Poslední slova Dana Valiho: Řekl, že mě má rád, otočil se a zemřel, tvrdí majitel baru

Zakladatel skupiny Maxim Turbulenc Daniel Vali zemřel ve věku 53 let.

Zemřel zpěvák Maxim Turbulenc Daniel Vali

Majitel baru v Klánovicích, kde zkolaboval a následně zemřel zpěvák Daniel Vali ze skupiny Maxim Turbulenc, ve vyjádření pro CNN Prima NEWS popřel, že by se v podniku odehrával bujarý večírek. Zároveň prozradil, jaká byla poslední slova hudebníka. „Řekl, že mě má rád, podal mi ruku a zemřel,“ řekl majitel baru Martin Hlavatý. Valiho se přítomní před příjezdem záchranky prý snažili oživit, bohužel marně.

Majitel baru v Klánovicích Martin Hlavatý pro CNN Prima NEWS popsal průběh večera, během něhož zemřel ve věku 53 let Daniel Vali, člen kapely Maxim Turbulenc.

ČTĚTE TAKÉ: Raper Rytmus překvapil fanoušky: Chci se stát ministrem kultury, rozumím tomu jako nikdo jiný

Do klánovického baru Time Club dorazil Vali zhruba hodinu po půlnoci poté, co v Praze řešil nový letní hit, který chystal pro své fanoušky. „Snažil se připravovat na další sezónu. Ten večer přijel z Prahy, kde byl připravovat natáčení a hudbu pro svůj nový letní hit. Přišel někdy po jedné hodině,“ nastínil Hlavatý s tím, že Vali diskutoval o nové skladbě s Markem Žežulkou, bubeníkem skupiny Divokej Bill.

Poslední slova Valiho

Bohužel krátce nato zemřel. „Stáli jsme vedle sebe, on se otočil a řekl, že mě má rád. Podali jsme si ruku a vzápětí zmodral,“ popisoval majitel baru. Protože věděl, že má Vali vysoký tlak, nejprve si myslel, že jen nemůže popadnout dech. Vůbec prý samozřejmě netušil, že toto byla poslední zpěvákova slova.

Majitel baru okamžitě pochopil, že situace je vážnější, než zprvu předpokládal. „Když jsem viděl tak tmavou barvu, věděl jsem, že je průšvih,“ vyprávěl. Přítomní ihned začali jednat a pokoušeli se Valiho oživit. Ačkoli se jim to nedařilo, s resuscitací nepřestávali. „Nevzdali jsme to a hodinu ho oživovali,“ připomněl Hlavatý.

„Pak přijela záchranka a i oni ho oživovali, bohužel už ho nešlo zachránit. Bylo to pro mě hrozné,“ doplnil zdrceně.

Žádný divoký večírek to nebyl

Podle svědkyně, která anonymně promluvila pro deník Blesk, úmrtí předcházel divoký večírek. „Dan popíjel, tančil, řádil. Pak najednou spadl k zemi a zemřel,“ řekla svědkyně, která klánovický podnik pravidelně navštěvuje. „Něco tady slavili. Dost lítaly panáky,“ popsala.

Podobná tvrzení ovšem majitel baru Hlavatý popírá. Žádný bujarý večírek se v klánovickém podniku konat neměl. „Nic takového jsme tady neprovozovali, bylo kolem toho dalších sedm lidí. Nebyl tam žádný divoký tanec ani divoký večírek. Přišel, protože připravoval nové album na sezónu, to jsme řešili,“ zdůraznil. „To, co je tam napsané, je všechno úplně špatně,“ dodal.

Byl hrdý na své děti

Zpěvák se podle Hlavatého také v poslední době hodně radoval ze svých potomků. „Dan Vali v poslední době řešil svoje děti. Byl šťastný, že fungují, jak fungují,“ podotkl Hlavatý.

Příčinou úmrtí Valiho byl pravděpodobně infarkt. Informaci pro CNN Prima NEWS nejprve potvrdili členové kapely Tomáš Báča a Petr Novák, úmrtí oznámili i na svých facebookových stránkách.

MOHLO VÁM UNIKNOUT: Jsem starý a chudý, říká Krampol. Otevřeně promluvil o svém zdraví, zmínil rodinné „prokletí“

Tagy: