Senátorka Hubáčková dostala od Jurečky nabídku vést životní prostředí. Kývne?

Senátorka Anna Hubáčková by mohla vést ministerstvo životního prostředí. Post jí nabídl lídr KDU-ČSL Marian Jurečka. „Nebudu kličkovat, nabídl mi to,“ řekla iDNES.cz Hubáčková. Její manžel je prý za tuto nabídku rád.

„Nebudu kličkovat, nabídl mi to (Marian Jurečka),“ řekla pro web iDNES.cz Hubáčková. Přes víkend si proto chce prostudovat koaliční smlouvu. „Beru to jako velkou zodpovědnost. Mám děti dospělé. Stanovisko manžela bylo pozitivní, byl více nadšený než já,“ řekla.

Senátorka doufá, že proti ní nic nebude namítat lídr koalice Spolu a předseda ODS Petr Fiala, který by se měl stát premiérem.

Hubáčková se po komunálních volbách v roce 2014 stala starostkou obce Ratíškovice a o dva roky později uspěla i v senátních volbách. V horní komoře Parlamentu ČR je místopředsedkyní ústavně-právního výboru. Kromě toho se i nadále věnuje problematice životního prostředí, například ve stálé senátní komisi Voda –⁠ sucho.

Post dříve odmítl lidovecký místopředseda Petr Hladík, který se chce soustředit na práci brněnského radního, náměstka primátorky a rodinu. Z podobných důvodů odmítla post ministryně práce a sociálních věcí senátorka Šárka Jelínková.

Lidovcům podle koaliční smlouvy Spolu a PirSTAN připadnou tři z 18 míst ve vládě. Vedle ministerstva životního prostředí povedou ministerstvo práce a sociálních věcí a ministerstvo zemědělství. Podle spekulací by se měl resortu práce ujmout bývalý šéf zemědělství Jurečka, na zemědělství by mohl zamířit starosta Těšetic na Znojemsku Zdeněk Nekula.

Tagy: