ryba

Výpis příspěvků ke štítku „ryba“

Akvizice roku: Future Farming se spojila s Rybí zahradou. Společným cílem je udržitelné a efektivní zemědělství

Spojení, jaké jeho aktéři neváhají označit jako akvizici roku. To je partnerství brněnské technologické firmy Future Farming a aquaponické farmy Rybí zahrada. To přináší nejen na český zemědělský trh výrazný posun v oblasti inovace a udržitelnosti, která je v posledních letech jedním z hlavním témat napříč celou planetou. A podle zástupců obou společností je nejvyšší čas začít podle toho jednat. Tedy začít produkovat zemědělské komodity s co nejmenším dopadem na životní prostředí a přitom efektivněji.

CNN: V Anglii objevili nejstarší mozek ryby na světě. Jde o více než kuriozitu, říká vědec

Vědci v Anglii při zkoumání vzácné fosilie rybí lebky staré téměř 319 milionů let objevili dosud nejstarší dochované vzorky mozku a nervů obratlovců. Samotnou zkamenělinu patřící vyhynulému rodu Coccocephalus wildi nalezli v uhelném dole v Lancashire už před více než stoletím. Aktuální objev výzkumníci popsali ve studii zveřejněné v časopise Nature, informuje o tom americká CNN.

Bizarní nenávist při derby. Fotbalista dostal rybou do hlavy, hřiště opustil na nosítkách

Dýmovnice, urážky nebo házení předmětů po hráčích. Fotbaloví fanoušci jsou zejména při vyhrocených duelech schopni prakticky čehokoliv. Příznivci argentinského celku Racing Club ale pozvedli lidskou vynalézavost na novou úroveň. Ve slavném derby s Independiente zranili útočníka soupeře Leandra Fernandeze rybou. Jednatřicetiletý hráč musel po nečekaném úderu na chvíli ze hřiště.

Ryby měly spálené bělmo a pěnu u úst. Rybáři vytáhli z Labe stovky mrtvých zvířat

Na Labi pod výtokem z papíren Mondi ve Štětí na Litoměřicku zaznamenali rybáři hromadný úhyn ryb, včetně trofejních kusů. Z řeky už jich vytáhli stovky kil. Přímo na místě Česká inspekce životního prostředí odebrala vzorky vody, ze kterých se bude zjišťovat, jaká látka a odkud ryby otrávila. Výsledky by měly být známé příští týden. Rybáři předpokládají, že další uhynulé kusy se nacházejí dál po proudu.