reklama

Poslední rozloučení s novinářem Otakarem Černým. Dorazily desítky lidí, nechyběl ani Jágr

Desítky lidí se v pondělí v Kladně přišly rozloučit se zesnulým novinářem Otakarem Černým. Nechyběli mezi nimi hokejista Jaromír Jágr nebo předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval.

reklama

Do kladenského kostela svatého Václava dorazily osobnosti českého sportu, aby se poklonili památce dlouholetého šéfa sportovní redakce České televize. Otakar Černý zemřel v úterý 16. února ve věku 77 let. Vedle jeho kolegů z televize včetně generálního ředitele ČT Petra Dvořáka mezi nimi nechyběl legendární hokejista Jaromír Jágr či trenér hokejové Mladé Boleslavi Pavel Patera.

„Byl to skvělý člověk, měl jsem ho moc rád. Byl to přísný, ale spravedlivý a pracovitý člověk. Strašně měl rád sport, lidi a poctivou práci,“ řekl Kejval CNN Prima NEWS.

/ fotografií

Černý byl vystudovaným učitelem, v Československé televizi pracoval v různých pozicích od roku 1969. Před sportovní redakcí vedl i redakci zpravodajství. Do důchodu odešel v roce 2013. V letech 2000 až 2002 byl tiskovým mluvčím ministra zdravotnictví, osm let působil i v komisi rozhodčích Fotbalové asociace České republiky.

Před patnácti lety se kladenský rodák Černý podílel na založení programu ČT sport, předtím moderoval i diskuzní politické pořady.

Pohřeb, Otakar Černý
Pohřeb, Otakar Černý
Zdroj: Barbara Kirchnerová

K tématu

Další hlavní zprávy

Auto

Komentář: Zákaz pohybu mezi okresy otvírá prostor pro šikanu řidičů

Komentář: Zákaz pohybu mezi okresy otvírá prostor pro šikanu řidičů

Řidiči podléhají namátkové kontrole výrazně častěji než chodci. Policisté si mohou vybírat podle registračních značek ve snaze chytit hříšníka. Jenže dnes už značky neodpovídají místu bydliště. Pokud projde nejnovější záměr vlády, může se šikany dočkat třeba obyvatel Liberce, který si koupil ojetinu od Pražáka.

Střet komentátorů Zlámalové a Koláře: Hádali se o opatřeních, školách i výměně vlády
Jak hodnotí rok s koronavirem Miloš Zeman a Andrej Babiš? Sledujte nedělní Partii
Nejde si vakcínu jen tak naložit do auta a jezdit s ní po Praze, zlobí se Blatný
Hon na Lišky dopadl výtečně, začíná lov hráčů Slavie. Trpišovský chce vysoké částky
reklama
reklama
Zapomeňte na uzavření krajů, ve hře je mnohem tvrdší opatření

Vláda

Domácí zpravodajství

Jihoafrická mutace řádila ve školce v Brně. Potvrdila se zatím ve třech případech
Další články
reklama
reklama