CNN Prima News sankce

sankce

Výpis příspěvků ke štítku „sankce“

Češi jednali v Sýrii s předákem diktátorského Asadova režimu. Byla to humanitární mise, tvrdí

Ministerstvo zahraničí vedené Janem Lipavským (Piráti) vyslalo do Sýrie delegaci diplomatů, která tam jednala mimo jiné s ministrem zahraničí Fajsalem Mikdádem, sankcionovaným Evropskou unií. Fotografie ze setkání zveřejnili sami Syřané, v Česku o tom jako první informoval web Lidovky.cz. Mluvčí ministerstva zahraničí Daniel Drake pro CNN Prima NEWS uvedl, že Češi se s ministrem pod sankcemi EU setkali kvůli humanitární pomoci obyvatelům země.

Pozor při změně dodavatele energií: Podepsat bez přemýšlení plnou moc se nemusí vyplatit

Desetitisíce domácností využívají výhodných nabídek a mění dodavatele energií. Ne vždy se ale lidé mohou setkat s bezproblémovým přechodem k jiné společnosti. Energetický regulační úřad doporučuje, aby si lidé dvakrát rozmysleli podpis plné moci při zprostředkování změny. Objevují se totiž zákazníci, kteří musí řešit nečekané potíže. Na co si dát pozor?

Další sankce pro Rusko: USA je uvalily na stovky subjektů. Mezi nimi je i firma ze Slovenska

Aktualizováno

Spojené státy ve středu na stovky osob a právnických subjektů uvalily nové sankce, které podle agentury Reuters souvisejí hlavně s ruskou válkou proti Ukrajině. Jsou namířeny proti obcházení předchozích západních sankcí, například prostřednictvím čínských subjektů. Sankce vyhlášené ministerstvem financí se tak vztahují i na 20 firem se sídlem v Číně a v Hongkongu a rovněž zahrnují téměř 60 subjektů v Rusku, Ázerbájdžánu, Belgii, Turecku, Spojených arabských emirátech a na Slovensku, které jsou viněny z toho, že Moskvě umožňují „pořizovat si zoufale potřebnou technologii a vybavení ze zahraničí“.

Motorkáři předjíždějící v kolonách porušují pravidla. Jde to ale i bez pokuty

Jaro je v plném proudu a silnice zaplnili motorkáři, kteří nevědomky porušují zákon. Místo toho, aby se v dopravních zácpách nebo na křižovatkách zařadili mezi stojící vozidla, objíždějí je přes středovou dělící čáru. Jde o naprosto běžnou věc, kterou dělá většina příznivců jedné stopy. Jenže už málokdo ví, že za podobné manévry hrozí vysoké pokuty a dokonce i zákaz řízení.

Za porušení sankcí vůči jeho zemi přijde Rus v Česku o miliony. Pokusil se vyvézt auta

Aktualizováno

Občan Ruské federace musí zaplatit 300 tisíc korun za pokus o porušení mezinárodních sankcí. Ve prospěch České republiky propadne v přepočtu 3,3 milionu korun z jeho účtu. Rozhodl o tom ve středu Okresní soud v Teplicích. Vladimíru Lichutinovi, který prohlásil vinu, uložil soud také zákaz podnikání v prodeji motorových vozidel na 20 měsíců. Muž se pokusil vyvézt před dvěma lety luxusní auta do Ruska. Rozsudek není pravomocný, obžalovaný si nechal lhůtu na podání odvolání.

Íránské komando s vrtulníkem obsadilo loď spojenou s Izraelem. Pirátství, říká židovský stát

Íránské revoluční gardy se v sobotu přihlásily k zadržení obchodní lodě MSC Aries v Ománském zálivu. Loď spojují s Izraelem, který považují za svého úhlavního nepřítele. Izraelský ministr zahraničí Jisrael Kac to označil za pirátství a žádá mezinárodní společenství o uvalení sankcí na íránské revoluční gardy, píše Reuters. Íránské námořnictvo již v minulosti v těchto vodách zadrželo ropné tankery a kontejnerové lodě.

České zbraně mířily do Ruska, sankcím navzdory. Víme o tom, potvrdili zástupci firem

I přes uvalení unijních sankcí míří do Ruska tisíce zbraní ze Západu včetně České republiky, informovaly investigativní portály The Insider a Investigace.cz. Například zboží České zbrojovky putuje do země, která před více než dvěma lety napadla Ukrajinu, přes jejího partnera v Turecku. Tuzemská firma na zjištění okamžitě reagovala, potvrdil redakci CNN Prima NEWS její manažer pro vnější vztahy Radek Hauerland. Celkem se mělo do Ruska od února 2022 dostat okolo 13 tisíc západních zbraní a téměř devíti milionů kusů střeliva.

Vláda rozšířila sankční seznam. Jedna z osob je úzce napojena na Putina, řekl Fiala

Vláda rozšířila český sankční seznam o dvě fyzické a jednu právnickou osobu. Jednou z osob je Viktor Volodymyrovyč Medvedčuk, který je osobně úzce napojen na Vladimira Putina. Po jednání vlády to uvedl premiér Petr Fiala (ODS). Sankce cílí na síť, která chtěla rozvíjet v České republice vlivovou operaci. Kabinet mimo jiné schválil další příspěvek do iniciativy na nákup munice na podporu Ukrajiny, sumu Fiala neuvedl. Zatím se podle něj zapojilo 20 zemí.