně by se měly zpřísnit také emisní normy z Euro 0 na Euro 2.

Fraška jménem Aurus: Putinova státní automobilka vyrábí 1,1 auta měsíčně

Megalomanský projekt ruské továrny na luxusní auta, která měla u úřadů a oligarchů nahradit Rolls-Roycy či Mercedesy, připomíná stále více pověstnou Potěmkinovu vesnici. Automobilka sice nedávno představila nový model Komendant, je ale otázkou, kdo o takový vůz může mít zájem. Vedle toho starší Senat navzdory vládním proklamacím zatím vznikl jen v jednotkách kusů a není důvod si myslet, že by v dohledné době mělo dojít ke zlepšení.

Koupit v Rusku novou Ladu Granta v holé antisankční verzi? Novináři pohořeli

Nejdostupnějším novým vozem na ruském trhu je dnes sedan Lada Granta v nové, „antisankční“ konfiguraci Classic '22. Vůz v současné situaci vyrábí tradiční podnik AvtoVAZ, toho času už bez účasti francouzského koncernu Renault. Ruští novináři z webu drom.ru si stanovili jasný cíl: koupit toto auto od oficiálních ruských prodejců Lady. Nebyla to věru standardní situace.