Sledujte ŽIVĚ 360°: Co s dopravní situací v Praze? Diskutují Hřib, Krnáčová a Bém

Řidiči v Praze denně stojí v kolonách a změna k lepšímu je v nedohlednu. V létě je navíc celé centrum již tradičně rozkopané, takže se z jednoho konce na druhý jen tak nedostanete. Aby toho nebylo málo, na některé části centra se má vztahovat placení mýta. A to není zdaleka vše, co Prahu v dopravě trápí. Proč se to dlouhodobě nedaří řešit? Na to se budou snažit najít odpověď současný i minulí primátoři v pořadu 360°.

Přestože ministerstvo dopravy pod vedením vicepremiéra Karla Havlíčka (za ANO) slibuje masivní výstavbu dálnic a dalších dopravních staveb, může v příštích letech dojít k zásadnímu zádrhelu. Podle dokumentu, který nedávno resort poslal na vládu, se v příštím roce odloží zahájení až třetiny velkých dopravních staveb.

Takže velké dopravní stavby se nebudují, zatímco přibývá omezení, experimentů na šoférech nebo návrhů na zavedení mýta. Například za průjezd Prahou si od roku 2025 zaplatí každý. Alespoň s tím počítá studie schválená současným vedením Prahy, kterou má redakce CNN Prima NEWS k dispozici.

Základní sazba má činit 120 korun, rezidenti by měli mít poplatek snížený a vůbec by se netýkal MHD a motorkářů. Více si naopak připlatí lidé s auty vyrobenými před rokem 2014, soukromé autobusy nebo velká nákladní auta. Proč se kdysi stavělo a teď to nejde a má se dařit jen kasírovat peníze? A je ke stavění vůbec vůle?

O tom budou v pořadu 360° diskutovat primátor Zdeněk Hřib a jeho předchůdci Adriana Krnáčová a Pavel Bém.

Tagy: