CNN Prima News sankce

sankce

Výpis příspěvků ke štítku „sankce“

Pirátka Gregorová: Rusko musíme vyhladovět. Ukrajinci díky nám mohou přejít do protiútoku

25. listopadu 2022 08:52

Evropský parlament schválil rezoluci, v níž označil Rusko za stát podporující terorismus. Bude mít toto rozhodnutí nějaký praktický dopad? Kromě ozbrojeného konfliktu na Ukrajině se europoslankyně Markéta Gregorová (Piráti) v rozhovoru pro CNN Prima NEWS rozpovídala i o „neofašistické“ italské vládě či o „zastaralé a možná mrtvé“ Visegrádské skupině. Poslala také jasný vzkaz koaličním partnerům z ODS.

Stotisícová sankce za dřívější splacení hypotéky: Banky na ně nemají nárok, jak se bránit?

21. listopadu 2022 20:50

Pokud potřebujete splatit hypotéku dřív, než jste původně plánovali, připravte se, že některé banky si účtují sankce vysoce přesahující i sto tisíc korun. Experti radí, jak se bránit, protože podle nich na poplatky v takové výši nemají finanční domy nárok. Co a kdy si banka smí účtovat a jak se lze extrémní pokutě vyhnout?

Válečný guláš: Rusko na Ukrajině používá drony z Íránu, součástky jsou ale americké

15. listopadu 2022 05:42

Z analýzy íránských dronů, které na ruské straně útočí po celé Ukrajině, vyplývá peprná informace – stroje jsou složené ze západních součástek, nejčastěji z těch z USA. Jak je to možné? Podle expertů se Íránu do jisté míry daří obcházet sankce a kupovat díly na černém trhu, mimoto země zjevně vyrábí drony z dílů, které do země doputovaly už před několika lety.

Občané Západu chtějí Ukrajinu dál podporovat, ukázal průzkum. Hodně opatrní jsou Němci

15. října 2022 20:40

Obyvatelé Západu stojí stále pevně za Ukrajinou a nehodlají Rusku ustupovat výměnou za mírovou dohodu. Vyplývá to z plošného průzkumu, kterého se účastnili občané evropských států, USA nebo Kanady. Pro porovnání ale výzkumníci oslovili také lidi v zemích jako Indie nebo Saúdská Arábie. Tam už byly názory na válku podstatně odlišné.

Stupňování sankcí proti Rusku nás fatálně ohrožuje. Je to nesmyslná politika, říká Drulák

5. října 2022 14:19

Evropská unie se shodla na osmém balíku sankcí vůči Rusku. Politolog Petr Drulák se ale domnívá, že jde o nesmyslnou politiku. „Měli bychom si položit otázku, co sankce udělají s námi, jejich stupňování nás fatálně ohrožuje,“ řekl. Vedoucí zahraniční redakce CNN Prima NEWS Matyáš Zrno ale upozorňuje, že Západ je schopný si najít nové zdroje.