reklama

Sledujte ZÁZNAM 360° Pavlíny Wolfové: Co si o Kalouskovu odchodu myslí odborníci?

Dnes oznámil svůj odchod jeden z nejznámějších českých politiků Miroslav Kalousek. Opouští šedesátník Sněmovnu v plné síle, nebo se z něj stal unavený politický dinosaurus? Neznamená jeho odchod především konec jedné éry? Na to se zeptáme v dalším díle pořadu 360° Pavlíny Wolfové novináře Jindřicha Šídla a velvyslance Petra Koláře.

reklama

Jindřich Šídlo jako český novinář, redaktor a politický komentátor sleduje počínání Miroslava Kalouska na politické scéně roky. Jednou o něm napsal, že je to „stará škola“. V jakém smyslu slova? A o jak moc důležitou figuru pro českou scénu šlo? Promítne se jeho odchod do podzimních parlamentních voleb?

Ani bývalému velvyslanci ČR v USA Petru Kolářovi není tato persona cizí. Překvapil ho Kalousek svým odchodem? Andrej Babiš si pana Kalouska roky verbálně podával, na druhou stranu to lze hodnotit také tak, že Kalousek je pro něj nepřehlédnutelný protivník. A kde by bez něj vlastně Babiš byl? Bude mu chybět?

Na to a mnohem víc se zeptáme už ve 20:15. Sledujte 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima NEWS, FTV Prima nebo v tomto článku.

K tématu

Další hlavní zprávy

Domácí

Nejtragičtější měsíce v historii. V prvním čtvrtletí zemřelo přes 46 tisíc lidí

Nejtragičtější měsíce v historii. V prvním čtvrtletí zemřelo přes 46 tisíc lidí

V letošním prvním čtvrtletí zemřelo v České republice 46 437 lidí, stalo se tak nejtragičtějším od vzniku samostatné ČR. Meziročně bylo úmrtí o 54 procent více. Vyplývá to z údajů, které v pondělí zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ), jehož časová řada začíná rokem 1992. Počet obyvatel Česka klesl zpět pod hranici 10,7 milionu lidí, nad kterou se dostal loni v červnu. Na konci letošního března žilo v zemi 10 694 480 lidí.

Volby 2021

S Babišem ne, s ANO možná ano. Politici řekli, jak může vypadat povolební spolupráce

S Babišem ne, s ANO možná ano. Politici řekli, jak může vypadat povolební spolupráce

Jaké povolební vládní koalice se rýsují? Z výroku českých politiků lze odhadnout, s kým by si po podzimních volbách do Poslanecké sněmovny plácli a s kým nikoli. Někteří se ovšem vyjadřují neurčitě a dopředu nechtějí žádné potenciální vládní partnery diskvalifikovat. Velkým problémem je ale pro řadu z nich případná účast Andreje Babiše (ANO) na koaličním kabinetu.

Na světě je osm kontinentů: Zélandie je opředená tajemstvím a velká jako Austrálie
Česká senzace. Krejčíková stoupá na vrchol žebříčku, v deblu už je světovou jedničkou
Důsledky doby covidu: Přibývá nádorů rakoviny prsu a jejich nebezpečnějších forem
Nejméně nakažených za poslední rok. V neděli přibylo 42 případů covidu
Brzy se uzdrav, Chrisi. Eriksena podporují hráči i fanoušci při každém zápase na Euru
reklama
reklama
Havlíček: Uděláme vše, abychom znovu nezavřeli ekonomiku. Vyloučit to ale nemůžeme

Partie

Domácí zpravodajství

Unikátní snímky sovětských okupantů Československa kolují na ruských veteránských fórech
Pirátka Šípová: Zaráží mě, že má Kalousek čas na mé bláboly. Ať se mnou řeší exekuce
Další články
reklama
reklama