reklama
CNN Prima News Senát USA

Senát USA

Výpis příspěvků ke štítku „Senát USA“

Ztratí republikáni i americký Senát? Výsledky jsou zatím vyrovnané

6. ledna 2021 08:06

Obyvatelé Spojených států s napětím sledují sčítání hlasů pro kandidáty do Senátu v Georgii. Pokud by republikáni neobhájili ani jedno ze dvou senátorský křesel, ztratí v Senátu většinu a spolu s tím i vliv na budoucí politický vývoj země. Výsledky jsou zatím vyrovnané. Podle Exit Pollu CNN pro demokratické kandidáty hlasovala drtivá většina Afroameričanů a občanů mladších 30 let. Republikány naopak většinou podpořili běloši s vysokoškolským vzděláním.

Republikáni v Senátu pod tlakem. Demokraté je nutí splnit Trumpův slib o pomoci chudým

29. prosince 2020 09:45

Americká Sněmovna reprezentantů v pondělí schválila zvýšení přímé finanční pomoci nízkopříjmovým Američanům o dalších 1 400 dolarů. Demokraté tím zareagovali na Trumpovu kritiku, podle které bylo původních 600 dolarů „ubohých.“ Schválení nové částky musí ještě odsouhlasit republikány ovládaný Senát. To bude ale problém, jelikož mnozí republikáni navýšení podpořit nechtějí. Trumpova zbytečně ostrá rétorika se tak může republikánům pořádně vymstít a ohrozit i jejich šance na udržení většiny v Senátu.

Podvody a manipulace. Trump na volebním mítinku v Georgii znovu popřel svoji porážku

6. prosince 2020 05:28

Americký prezident Donald Trump ve svém projevu před voliči v Georgii znovu zopakoval, že prezidentské volby byly podle něj poznamenány rozsáhlými podvody, informuje dnes agentura Reuters. Současný šéf Bílého domu stále odmítá upustit od nepodložených tvrzení, že jeho vyzývatel ve volbách, demokrat Joe Biden, zvítězil díky podvodům.

Úspěch Trumpa před volbami. Senát schválil jeho kandidátku do nejvyššího soudu

27. října 2020 07:35

Americký senát hlasy republikánské většiny schválil nominaci Amy Coneyové Barrettové do funkce soudkyně nejvyššího soudu. Informovala o tom agentura Reuters. Je to týden před prezidentskými volbami velký úspěch prezidenta Donalda Trumpa, který ji nominoval. Jeho kandidátka posílí konzervativní většinu v devítičlenném tribunálu v poměru šesti ku třem.

Republikáni ztrhali film o twerkujících dívkách. Obamová údajně podporuje pedofilii

23. září 2020 07:17

Francouzský artový snímek Mignonnes (anglicky Cuties, česky Kočičky) o sexualizaci prepubertálních dívek vyhrál mimo jiné prestižní ocenění na filmovém festivalu Sundance. Po jeho odvysílání na platformě Netflix se však stal politickou zbraní amerických republikánů, kteří obvinili levicové politiky ze zosnování rozsáhlé pedofilní sítě. Tvrdí navíc, že s filmaři podepsali kontrakt i manželé Barack a Michelle Obamovi.

Ruský prezident Putin nařídil „hacknout“ Clintonovou a poškodit její kampaň, tvrdí Američané

18. srpna 2020 20:43

Hackerské útoky s cílem zmocnit se informací poškozujících tehdejší prezidentskou kandidátku Hillary Clintonovou před americkými volbami v roce 2016 nařídil přímo ruský prezident Vladimir Putin. Uvádí to čerstvě zveřejněná zpráva jednoho z výborů Senátu amerického Kongresu, která mapuje „kampaň aktivních opatření“ Ruska a jeho „zásahy“ do minulých prezidentských voleb.

reklama