reklama

Sledujte ZÁZNAM Co na to vaše peněženka: Jak se máme podle expertů vypořádat s dluhy?

V Česku přibývají exekuce. Co dělat, když se ocitneme ve finanční tísni a jak se vypořádat s dluhy? A pomůže Milostivé léto? Na tyto a další otázky budou odpovídat hosté pořadu Co na to vaše peněženka na stanici CNN Prima NEWS. Pořad můžete sledovat od 18:00 živě i v tomto článku.

reklama

Moderátor Petr Musil ohledně současné ekonomické situace vyzpovídá šéfa Exekutorské komory Jana Mlynarčíka, ekonoma Štěpána Křečka, Barbaru Halířovou z Institutu prevence zadlužení a analytika Daniela Hůleho.

Milostivé léto je jednorázová tříměsíční oddlužovací akce, která začala 28. října a potrvá do 28. ledna. Pokud lidé se soudní exekucí na dluh u veřejných institucí uhradí původní dlužnou částku neboli jistinu a 908 korun exekutorovi, úroky, penále a další platby se jim odpustí. Zadlužení ale nesmějí být v insolvenci.

Tagy:
ekonomika Štěpán Křeček ekonom peníze exekuce dluhy Daniel Hůle analytik exekutor Jan Mlynarčík milostivé léto Co na to vaše peněženka Barbara Halířová

Hlavní zprávy

Asteroid větší než Eiffelovka se blíží k Zemi. NASA ho považuje za znepokojivý

Obrovský asteroid 4660 Nereus, který je větší než Eiffelova věž, se blíží k planetě Zemi. NASA jej považuje za znepokojivý, protože má více než 150 metrů a nachází se ve vzdálenosti 3,9 milionu kilometrů od oběžné dráhy Země. Kolem ní by měl proletět 11. prosince ve vzdálenosti asi 2,4 milionu mil. Podle vědců by ale nebezpečný pro planetu Zemi být neměl.

Zavřete školy. Je v nich covidové tsunami, zachráníte prarodiče, tvrdí zástupce učitelů

Děti by měly od 10. prosince přejít na distanční výuku a být až do Vánoc v karanténě, řekl pro CNN Prima NEWS prezident Pedagogické komory Radek Sárközi. Školy totiž podle něj a dat, která má, prezentují aktuálně největší riziko šíření a covid se v nich šíří jako tsunami. Pokud se to nestane, čeká nás podle Sárköziho až trojnásobný počet zemřelých.

Sníh komplikuje dopravu v Česku. Dálnice blokují uvízlé kamiony, řidiče trápí zmrzlá vozovka

Aktualizováno

Husté sněžení a silný vítr komplikují už od rána dopravu na českých dálnicích a silnicích. Například D8 u Ústí nad Labem byla kolem 6:30 uzavřená na 82. kilometru v obou směrech, tedy na Drážďany i na Prahu. Sněžení ovlivňuje i dopravu kolem Prahy. Příměstské autobusy mají zpoždění, některé zastávky se ruší. Na Mělnicku mají autobusy zpoždění desítky minut. Varování meteorologů řidičům před ledovkou platí i nadále.

reklama

Domácí zpravodajství

Laffita o vztahu s otcem: Byl to macho. Říkal, že jestli budu gay, zabije mě jako psa

Kubánec Osmany Laffita se živí jako úspěšný módní návrhář a více než 25 let žije ve šťastném vztahu s partnerem Guyem. V mládí to však neměl vůbec lehké. Svou orientaci musel dlouho skrývat. V době, kdy žil ještě na Kubě, to bylo trestné. Dlouho se s tím nemohli smířit ani jeho otec. „Táta mi kolikrát říkal, že jestli budu gayem, zabije mě jako psa,“ řekl Laffita v pořadu Povídej na CNN Prima NEWS.

reklama