Sledujte ZÁZNAM brífinku s Maláčovou k aktuální situaci na trhu s energiemi a pomoci lidem

Situace na trhu s energiemi není pro některé lidi po pádu Bohemie Energy právě růžová. Někteří se kvůli ní blíží k hranici chudoby. Co s tím? Jak jim pomoci? A jak vyřešit aktuální situaci na trhu s energiemi? Nejen na to se pokusí odpovědět ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová na brífinku ministerstva práce a sociálních věcí plánovaném na 11:30. Sledujte ho přímo v tomto článku.

Stále přibývá lidí, kterým po pádu Bohemia Energy dramaticky narostly zálohy. V režimu takzvané poslední instance se ocitly statisíce domácností. Po přechodu k novému dodavateli musí řada z nich sáhnout hluboko do kapsy, výjimkou není až desetinásobné navýšení záloh.

Všichni lidé, kteří hledají nové dodavatele, doufají, že ceny za energie brzy začnou klesat. Zejména někteří senioři a matky samoživitelky už teď kvůli tomu balancují na hraně chudoby.

Díky dohodě ministerstva průmyslu a obchodu, energetického regulačního úřadu a dodavatelů poslední instance (DPI) by měla listopadová záloha za energie klesnout na polovinu, v prosinci by pak měli lidé zaplatit 60 procent. Stále je to však dvakrát víc než dřív.

Brífink k tomu, jak lidem pomoci a co s aktuální situací na trhu v čele s Janou Maláčovou má začít v 11:30. Sledujte ho přímo v tomto článku.

Tagy:
energie ceny chudoba Jana Maláčová Ministerstvo práce a sociálních věcí energetika Energetický regulační úřad ceny elektřiny energetická krize Bohemia Energy Ministerstvo práce a sociálních věcí České republiky Ministerstvo průmyslu a obchodu České republiky