reklama

Šachista udělal chybu, prohrál, neudržel emoce a spadl ze židle. Video je hitem internetu

Když udělá šachista při partii velkou chybu, je velmi těžké a mnohdy až nemožné zápas vyhrát. Své o tom ví 18letý polský šachový mistr Pawel Teclaf. Když udělal osudný omyl v duelu s Arméncem Tigranem Petrosianem, uvědomil si, že je konec. To ho rozladilo natolik, že spadl ze židle.

reklama

Video Teclafova pádu na mistrovství světa v bleskovém šachu ve Varšavě se okamžitě stalo hitem internetu. Polák hrající bílými provádí svůj tah, ale jakmile soupeř kontruje, Teclafovi dochází, že zápas prohrál.

Viditelně rozladěný mávne levou rukou, zakleje a prudce se zakloní. Jenže neodhadne intenzitu svých pohybů a z nízké židle se nakonec svalí na zem. Laciná prohra tak nebyla jediným ponížením mladého šachisty.

Teclaf se ale během chvilky zvedá, urovnává si sako, svému 37letému sokovi podává ruku a od šachovnice odchází. „Cítím se v pořádku, jen jsem ztratil rovnováhu,“ cituje Teclafovo pozápasové prohlášení web Daily Mail.

„Prostě jsem se jen rychle postavil. Byl jsem hodně naštvaný, ale když se na video podívám zpětně, přijde mi velmi vtipné. Vyhrával jsem, ale měli jsme na hodinách maximálně deset vteřin. Zkazil jsem to,“ zpytoval svědomí.

Šachy už nejsou bezpečný sport

Video z 29. prosince 2021 má na YouTube už téměř půl milionu zhlédnutí. „Toto je oficiálně první šachové vítězství knokautem,“ dělají si legraci lidé v komentářích. „Po tomhle ať už nikdo neříká, že šachy nejsou nebezpečný sport, člověk by si mohl zlomit kost,“ komentovali další.

Na mistrovství světa v rapid a bleskovém šachu 2021 má každý z hráčů na partii pouze tři minuty, přičemž na rozmyšlení každého tahu pouze několik sekund. Na turnaje se sjíždějí mistři a velmistři z celého světa, aby se utkali o podíl z cenového fondu, v němž je v přepočtu přes 25 milionů korun.

Letošní ročník, který se konal od 26. do 30. prosince, ovládl Maxime Vachier-Lagrave z Francie. Svůj první titul v bleskovém šachu získala také Bibisara Assaubayeva z Kazachstánu.

Tagy:

Hlavní zprávy

K Landovi se na demonstraci přidá Pirát Dostál i část senátorů. Nespojujeme se, tvrdí
Koronavirus

K Landovi se na demonstraci přidá Pirát Dostál i část senátorů. Nespojujeme se, tvrdí

V neděli odpoledne se na Václavském náměstí v Praze uskuteční demonstrace za svobodu a občanská práva, které by se měli zúčastnit zástupci SPD, hnutí Chcípl PES nebo zpěvák Daniel Landa. Podle informací CNN Prima NEWS tam promluví ale i Pirát Ondřej Dostál či senátorka Alena Dernerová. Ta upozornila, že se s ostatními řečníky ale nespojují. Že má jít o apolitickou akci zdůraznil i svolavatel demonstrace a šéf Svobodných Libor Vondráček.

Sledujte ŽIVĚ jednání Sněmovny: Poslanci by mohli začít řešit korespondenční volbu

Aktualizováno

Poslanci se v úterý nakonec nebudou zabývat novelou pandemického zákona, a to kvůli vetu SPD. Vláda chtěla, aby Sněmovna schválila předlohy zrychleně ve stavu legislativní nouze, ráno se i na toto téma sešly výbory. Proti schválení zmíněné novely se přímo na Malostranském náměstí koná demonstrace, kterou organizuje iniciativa Chcípl PES. Zákonodárci by se však mohli začít zabývat korespondenční volbou. Schůze pléna pokračuje odpoledne, živě ji můžete sledovat v tomto článku.

Sledujte speciál Co Čech, to politik! Superdebata hvězd pandemie: Co nás čeká?

Dva roky s covidem změnily svět. Kdy začneme žít normální život? Je očkování jediná cesta, nebo se covid stane normální chřipkou? Sledujte speciál pořadu Co Čech, to politik! V superdebatě o pandemii 30. ledna uslyšíte názory z obou stran rozděleného národa. Ptát se budete i vy, diváci ve studiu. Exkluzivní speciál můžete sledovat na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

Zhrzený sázkař se po čase ozval Strýcové: Omlouvám se za hnusné věci, co jsem napsal

Ve světě sportovních sázkařů není frustrace ničím výjimečným. Často vsadí peníze na „tutovku“, která ale nakonec nevyjde. A svoji zlost si pak vybíjí na těch, kteří je zklamali. U kolektivních sportů to tak časté nebývá, ale u těch individuálních – zejména u tenisu – ano. Své o tom ví bývalá hráčka Barbora Strýcová, která si za svoji kariéru prostřednictvím sociálních sítích vyslechla nespočet vulgárních urážek. Po čase se však dočkala aspoň malého zadostiučinění.

reklama

Domácí zpravodajství

Novela pandemického zákona prý obchází ústavní zákon. Je to něco nehorázného, říká právník

Sněmovna měla v úterý odpoledne projednat vládní novelu, která předpokládá, že protikoronavirová mimořádná opatření vydaná podle pandemického zákona zřejmě budou moci zahrnout širší okruh činností než teď. To se ale nelíbí některým odborníkům. Například právník Tomáš Nielsen v rozhovoru pro CNN Prima NEWS varoval před tím, že novela může výrazně ztížit soudní přezkum mimořádných opatření. Poslanci nakonec pandemický zákon v úterý řešit nebudou, příští týden se bude zřejmě konat mimořádná schůze.

reklama