CNN Prima News senátorka

senátorka

Výpis příspěvků ke štítku „senátorka“

Středula se ostře obul do vlády: Je nezodpovědná. Minimální mzda je pod hranicí chudoby

30. června 2022 09:23

Vláda zvažuje, že by nepedagogičtí pracovníci ve školství či lidé, kteří pracují v resortech jako je kultura, měli dostat od září o deset procent přidáno. S tímto návrhem však nesouhlasí odborář Josef Středula. „Není to žádná dohoda, jestli chce vláda podepsat dohodu, tak musí být jiná. Vláda se nechová zodpovědně,“ zdůraznil v pořadu 360° na CNN Prima NEWS. Dodal, že minimální mzda je v Česku pod hranicí chudoby.

Ruská senátorka proti invazi: Přežili jen čtyři vojáci ze sta. Těla okusují toulaví psi

7. března 2022 17:52

Ruská senátorka Ljudmila Narusová jako jedna z mála ruských politiků otevřeně vystupuje proti invazi na Ukrajině. Své kolegy chtěla na skutečné dění upozornit mimo jiné příběhem ruské vojenské roty o sto vojácích, ze které se z bojiště vrátili pouze čtyři. Šlo podle ní navíc o vojenské nováčky, kteří v armádě často ani nebyli dobrovolně. Byli k tomu buď donuceni, nebo smlouvy o narukování podepsal někdo za ně.

Němcová o hnutí Chcípl pes: Nejsou to chlapi, ale srabi. V životě ze mě omluvu nevypáčí

16. února 2022 23:47

Nejsou to chlapi, ale srabi. V životě ze mě omluvu nevypáčí, vzkázala podporovatelům hnutí Chcípl pes i jeho šéfovi Jakubovi Olbertovi senátorka za ODS Miroslava Němcová. Ostře odsoudila výzvu hnutí, aby lidé šli demonstrovat před domy poslanců, kteří podporují novelu pandemického zákona. „Nejsou schopni se omluvit ani to vysvětlit,“ vytkla představitelům iniciativy v pořadu 360°.

Sledujte ZÁZNAM Partii s Prymulou a Kubou: Velká diskuse o testování, očkování a opatřeních

22. ledna 2022 00:23

Změní českou justici případ bývalé ministryně Vlasty Parkanové? Na otázku budou hledat odpovědi hosté Partie Terezie Tománkové ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) a jeho předchůdkyně ve vládě Marie Benešová (za ANO). Následuje velká diskuse o testování, očkování a nových protipandemických opatřeních, které se zúčastní hned několik zástupců různých politických stran, mezi nimi i epidemiolog Roman Prymula a hejtman Jihočeského kraje a předseda Asociace krajů Martin Kuba (ODS). Pořad můžete sledovat v neděli od 11 hodin na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

Senátorky chtějí řešit očkování až u soudu v Haagu. Babiš jim doporučil psychiatra

30. září 2021 23:42

To, že mají očkovaní lidé oproti neočkovaným výhody, by podle senátorek Aleny Dernerové (nestr.) a Jitky Chalánkové (nestr.) mohl být zločin proti lidskosti. Chtějí, aby situaci prošetřil dokonce Mezinárodní trestní soud v Haagu. I v senátorských klubech, které se hlásí k podpoře očkování, se tu a tam objeví několik jedinců, kteří ho odmítají. A tak je pár dnů před volbami oheň na střeše.

Pirátka Šípová: Zaráží mě, že má Kalousek čas na mé bláboly. Ať se mnou řeší exekuce

14. června 2021 06:38

Výrok o skejtování na památníku československým letcům RAF na Klárově byl blábol, který se prostě nepovedl, řekla v rozhovoru pro CNN Prima NEWS pirátská senátorka Adéla Šípová. Nejvíce ji ale fascinuje, kolik času má třeba expředseda TOP 09 Miroslav Kalousek na to, aby taková vyjádření začínající političky řešil. V rozhovoru se dále rozpovídala o tom, jak zvládá výchovu pěti dětí a proč občas pochybuje, jestli je dobrá máma. Mluví i o ženách v politice nebo o svém hlavním tématu – exekucích.