reklama

Poslední rozloučení s novinářem Otakarem Černým. Dorazily desítky lidí, nechyběl ani Jágr

Desítky lidí se v pondělí v Kladně přišly rozloučit se zesnulým novinářem Otakarem Černým. Nechyběli mezi nimi hokejista Jaromír Jágr nebo předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval.

reklama

Do kladenského kostela svatého Václava dorazily osobnosti českého sportu, aby se poklonili památce dlouholetého šéfa sportovní redakce České televize. Otakar Černý zemřel v úterý 16. února ve věku 77 let. Vedle jeho kolegů z televize včetně generálního ředitele ČT Petra Dvořáka mezi nimi nechyběl legendární hokejista Jaromír Jágr či trenér hokejové Mladé Boleslavi Pavel Patera.

„Byl to skvělý člověk, měl jsem ho moc rád. Byl to přísný, ale spravedlivý a pracovitý člověk. Strašně měl rád sport, lidi a poctivou práci,“ řekl Kejval CNN Prima NEWS.

/ fotografií

Černý byl vystudovaným učitelem, v Československé televizi pracoval v různých pozicích od roku 1969. Před sportovní redakcí vedl i redakci zpravodajství. Do důchodu odešel v roce 2013. V letech 2000 až 2002 byl tiskovým mluvčím ministra zdravotnictví, osm let působil i v komisi rozhodčích Fotbalové asociace České republiky.

Před patnácti lety se kladenský rodák Černý podílel na založení programu ČT sport, předtím moderoval i diskuzní politické pořady.

Pohřeb, Otakar Černý
Pohřeb, Otakar Černý
Zdroj: Barbara Kirchnerová

K tématu

Další hlavní zprávy

„Satanští vojáci“ míří na misi do země kanibalů. Mají zklidnit indonéské separatisty
Protest proti absurditě. Švédští fanoušci nemohou na stadion, fandili v obchodním domě
Komentátoři: Hamáčkovi nemůže věřit nikdo, jeho příběh o kamufláži je úplný nesmysl
reklama
reklama
Jágr vs. děti. Proč jsi nosil dlouhé vlasy jako holka? ptaly se drsně legendy

Hokej

Domácí zpravodajství

Další články
reklama
reklama