reklama

Sledujte ŽIVĚ HLAVNÍ ZPRÁVY: Zpověď dívky, kterou chránila matka při střelbě v Ostravě

Ty nejnovější ověřené zprávy z domova i ze světa. K uctění památky sedmi obětí Ctirada V. byl dnes před ostravskou fakultní nemocnicí odhalen památník. Vůbec poprvé také promluvila osmnáctiletá dívka, kterou matka v čekárně chránila vlastním tělem. Nejen o tom poskytneme informace v Hlavních zprávách od 18:55.

reklama

K uctění památky sedmi obětí Ctirada V. byl dnes před ostravskou fakultní nemocnicí odhalen památník. Zapálit svíčku k němu přišli pozůstalí, lidé, kteří byli v čekárně a útok přežili, i zdravotní sestry. Vůbec poprvé dnes promluvila osmnáctiletá dívka, kterou matka v čekárně přímo při střelbě chránila vlastním tělem. Poslechněte si její svědectví v Hlavních zprávách od 18:55 na Primě a CNN Prima NEWS.

Další čtvrteční program na CNN Prima NEWS:

360° Pavlíny Wolfové od 20:15

Oblastní nemocnice Kladno nemá peníze na odměny pro zdravotníky v první linii, kteří pečují o pacienty s covidem. Vyplynulo to z dopisu určeného zaměstnancům nemocnice, který pronikl na veřejnost. Navíc jsou podle dokumentu ohrožené dokonce i mzdy. Ty by se pracovníkům zařízení měly od února snížit na 60 procent. Nejen o tom dnešních 360° Pavlíny Wolfové.

Zprávy od 21:00

Ty nejnovější ověřené zprávy z domova i ze světa. Rychle, stručně a srozumitelně.

K věci od 21:30

Podrobný rozbor aktuálních událostí a témat Marie Bastlové s významnými postavami veřejného života.

Zprávy od 22:00

Ty nejnovější ověřené zprávy z domova i ze světa. Rychle, stručně a srozumitelně.

Tagy:
útok střelba Ostrava Hlavní zprávy CNN Prima NEWS Fakultní nemocnice Ostrava poliklinika Ctirad Vitásek
ON-LINE: Třetí den olympiády. Basketbalisté i Plíšková hlásí první vítězství
OH 2021

Živě
ON-LINE: Třetí den olympiády. Basketbalisté i Plíšková hlásí první vítězství

Nedělní soutěže už znají své první vítěze. Vstup do turnaje slaví čeští basketbalisté výhrou nad Íránem, ač ne tak výrazným, jak se v první polovině zápasu zdálo. Karolína Plíšková přesvědčivě porazila svou francouzskou soupeřku Alizé Cornetovou. Později do boje nastoupí i Petra Kvitová či debl Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková, ve dvouhře pak znovu Kvitová a Tomáš Macháč.

Rakovina kůže je také daň za časté opalování bez ochrany. Kdo je nejvíce ohrožený?

Rakovina kůže patří mezi časté onkologické onemocnění. Lidí s tímto typem karcinomu stále přibývá. Přitom prevence v podobě dostatečné ochrany před sluncem a pravidelných prohlídek kožních znamének je v tomto případě stěžejní. CNN Prima NEWS oslovila onkologa Radka Lakomého, který popsal, jak poznat rizikové znaménko a jaké jsou možnosti léčby v případě zhoubného melanomu.

Měli je utlouct čepicemi. V krvavé řeži u Hradce Králové ale Rakušané ztratili vše

Byla to největší a nejkrvavější bitva, k níž v českých zemích kdy došlo. V rozhodujícím boji prusko-rakouské války v červenci 1866 proti sobě stálo přes 430 tisíc mužů. Na území kolem 70 kilometrů čtverečních mezi Hradcem Králové a Hořicemi krvavou řež dodnes připomíná na 400 památníků, pomníčků, křížů nebo hrobů. A také muzeum války, které stojí za návštěvu.

První den olympiády: Kdo z Čechů postupuje dál a kdo se s Tokiem loučí?

První den soutěží na olympijských hrách v Tokiu dopadl dobře pro české tenistky. Barbora Krejčíková a Markéta Vondroušová se mohou těšit na druhé kolo. První zápas pingpongového turnaje zvládl Lubomír Jančařík, na veslařské regatě slavily postup tři ze čtyř českých posádek. Cyklista Michael Kukrle zanechal ve svém závodě na 230 kilometrů velmi výraznou stopu, třebaže nakonec nedosáhl na medaili.

reklama

Domácí zpravodajství

reklama