reklama

Šafářová o dceři: Je akční, má sportovní geny. Plánují s Plekancem dalšího potomka?

Od tří let žila Lucie Šafářová náročným tenisovým kolotočem, klasické dětství neměla. Vypracovala se však na jednu z nejúspěšnějších českých tenistek a nyní spolu se svým partnerem, hokejistou Tomášem Plekancem, dost možná vychovává další sportovní naději. „Zdá se, že Leontýnka bude mít sportovní geny,“ prozradila v rozhovoru pro týdeník 5plus2.

reklama

Před pár dny jste se vrátila z dovolené, kterou jste absolvovali pro vás netypicky v karavanu. Zvládá takové cestování v pohodě i ­vaše rok a půl stará dcerka Leontýnka?
Leontýnka to snáší výborně. Je teď velmi akční, a tak jí musím být stále za zády. Má rok a půl. Všude leze, všechno zkouší, hodně běhá, kope do míče, ráda tahá raketu, napodobuje vše, co děláme my nebo kluci. Když cvičíme, dělá s námi kliky, teda ono to jako klik moc nevypadá, ale snaží se o to. Zdá se, že bude mít sportovní geny.

Co kdyby náhodou sportovní geny po rodičích nezdědila?
Oba s Tomášem bychom chtěli, aby Leontýnku sport bavil. Je to náš život. Jsme sportovní rodina, pořád někde lítáme a moc si neumím představit nesportovní dítě, ale člověk chce, hlavně aby byla šťastná v čemkoli.

S brášky si rozumí?
Leontýnka je úplně miluje. Pěkně si vyhrají, a­ když s námi nejsou, často se na ně ptá. Jsem moc ráda, že mají krásný vztah.

Nepřemýšlela jste o dalším dítěti?
Teď máme tři děti, je nás celkem pět a je nás plný dům. Večer jsme s ­Tomášem rádi, když všechny děti usnou a my máme chvíli čas pro sebe. Hodně dětí, hodně radosti, ale i starostí. A zatím nám to takhle stačí. Leontýnka je ještě malinká, takže v nejbližší době neplánujeme další přírůstek.

Jaká jste maminka a jaký je Tomáš otec?
Myslím si, že každý si styl výchovy neseme ze své rodiny. Jestli jsem dobrá, nebo špatná maminka, je relativní a záleží, jakou váhu kdo čemu přisuzuje. Já doufám, že jsem dobrá maminka. (úsměv) Jsem hodná a zároveň mám ráda ve svém životě disciplínu a je podle mě důležité, aby ji měly i ­děti. Chci, aby byly slušně vychované, uměly pozdravit a měly úctu ke starším, což je dnes u spousty dětí vzhledem k současnému trendu výchovy trošku problematičtější věc. Leontýnka je dost tvrdohlavá, ale já jsem prý byla úplně stejná.

A Tomáš?
Tomáš je skvělý táta. Dokáže se postarat i ­o ­miminko, s kluky funguje skvěle, uvaří, zajistí, co je potřeba. Nemám strach nechat ho s dětmi samotného. To každý chlap nezvládne. A stejně jako já dbá na ­disciplínu, ale je trošku přísnější. Nicméně dětem dopřeje vše, co potřebují. I ty blbosti, které za chvíli jen leží ve­ skříni.

Celý rozhovor si můžete přečíst v pátečním vydání týdeníku 5plus2 a na www.5plus2.cz.

Tagy:

Hlavní zprávy

Černý scénář nemůžeme vyloučit, varoval Dušek. Předpověděl vrchol omikronové vlny
Koronavirus

Černý scénář nemůžeme vyloučit, varoval Dušek. Předpověděl vrchol omikronové vlny

Rizikový scénář nejde vyloučit, podle aktuálního vývoje ale kolaps nemocnic nehrozí, míní šéf Ústavu zdravotnických informací a statistiky Ladislav Dušek. Počet hospitalizovaných s covidem totiž v Česku několikátý den v řadě klesá. Potvrzuje se tak zatím teorie, že omikronem se nakazí více lidí, budou mít ale lehčí průběh. Většina států Evropy se přesto na vrchol vlny omikronu poctivě připravuje, včetně krizových scénářů.

reklama

Domácí zpravodajství

Vnímejte realitu a vystupte z bubliny paní Schillerové, opřel se Skopeček do Nachera

Vnímejte realitu a vystupte z bubliny bývalé ministryně financí Aleny Schillerové (ANO), vmetl poslanci hnutí ANO Patriku Nacherovi místopředseda Sněmovny Jan Skopeček (ODS). Oba hosté se ve vysílání CNN Prima NEWS pohádali kvůli inflaci nebo stavu státního rozpočtu. Podle Nachera je země v dobré kondici a inflace je dovezená. Skopeček oponuje a vyčítá minulému kabinetu velké zadlužení.

Pořád jsem král a zas vydělám velké peníze. Co řekl Jonák v jednom z posledních rozhovorů

Symbol pražského podsvětí devadesátých let Ivan Jonák poskytl jeden z posledních velkých rozhovorů v květnu 2014 časopisu Týden, pár dní po propuštění z vězení a necelé dva roky před smrtí. Někdejší pornokrál Discolandu Sylvie měl těžce podlomené zdraví, někdy mluvil z cesty a často sprostě. A věřil, že jeho sláva se vrátí. Přinášíme celé interview, které s Jonákem vedl redaktor Jakub Kvasnička, jenž v současnosti působí v televizi CNN Prima NEWS.

Žena se přiznala k vraždě dcery a matky. Hrozí jí 20 let, u soudu prosila o odpuštění

Aktualizováno

Ženě, která loni v Českých Budějovicích zavraždila svou dvouletou dceru a vlastní matku, navrhne státní zástupkyně zřejmě 15 až 20 let. Podle obžaloby žena vraždila desítkami bodných a řezných ran. Podle soudce lze čin považovat za vražedný útok s vysokou mírou brutality. Žena ve středu u soudu prosila za odpuštění. Čin spáchala v afektu, do té doby byla bezúhonná, řekla státní zástupkyně Dagmar Šimáková.

reklama