CNN Prima News Štěpán Křeček

Štěpán Křeček

Výpis příspěvků ke štítku „Štěpán Křeček“

Kovanda: Fialova vláda bude bohatým platit vytápění bazénů. Pomůžeme všem, opáčil Křeček

3. srpna 2022 18:56

Koncepce úsporného energetického tarifu je špatná. Stát by neměl pomáhat bohatým vrstvám s vytápěním bazénů. Tak kritizoval vládní plán na pomoc s energetickou krizí v pořadu 360° na CNN Prima NEWS ekonom Lukáš Kovanda. S tím ovšem nesouhlasí poradce premiéra Petra Fialy (ODS) Štěpán Křeček. „Musíme pomoci i střední třídě. Miliardářů zas není tolik,“ vysvětloval hlavní ekonom BHS.

Rusko už nám toho nabulíkovalo hodně. Ekonom vysvětlil další trik, který má Kreml v zásobě

20. července 2022 17:36

Máme tendenci situaci dramatizovat a pesimistická očekávání nás pak stahují do deprese. Těmito slovy ohodnotil současnou dobu ekonom a poradce premiéra Štěpán Křeček v pořadu K věci na CNN Prima NEWS. „Dokud budeme na Rusku energeticky závislí, budeme hrát jeho hru,“ dodal. Nastínil také, jaký trik může prezident Vladimir Putin použít k vydírání Německa.

Chybí vám peníze? Řešením je druhá práce, radí odborníci a říkají, na co dát pozor

18. července 2022 06:29

Česko má stále velký nadbytek volných pracovních míst, a to i v rámci evropského kontextu. Proto jeden z efektivních receptů, jak přečkat zrychlující růst cen, je najít si ke svému stávajícímu zaměstnání ještě přivýdělek. Myslí si to ekonom Štěpán Křeček. „Někteří mě za tento názor kamenovali,“ řekl ve vysílání CNN Prima NEWS.

Čelilo by se inflaci lépe s eurem? Mylný názor, poslední hřebíček do rakve, míní ekonomové

16. července 2022 10:23

Zdražování znovu rozvířilo diskusi o tom, zda by s eurem místo koruny nebylo v Česku lépe. Vstup do eurozóny dlouhodobě prosazuje například TOP 09. Ekonomové však mají jasno, lépe by nebylo. Nejen že by inflace neklesla, ale Česká národní banka by navíc přišla o možnost korigovat růst cen pomocí úrokových sazeb. Na druhou stranu by euro mohlo zlevnit hypotéky a Češi by si před dovolenou do zemí eurozóny nemuseli měnit koruny.

Miliardové ztráty, vyšší ceny a problém pro důležité stavby. Co způsobí stopka pro Metrostav?

23. června 2022 05:04

Tříletý zákaz účasti ve veřejných soutěžích pro největší českou stavební firmu Metrostav může zkomplikovat realizaci některých důležitých staveb, obávají se experti. Její dceřiná společnost Metrostav Infrastructure se totiž zásadně podílí na výstavbě českých silnic a dálnic, tím pádem se některé z nich zřejmě budou muset odložit. Sama firma očekává, že přijde o 33 miliard korun obratu.

Vláda kopíruje Babiše, kritizuje ekonom. Opakovaná lež, zlobí se Fialův poradce

18. června 2022 09:31

Vláda zatím pomáhá jen plošně, adresnou podporu nevidíme, zkritizoval kabinet Petra Fialy v pořadu 360° na CNN Prima NEWS ekonom Lukáš Kovanda. Doufá, že připravovaný energetický tarif už bude cílit na ty, které současné zdražování postihlo nejvíce. Ekonom a poradce premiéra Petra Fialy (ODS) Štěpán Křeček oponoval, že výroky o plošné pomoci jsou jen opakovanou lží.

Čekáte, že vláda pomůže všem? To je iluze vedoucí do záhuby, říká Fialův poradce

13. června 2022 22:03

Vytváří se tu iluze, že vláda lidem všechno kompenzuje. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS před tím varoval poradce premiéra Štěpán Křeček. Podle něj jde o populismus, který předhazuje falešná řešení. „Kdyby vláda udělala všechny kroky, které navrhuje opozice, rozvrátilo by to zemi na dlouhé roky dopředu,“ řekl hlavní ekonom BHS.

Schillerová radí, jak pomoci lidem v boji s inflací. Zase nás to doběhne, oponuje ekonom

13. června 2022 21:27

Vláda nechala utrhnout inflaci ze řetězu a lidé jsou na prahu chudoby. V Hlavních zprávách na CNN Prima NEWS to řekla šéfka poslanců hnutí ANO a exministryně financí Alena Schillerová. Občanům by prý v době zdražování pomohlo například zastropování cen základních potravin. Ekonom a poradce premiéra Petra Fialy (ODS) Štěpán Křeček ale upozornil, že podobná opatření se státu výrazně prodraží.