reklama
CNN Prima News šéfkuchař

šéfkuchař

Výpis příspěvků ke štítku „šéfkuchař“

Na pandemii nic pozitivního nevidím. Zase jsem po letech blbě spal, přiznal Pohlreich

6. září 2021 19:19

Na pandemii koronaviru nenachází nic pozitivního. Přesto se na nadcházející měsíce dívá gastronom Zdeněk Pohlreich s velkým optimismem. „Do podzimu jdeme se střízlivým optimismem. Myslím si, že restaurační byznys má obrovskou schopnost sebeobnovení se, a proto věřím, že to bude dobré,“ řekl v pořadu Interview na CNN Prima NEWS populární kuchař.

Hrozně mi vadí, jak jsou lidé v jídle pokrytečtí, říká Roman Vaněk

18. srpna 2021 08:51

Po několika měsících mohl Roman Vaněk znovu otevřít svůj Pražský kulinářský institut, kde špičkoví kuchaři učí laiky nejrůznější gastro fígle. Snaží se také lidem vysvětlit, že není dobré podléhat moderním gastro trendům a zbytečně se omezovat. „Ani já občas nepohrdnu dobrým fast foodem,“ říká Vaněk v rozhovoru pro týdeník 5plus2.

Nápoje prodávat budu, na tyhle bláboly zvysoka kašlu, tvrdí šéfkuchař Slanina

11. prosince 2020 22:25

Restaurace ani kavárny podle zákona v současnosti nesmějí nalít zákazníkům žádný nápoj. Alespoň tak to podle právníků říkají vládní opatření. Může za to tisková chyba, která prodej pití ve sbírce zákonů zakázala úplně, namísto toho, aby se dotýkala jen prodeje nápojů z okénka. Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) to vysvětluje tím, že chce zamezit shlukování lidí. Ministerstvo vnitra sice nařízení upravilo, ale podle právníků to nestačí. Někteří restauratéři se proto nechtějí s touto situací smířit. Šéfkuchař a spolumajitel restaurace Ondřej Slanina doslova uvedl, že na opatření kašle a nápoje prodávat bude.

reklama