Náhlá smrt mladého fotbalisty otřásla Maďarskem. Teprve osmnáctiletý Máté Bence Kiss utrpěl přímo během zápasu vážná vnitřní zranění, jimž později v nemocnici podlehl. Maďarská média ale otevřela otázku, zda nadějný sportovec ještě nemohl žít – přivolané sanitce totiž trvalo bezmála hodinu, než dorazila ke stadionu ve městě Felsőzsolca.
Poslední zápas mladík odehrál v dresu dorosteneckého fotbalového klubu Cigánd. Ve 35. minutě utkání se srazil s brankářem vlastního týmu a utrpěl při tom vážná vnitřní zranění.
ČTĚTE TAKÉ: Tramvaj v Plzni usmýkala muže k smrti. Bezvládného tělo táhla půl kilometru
Přítomní okamžitě poskytli chlapci první pomoc a přivolali profesionály. Sanitce však příjezd ke stadionu trval zhruba padesát minut, jak upozornil maďarský server Blikk.
Záchranáři chlapce dovezli do nemocnice, kde ještě podstoupil operaci. Ztratil však tolik krve, že už se ho zachránit nepodařilo. V nemocnici zemřel následující den, upřesnil list Magyar Nemzet.
🖤 Gyászol a környék: búcsúzunk Kiss Mátétól 🖤 Megdöbbenve és mély fájdalommal értesültünk arról, hogy Kiss Máté, a...
Posted by Pátroha - Közösségi Fórum on Wednesday, May 28, 2025
Smrt mladého fotbalisty zasáhla jak jeho spoluhráče, tak obyvatele obce Pátroha, kde vyrůstal. Na Mátého vzpomínají především jako na slušného a dobrého studenta, který nedávno odmaturoval, zmiňuje Blikk. „Vše měl před sebou. Život plný plánů, cílů a nadějí skončil,“ loučili se v příspěvku na sociálních sítích.
Smutná zpráva rezonovala i na Slovensku, napsal server Regióny.sk. Upřímnou soustrast soupeřům i rodině 18letého sportovce vyjádřil prostřednictvím sociálních sítí například slovenský fotbalový klub MFK Vranov. Připomněl, že Kiss ještě minulý týden odehrál ve Vranově zápas.
MOHLI JSTE PŘEHLÉDNOUT: Na 12letého Jakuba spadla branka a usmrtila ho. Policie už má jasno, kdo může nést vinu