CNN Prima News Štěpán Křeček

Štěpán Křeček

Výpis příspěvků ke štítku „Štěpán Křeček“

Koupí stát plynovody za desítky miliard? Zbytečné vyhazování peněz, varují někteří experti

Vláda by mohla ve středu rozhodnout o možném nákupu společnosti Net4gas, která vlastní síť plynovodů v Česku. Investice by podle expertů přišla i na více než 30 miliard korun, přitom ale není podle některých potřeba, protože stát svými regulacemi plynovody již ovládá. Jiní se nákupu zastávají, podle nich stát potřebuje plynovody vlastnit, aby mohl realizovat své strategické cíle či případnou přestavbu infrastruktury. O tom, zda se středu skutečně bude hlasovat, představitelé vlády mlčí.

Ekonom: Inflace je za bodem zlomu, přichází zlepšení. Mystifikujete lidi, kontruje Středula

Česko má za sebou řadu negativních událostí. Nejdřív pandemie, po ní přišla energetická krize, obří inflační epizoda a válka na Ukrajině. Teď se ale blýská na lepší časy, uvedl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS ekonom Štěpán Křeček. „Přichází jednoznačné zlepšení,“ nechal se slyšet. Proti tomuto tvrzení se ohradil šéf odborářů Josef Středula, podle kterého Křeček jen mystifikuje.

Křeček: Potravináři rejžují zisky, měli by zlevnit. Jsem v šoku, opáčil šéf drůbežáren Bednář

Potravináři se nynějším zadržováním vysokých zisků snaží kompenzovat minulé období. V pořadu Co na to vaše peněženka na CNN Prima NEWS to uvedl ekonom a poradce premiéra Štěpán Křeček. „Už jim klesly náklady, ceny zemědělských komodit, spadly i ceny energií. Potravináři teď opravdu rejžují,“ nechal se slyšet Křeček. Proti tomu se ale ohradil David Bednář, generální ředitel Drůbežářského závodu Klatovy. Šokovaný Křečkovými slovy vysvětlil situaci ve firmě, kterou vede.

Křeček: Mnohé firmy zmutovaly do zombie podoby, žijí jen z dotací. Jejich škrty jsou nutné

Firmy by se neměly orientovat na čerpání fondů, ale na samotný předmět svého podnikání. Mnohé z nich dnes připomínají zombie přežívající z dotací. Ve Zprávách PLUS na CNN Prima NEWS to řekl ekonomický poradce premiéra Štěpán Křeček. Zároveň konstatoval, že škrtání dotací patří k nejpodstatnějším částem celého vládního konsolidačního balíčku.

Tankujte plnou, radí ekonom. Zhodnotil vliv miliardových platů fotbalistů v Arábii na ceny

Doporučoval bych teď tankovat plnou nádrž, pohonné hmoty budou v následujících týdnech zase o něco dražší, řekl v pořadu Co na to vaše peněženka na CNN Prima NEWS ekonom a poradce premiéra Petra Fialy (ODS) Štěpán Křeček. Zároveň reagoval na tvrzení ekonoma Lukáše Kovandy, že cenu ropy ovlivňuje i potřeba Saúdů získávat peníze na fotbalové hvězdy. Podle Křečka jde o nesmysl.

Ekonomové: Mnoho vysokoškoláků již poplatky zvládá. Někteří chtějí jen volno po maturitě

Řada studentů nemá problém hradit si poplatky spojené se studiem na vysoké škole, řekla ekonomka Jana Matesová v pořadu 360° na CNN Prima NEWS v reakci na návrhy určitých plateb v rámci veřejného školství. Ekonom Štěpán Křeček následně označil za problém na státem financovaných univerzitách vysokoškoláky, kteří jsou ke vzdělání přihlášeni pouze kvůli úlevám či zvýhodněním. Podobnou praxi označil za vysávání systému s tím, že si pouze chtějí „prodloužit volno po střední škole“.

Vaňková: Dávky by neměly být stigmatem. První vláda, která pro ně posílá, uvedla Šafránková

Lidé by se neměli bát využívat neziskový sektor či poradenské činnosti, kde jim poradí, jaké dávky nebo příspěvky by pro ně byly vhodné, řekla místopředsedkyně výboru pro sociální politiku Pavla Pivoňka Vaňková (STAN) v pořadu Co na to vaše peněženka na CNN Prima NEWS. Na její slova reagovala poslankyně za hnutí SPD Lucie Šafránková, která uvedla, že současná vláda je snad první v historii, která posílá občany pro sociální podporu.

Z ekonomického tygra je Česko otloukánkem. Experti přiblížili příčiny prohospodařené šance

Místo toho, abychom ekonomicky doháněli Západ, tak nás možná brzo předstihne i Polsko. S takovým varováním přišel prezident Hospodářské komory Zdeněk Zajíček. Problémem současné české ekonomiky podle expertů je, že generuje pouze nízkou přidanou hodnotu. Česku tak prý hrozí dlouhodobá hospodářská stagnace, zpomalení růstu mezd, a tím i životní úrovně lidí.