CNN Prima News ruské auto

ruské auto

Výpis příspěvků ke štítku „ruské auto“

KOMENTÁŘ: Chcete auto bez zbytečných vymožeností? Najdete ho v Rusku, ale nestěžujte si

18. října 2022 13:43

Stále více řidičů žehrá na komplikovanost dnešních aut a přibývající množství elektronických systémů zasahujících do řízení. Zejména střední a starší generace si ještě tak úplně neuvědomila, že zažíváme největší revoluci od vzniku automobilu jako takového. Otázka je, jestli nově zaváděným pořádkům tleskat nebo nad nimi spíš brečet.

Fraška jménem Aurus: Putinova státní automobilka vyrábí 1,1 auta měsíčně

13. října 2022 08:15

Megalomanský projekt ruské továrny na luxusní auta, která měla u úřadů a oligarchů nahradit Rolls-Roycy či Mercedesy, připomíná stále více pověstnou Potěmkinovu vesnici. Automobilka sice nedávno představila nový model Komendant, je ale otázkou, kdo o takový vůz může mít zájem. Vedle toho starší Senat navzdory vládním proklamacím zatím vznikl jen v jednotkách kusů a není důvod si myslet, že by v dohledné době mělo dojít ke zlepšení.

Koupit v Rusku novou Ladu Granta v holé antisankční verzi? Novináři pohořeli

22. července 2022 13:18

Nejdostupnějším novým vozem na ruském trhu je dnes sedan Lada Granta v nové, „antisankční“ konfiguraci Classic '22. Vůz v současné situaci vyrábí tradiční podnik AvtoVAZ, toho času už bez účasti francouzského koncernu Renault. Ruští novináři z webu drom.ru si stanovili jasný cíl: koupit toto auto od oficiálních ruských prodejců Lady. Nebyla to věru standardní situace.

Konec tatarstánských bestií na Dakaru? Protiruské sankce drtí výrobce kamionů Kamaz

5. července 2022 22:45

Téměř dvě desetiletí nechávala ruská stáj Kamaz na slavné dakarské rallye veškerou konkurenci daleko za sebou. V posledních dvou ročnících Dakaru obsadil Kamaz dokonce všechna pódiová umístění. Po agresi Ruské federace vůči Ukrajině se vše změnilo. Velmistr bojuje o přežití a reálně hrozí, že v ročníku 2023 se tovární tým na startu neobjeví.

Další Potěmkinovo auto? Luxusní ruské SUV Aurus Komendant se má představit v srpnu

17. května 2022 00:20

Ve všeobecné hluboké krizi ruského průmyslu vystoupil ministr průmyslu Manturov nečekaně s prohlášením, že v létě bude představeno nové luxusní SUV značky Aurus Komendant. Pokud megalomanské výrobní plány dopadnou podobně jako u limuzíny Senat, která zatím vznikla jen v jednotkách kusů, nemají se Mercedes, BMW a spol. čeho bát.