reklama

Šafářová o dceři: Je akční, má sportovní geny. Plánují s Plekancem dalšího potomka?

Od tří let žila Lucie Šafářová náročným tenisovým kolotočem, klasické dětství neměla. Vypracovala se však na jednu z nejúspěšnějších českých tenistek a nyní spolu se svým partnerem, hokejistou Tomášem Plekancem, dost možná vychovává další sportovní naději. „Zdá se, že Leontýnka bude mít sportovní geny,“ prozradila v rozhovoru pro týdeník 5plus2.

reklama

Před pár dny jste se vrátila z dovolené, kterou jste absolvovali pro vás netypicky v karavanu. Zvládá takové cestování v pohodě i ­vaše rok a půl stará dcerka Leontýnka?
Leontýnka to snáší výborně. Je teď velmi akční, a tak jí musím být stále za zády. Má rok a půl. Všude leze, všechno zkouší, hodně běhá, kope do míče, ráda tahá raketu, napodobuje vše, co děláme my nebo kluci. Když cvičíme, dělá s námi kliky, teda ono to jako klik moc nevypadá, ale snaží se o to. Zdá se, že bude mít sportovní geny.

Co kdyby náhodou sportovní geny po rodičích nezdědila?
Oba s Tomášem bychom chtěli, aby Leontýnku sport bavil. Je to náš život. Jsme sportovní rodina, pořád někde lítáme a moc si neumím představit nesportovní dítě, ale člověk chce, hlavně aby byla šťastná v čemkoli.

S brášky si rozumí?
Leontýnka je úplně miluje. Pěkně si vyhrají, a­ když s námi nejsou, často se na ně ptá. Jsem moc ráda, že mají krásný vztah.

Nepřemýšlela jste o dalším dítěti?
Teď máme tři děti, je nás celkem pět a je nás plný dům. Večer jsme s ­Tomášem rádi, když všechny děti usnou a my máme chvíli čas pro sebe. Hodně dětí, hodně radosti, ale i starostí. A zatím nám to takhle stačí. Leontýnka je ještě malinká, takže v nejbližší době neplánujeme další přírůstek.

Jaká jste maminka a jaký je Tomáš otec?
Myslím si, že každý si styl výchovy neseme ze své rodiny. Jestli jsem dobrá, nebo špatná maminka, je relativní a záleží, jakou váhu kdo čemu přisuzuje. Já doufám, že jsem dobrá maminka. (úsměv) Jsem hodná a zároveň mám ráda ve svém životě disciplínu a je podle mě důležité, aby ji měly i ­děti. Chci, aby byly slušně vychované, uměly pozdravit a měly úctu ke starším, což je dnes u spousty dětí vzhledem k současnému trendu výchovy trošku problematičtější věc. Leontýnka je dost tvrdohlavá, ale já jsem prý byla úplně stejná.

A Tomáš?
Tomáš je skvělý táta. Dokáže se postarat i ­o ­miminko, s kluky funguje skvěle, uvaří, zajistí, co je potřeba. Nemám strach nechat ho s dětmi samotného. To každý chlap nezvládne. A stejně jako já dbá na ­disciplínu, ale je trošku přísnější. Nicméně dětem dopřeje vše, co potřebují. I ty blbosti, které za chvíli jen leží ve­ skříni.

Celý rozhovor si můžete přečíst v pátečním vydání týdeníku 5plus2 a na www.5plus2.cz.

Tagy:
Podivná zranění a zmizelé doklady. Smrt aktivisty Šyšova policie vyšetřuje jako vraždu
Zahraničí

Podivná zranění a zmizelé doklady. Smrt aktivisty Šyšova policie vyšetřuje jako vraždu

Šéfa ukrajinské organizace, která pomáhá uprchlým Bělorusům, našli oběšeného v Kyjevském parku. Vital Šyšov se ztratil v neděli při ranním běhu. Podle ukrajinské policie mu někdo ukradl mobil a doklady. Detektivové tak začali případ vyšetřovat jako úkladnou vraždu, která měla být maskovaná sebevraždou. Za jeho smrtí podle nevládních organizací může stát režim v Bělorusku.

Jsme ve válce, tvrdí Litva. Běloruská „cestovka“ sváží do země tisíce uprchlíků

Nová migrační krize na hranici Evropské unie. Bělorusko pod taktovkou diktátora Lukašenka stupňuje prostřednictvím migrantů z Iráku tlak na sousední Litvu. Ta už letos zadržela téměř čtyři tisíce běženců. To je asi padesátkrát více než loni. Minsk mezitím nadále posiluje letecké spojení s Irákem a litevští politici otevřeně mluví o hybridní válce.

Nové seriály i programové schéma. Prima odstartovala Hvězdnou sezónu ve velkém stylu

Skupina Prima si pro letošní podzim přichystala opravdu hvězdný program. Novinkou mezi seriály je 1. MISE, která představí výcvik dvanácti mladých lékařů určených pro nasazení do prestižního mezinárodního oddílu. Další nový počin je komediální krimiseriál Dvojka na zabití, neméně atraktivní bude i vesnická romance Hvězdy nad hlavou. Sezónu zahájila ve velkém stylu speciální tiskovou konferencí.

Odložené výlety i samotka pro nakažené. Školy dostaly doporučení na nový školní rok

Celý uplynulý školní rok byl zcela odlišný od těch, na které jsou žáci zvyklí. Pandemie koronaviru způsobila studentům všech úrovní vleklé těžkosti. Řada z nich si dlouhé měsíce musela vystačit s domácí výukou. A když už se dostali do lavic, tak za velmi přísných podmínek jako je nepřetržité nošení roušek a respirátorů či povinnost nechat se testovat. Stejně tak trpěli i učitelé. Jak bude vypadat nadcházející školní rok?

Znepokojivý průzkum: Očkovaní senioři mají po půl roce jen minimum protilátek

Po půl roce od očkování proti koronaviru má podle předběžných výsledků výzkumu až 60 procent seniorů výrazně nižší nebo žádné množství protilátek. V tiskové zprávě to uvedla společnost Podané ruce, která analýzu provedla na více než 620 lidech. Podle ní bude v brzké době potřeba přeočkování třetí dávkou zranitelných skupin a také bude nutné navýšit kapacity preventivního testování pracovníků i klientů v sociálních službách.

Sparta podlehla Monaku 0:2. Zápas byl přerušen kvůli rasistickým urážkám z publika

Historicky první pohárové utkání pražské Sparty proti AS Monako skončilo porážkou. Knížecký klub v úvodním utkání 3. předkola Ligy mistrů vyhrál na hřišti Sparty 2:0. V prvním poločase skóroval Aurélien Tchouaméni (37). Domácí ultras si následně neodpustili rasistické urážky na účet záložníka tmavé pleti. Na hřiště létaly i kelímky s pivem a zápas byl na několik minut přerušen. 14 minut po začátku druhého poločasu pak vedení Monaka navýšil Kevin Volland. Odveta v Monaku je na programu příští úterý.

Zatuchlý rybník s operátory. Češi mají druhý nejdražší mobilní internet v Evropě

Příčka, která Čechy nepotěší. Podle průzkumu nezávislého britského portálu, který sleduje ceny internetu v mobilu ve světě, mají Češi druhá nejdražší data v Evropě. Podle českých ekonomů v Tuzemsku chybí konkurenční prostředí a ceny nahoře drží velcí operátoři. Ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO) naopak tvrdí, že operátoři zlevňují a že průzkumy nepočítají s neomezenými balíčky.

reklama

Domácí zpravodajství

Do Sněmovny kandiduje 22 stran a hnutí. Největší výběr bude v Praze a na jižní Moravě

K letošním volbám do Sněmovny předložilo kandidátní listiny 22 volebních seskupení. Je jich zhruba o třetinu méně než při minulých volbách před čtyřmi roky. Tehdy dodalo kandidátky 31 stran a hnutí. Vyplývá to z informací od krajských úřadů a pražského magistrátu. Lhůta pro nominace skončila v úterý v 16:00. Podobně jako v minulých letech ne všechna seskupení přihlásila své adepty na poslance ve všech krajích.

reklama