reklama

Sledujte ZÁZNAM brífinku s Maláčovou k aktuální situaci na trhu s energiemi a pomoci lidem

Situace na trhu s energiemi není pro některé lidi po pádu Bohemie Energy právě růžová. Někteří se kvůli ní blíží k hranici chudoby. Co s tím? Jak jim pomoci? A jak vyřešit aktuální situaci na trhu s energiemi? Nejen na to se pokusí odpovědět ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová na brífinku ministerstva práce a sociálních věcí plánovaném na 11:30. Sledujte ho přímo v tomto článku.

reklama

Stále přibývá lidí, kterým po pádu Bohemia Energy dramaticky narostly zálohy. V režimu takzvané poslední instance se ocitly statisíce domácností. Po přechodu k novému dodavateli musí řada z nich sáhnout hluboko do kapsy, výjimkou není až desetinásobné navýšení záloh.

Všichni lidé, kteří hledají nové dodavatele, doufají, že ceny za energie brzy začnou klesat. Zejména někteří senioři a matky samoživitelky už teď kvůli tomu balancují na hraně chudoby.

Díky dohodě ministerstva průmyslu a obchodu, energetického regulačního úřadu a dodavatelů poslední instance (DPI) by měla listopadová záloha za energie klesnout na polovinu, v prosinci by pak měli lidé zaplatit 60 procent. Stále je to však dvakrát víc než dřív.

Brífink k tomu, jak lidem pomoci a co s aktuální situací na trhu v čele s Janou Maláčovou má začít v 11:30. Sledujte ho přímo v tomto článku.

Tagy:

Hlavní zprávy

Babiš prezidentem? Pokládat věnce a pronášet projevy by ho asi nebavilo, míní politolog
Prezidentské volby 2023

Babiš prezidentem? Pokládat věnce a pronášet projevy by ho asi nebavilo, míní politolog

Andrej Babiš (ANO) má největší šanci stát se prezidentem České republiky. Pokud by se volby uskutečnily teď, dosluhující premiér by v druhém kole o funkci hlavy státu stál proti generálovi Petru Pavlovi, tvrdí průzkum agentury Median pro deník MF Dnes. „Babiš by musel po zvolení hodně klást věnce a pronášet projevy, to by ho asi tolik nebavilo. Ale zase by mohl být dál ve vysoké politice,“ zpochybňoval kandidaturu šéfa ANO v pořadu 360° na CNN Prima NEWS politolog Lukáš Jelínek.

Válek chce vyměnit hlavní hygieničku. Svrčinová by se měla starat o jídlo ve školách

Budoucí ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) chce změnu na postu hlavní hygieničky. Nepočítá s tím, že by tuto funkci nadále zastávala Pavla Svrčinová. Je odbornice na výživu, a měla by se tedy na ni zaměřit. S odkazem na mluvčího TOP 09 a AntiCovid týmu koalice Spolu Vladana Vaňka to napsal Deník N. Kdo by měl Svrčinovou nahradit, Vaněk nesdělil. Na dotaz podle webu nereagoval ani Válek.

reklama

Domácí zpravodajství

Ledecký k Prymulovi: Mám s vámi problém. Doporučujete opatření, přitom na nich vyděláváte

Na kamarádství to nevypadá. Hudebník Janek Ledecký se v pořadu Co Čech, to politik! televize CNN Prima NEWS postavil exministrovi zdravotnictví Romanu Prymulovi. Na epidemiologovi mu vadí, že doporučuje opatření jako jsou testy a vakcinace, a přitom na tom zároveň vydělává. Podle Prymuly to ale není pravda. Exministr zdůraznil, že ve střetu zájmů není.

reklama