ryba

Výpis příspěvků ke štítku „ryba“

Bizarní nenávist při derby. Fotbalista dostal rybou do hlavy, hřiště opustil na nosítkách

20. července 2022 11:49

Dýmovnice, urážky nebo házení předmětů po hráčích. Fotbaloví fanoušci jsou zejména při vyhrocených duelech schopni prakticky čehokoliv. Příznivci argentinského celku Racing Club ale pozvedli lidskou vynalézavost na novou úroveň. Ve slavném derby s Independiente zranili útočníka soupeře Leandra Fernandeze rybou. Jednatřicetiletý hráč musel po nečekaném úderu na chvíli ze hřiště.

Vědci natrefili v hlubinách oceánu na prapodivného tvora. Jsme z něj nadšení, jásají

18. února 2022 15:52

Vědci na Novém Zélandu natrefili v hloubce 1 200 metrů pod mořskou hladinou na prapodivného tvora. U oceánského dna v oblasti Chatham Rise se totiž potulovala chiméra, hlubinná paryba, která si kvůli svému strašidelnému vzhledu vysloužila řadu přezdívek. Podle vědců jde o úžasný nález, který umožní další zkoumání tohoto vzácného druhu.

Ryby měly spálené bělmo a pěnu u úst. Rybáři vytáhli z Labe stovky mrtvých zvířat

16. ledna 2022 19:36

Na Labi pod výtokem z papíren Mondi ve Štětí na Litoměřicku zaznamenali rybáři hromadný úhyn ryb, včetně trofejních kusů. Z řeky už jich vytáhli stovky kil. Přímo na místě Česká inspekce životního prostředí odebrala vzorky vody, ze kterých se bude zjišťovat, jaká látka a odkud ryby otrávila. Výsledky by měly být známé příští týden. Rybáři předpokládají, že další uhynulé kusy se nacházejí dál po proudu.

KOMENTÁŘ: Na kapra nám nesahejte, žabožrouti. Potáhneme kvůli rybě z „Komerčky“ na Paříž?

22. prosince 2021 06:53

A nechcete to letos zkusit jinak? Na první pohled nevinná otázka v kampani jedné z největších tuzemských bank způsobila poprask na domácí politické scéně, který bude zřejmě mít i mezinárodní dohru. Co se stalo, ptáte se? To jen jeden peněžní ústav vlastněný francouzským kapitálem upozornil na uhlíkovou stopu vánočního kapra.