Ukrajinci zdevastovali ruské raketové systémy. Kyjev se chlubí záběry, okupanti přiznali ztráty

Služba bezpečnosti Ukrajiny (SBU) oznámila zničení dalších dvou ruských prostředků protivzdušné obrany TOR-M2. O demolici mohutných kolosů na pásech se měly postarat sebevražedné drony ukrajinské armády, čemuž nasvědčují zveřejněné záběry. Skutečný stav ruských vozidel není známý. Jejich destrukci nicméně připouští i Rusové na nahrávce, kterou získala SBU.

„Naši operátoři ze speciální skupiny ‚Alpha‘ prováděli precizní práce k potlačení systémů protivzdušné obrany Rusů. Pomocí kamikaze dronů zničili dva TOR-M2,“ komentovala SBU záběry na svém Twitteru.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Záběry z bojů: Ukrajinské sebevražedné drony drtí ruské tanky. Nalétávají přímo do nepřítele

„Ukrajinské nebe patří jen nám. Pokračujeme v ničení vybavení okupantů až do úplného vítězství,“ doplnila kontrarozvědka na Telegramu. Na videu jsou vidět dva nálety takzvaných kamikaze dronů na ruská vozidla. Že došlo k jejich poškození, je zřejmé ze záběrů průzkumných ukrajinských dronů i z nahrávky, na níž Rusové hlásí dopady zásahů.

TOR-M2 je modernizovaná verze ruského protiletadlového systému krátkého dosahu TOR-M1. Na rozdíl od svého předchůdce disponuje lepší přesností a větším rozsahem použití. Jak se ale ukázalo, rychlé a obratné sebevražedné drony jsou ideální zbraní, pomocí níž lze TOR-M2 zničit.

Agentura Unian v souvislosti se zmíněným ukrajinským úderem připomněla, že se Ukrajincům krátce po vypuknutí ruské invaze povedlo ukořistit kolem deseti ruských TOR. Díky tomu mohli posílit vlastní protivzdušnou obranu.

Tagy: