CNN Prima News Škoda Enyaq iV

Škoda Enyaq iV

Výpis příspěvků ke štítku „Škoda Enyaq iV“

Škodovka zapřáhla do tažení za elektromobilitu těžkou váhu. Veřejnost má přesvědčit Vetchý

Jeden z nejrespektovanějších českých herců dostal od automobilky Škoda Auto za úkol přiblížit elektromobilitu veřejnosti. Mladoboleslavská firma sází na Vetchého vysoký morální kredit a společenskou odpovědnost, které mají podepřít novou osvětovou kampaň o výhodách aut na elektřinu. Některá tvrzení uvedená v pilotním videu by však neinformovaného diváka mohla mystifikovat.

Autem roku se stala Kia EV6, Škoda až pátá. Zástupci Ruska hlasovat nemohli

Na pustém výstavišti Palexpo ve švýcarské Ženevě, kde se do roku 2019 pravidelně konával ženevský autosalon, byl v pondělí vyhlášen vítěz tradiční ankety o Evropské auto roku (COTY) pořádané od roku 1964. Vítězem se stala Kia EV6, která je stejně jako dalších pět finalistů elektromobilem. Škoda Enyaq iV se mezi sedmi finalisty umístila na pátém místě, stejně jako loni Škoda Octavia.

Porovnali jsme zbrusu nový Hyundai Ioniq 5 se Škodou Enyaq iV. Výsledek překvapí

Počet elektromobilů za posledních pár let rapidně vzrostl. Důvodem je bezesporu příchod nových modernějších technologií, jejich delší dojezd, kratší nabíjení, ale i nižší pořizovací cena. Zatímco dříve nebylo z čeho vybírat, dnes zákazníci bojují s úplně opačným problémem. Elektrických aut je najednou tolik, že člověk vlastně ani neví, jaký si vybrat. Redakce CNN Prima NEWS se proto rozhodla takovým lidem pomoci. Porovnala dva nejlepší masově vyráběné elektromobily současnosti – zbrusu nový Hyundai Ioniq 5 se Škodou Enyaq iV.

Škoda přišla s revoluční technologií. Řidiče varuje před výmoly i kluzkou vozovkou

Hesla „zdraví na prvním místě“ se Škoda Auto drží už od nepaměti. Nyní ho oživuje a přichází společně s koncernem Volkswagen Group s jedinečnou bezpečnostní technologií, jež by měla zabránit nejrůznějším komplikacím na silnici. Vůz pomocí senzorů detekuje nebezpečí na vozovce a následně o něm informuje řidiče i ostatní účastníky provozu pomocí infotainmentu.