Má víc odvahy než Západ. Ukrajinský prezident ocenil herce Seana Penna

Hollywoodského herce a režiséra Seana Penna ocenila kancelář ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského za jeho odvahu. Aktuálně je na Ukrajině a natáčí tam dokument o probíhajícím vojenském konfliktu s Ruskem.

„Režisér přijel ve čtvrtek do Kyjeva, aby zdokumentoval události, které se na Ukrajině děje. Chce říct světu pravdu o ruské invazi do naší země,“ stojí ve čtvrtečním vyjádření tamní kanceláře prezidenta republiky, které zveřejnil americký týdeník Newsweek. „Patří mezi ty, kdo naši zemi podporují přímo zde. Jsme vděční, že ukázal tolik odvahy a cti,“ oceňuje úřad Penna.

Mluvil s prezidentem i vojáky

„Sean Penn demonstruje odvahu, která mnoha ostatním chybí. Zejména pak některým západním politikům. Čím více bude takových lidí, opravdových přátel Ukrajiny, kteří podporují boj za svobodu, tím rychleji můžeme zastavit tuto ohavnou invazi Ruska,“ pokračuje prezidentská kancelář.

Penn se během návštěvy zúčastnil vládní tiskové konference v Kyjevě a pohovořil si i prezidentem Zelenským. Ten z návštěvy na svém instagramovém účtu zveřejnil video. Režisér rovněž mluvil s místopředsedkyní ukrajinské vlády Irynou Vereščukovou, s vojáky i s novináři.

Herec na Ukrajině již o konfliktu s Ruskem natáčel loni v listopadu. V minulosti se zapojoval do řady humanitárních a protiválečných projektů. Zároveň je zakladatelem neziskové organizace CORE, která vznikla v reakci na zemětřesení na Haiti v roce 2010 a pomáhá obětem.

Tagy: